BMS nie potrzebny? Ładowanie bez BMS'a

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
frnandu
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 28 wrz 2018, 13:33
Lokalizacja: Piaseczno

Re: BMS nie potrzebny? Ładowanie bez BMS'a

Post autor: frnandu »

Witam wszystkie, bardzo ciekawy watek.

Ja mam skuter ktora obecnie ma 14s30p Li-ion, ale chcialbym je powiekszac napiecia do 18s lub 20s.
I sie rodzi kwestia jak to ladowac.
Zastanawiam sie nad 2 opcje:
1) kombinowac z ladowarki modelarskie / balansery i nie miec BMS; tylko ze jakbym mial 20s to musialbym kombinowac z kilkami ladowarki na raz lub duo i music rozdzielic pakiet przy ladowanie itd....troche upierdliwe
2) miec ladowarka na 20s + BMS ktory pokazuje napiecie wszystkie ogniwe

Szukajac rozne urzadzenia do te dwie opcje napotkalem sie z tym:

Ladowarka https://www.rchubiq.pl/chargery-power-c ... p-707.html
BMS https://www.rchubiq.pl/chargery-power-b ... p-708.html

Czy ktorys z was mial doczynienia z ta ladowarka lub BMS?

Jest taki filmik tytulowany "Zawody elektrycznych motocykli enduro..." gdzie w pewnie momencie widac wlasnie ze taka ladowarka uzywaja zeby ladowac te `potwory` :)



Parametry wydaje mi sie akurat jaki bym potrzebowal, duzy prad balansowanie i duzo elastycznosc w ladowanie rozne konfiguracje pakietow.
Pozostaje kwestia czy jakosc nie jest zbyt niska i nie bedzie pieniadze wyrzucono w blocie?

Bylbym bardzo wdzięczny za jakakolwiek opinie czy informacje na ten temat.
frnandu
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 28 wrz 2018, 13:33
Lokalizacja: Piaseczno

Re: BMS nie potrzebny? Ładowanie bez BMS'a

Post autor: frnandu »

Pulsar 3 bardzo mi sie podoba fakt ze ma napiecia wejsciowa do 60V, co by mi pozwolil ladowac bezposrednio z mojego powerwall (14s80p Li-ion), i nie miec stycznosc z jakikolwiek AC.
Ale jak zamierzam miec 20s w skuter to musialbym wymyslic jak wygodnie uzywac n.p. Pulsar 15s + jakis n.p. icharger 6s do ladowanie podzielony pakiety....
Awatar użytkownika
Mel48
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 22 lis 2018, 9:17
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Re: BMS nie potrzebny? Ładowanie bez BMS'a

Post autor: Mel48 »

:shock: fajny sprzęt do ładowania też będę śledził- opinie o tym zestawie jestem ciekaw
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: BMS nie potrzebny? Ładowanie bez BMS'a

Post autor: Kajman »

Pierwszy dobry BMS jaki widzę :) No może nie pierwszy, ale jeden z nielicznych ;) Na alie chyba za prawie połowę ceny widziałem coś takiego ale pod inną nazwą. Taki zestaw ma jakiś sens. Pulsar + inna ładowarka jest ok, ale trzeba mieć luzy finansowe ;)
frnandu
Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 28 wrz 2018, 13:33
Lokalizacja: Piaseczno

Re: BMS nie potrzebny? Ładowanie bez BMS'a

Post autor: frnandu »

Czy dobry to sie okaże.
Parametry wyglądają na fajny...
Mialem nadzieja że ktoryś z tych szalenców od te enduro by sie pokręcili po forach, i by coś powiedzieli jak sie sprawują :)
ODPOWIEDZ