jaka ładowarka modelarska

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: jaka ładowarka modelarska

Post autor: Yasiu77 »

Sprawdź miernikiem ładowarkę i wyjście 17 i 18 to będziesz wiedział bo mają mieć tak samo. Jak miernik pokazuje "-" to znaczy że kable odwrotnie i o ile miernikowi to obojętne to ładowarce i baterii już nie.
Czyli jeśli podłączysz miernik czerwonym do 18 a czarnym do 17 i pokazuje np 4.01V to tak samo podłączasz do ładowarki miernik by sprawdzić czy kolory dobrze. Czarny ładowarki do czarnego miernika i tak samo z czerwonymi i ma Ci pokazywać 4.20V czy coś koło tego. Nie wiem czy nie zamieszałem ale to jest tak oczywiste że nie wiem czy umiem wytłumaczyć :P. Musisz ogarnąć miernik i podstawy bo bez tego nic nie zrobisz. Masa czyli minus ma być czarna a plus czerwony
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: jaka ładowarka modelarska

Post autor: EV-Maniak »

No chyba rozumiem. Sprawdzam miernikiem dajmy na to 17 i 18. Ma pokazać nie doładowaną celę np 4,11V na plusie. Kable w mierniku mam już dobrze ustawione. No i teraz sprawdzam na ładowarce kablami od miernika przytykając do miejsca gdzie od ogniw idzie plu i minus. Czerwony do plusa, czarny do minusa. Jak wskaże tak samo 4,11V na plusie no to jest ok. Po za tym ładowarka na ogniowa ma zabezpieczenie, że jak się odwrotnie wciśnie ogniowo to to wykrywa. W takim razie wykryje również złe podpięcie jakby co.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: jaka ładowarka modelarska

Post autor: TomaS »

TomaS pisze:
09 lip 2018, 6:13
A jakie modele obsługują 20s? Są w ogóle takie?
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
McL
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 20 lut 2018, 6:15
Lokalizacja: Białystok

Re: jaka ładowarka modelarska

Post autor: McL »

Czy ktoś się orientuje czy ładowarka Q6
https://pl.aliexpress.com/item/100-Orig ... autifyAB=0

posiada separację masy pomiędzy zasilaniem i wyjściem. Potrzebuję ładowarki 1s którą mogę zasilić z własnego akumulatora z przetwornicy 12v i doładować pojedyncze sekcje.
ODPOWIEDZ