Czujnik hamowania, regen. Jak to robicie?

Tematy związane z dodatkowymi akcesoriami dla pojazdów EV
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Czujnik hamowania, regen. Jak to robicie?

Post autor: exmotech »

Mam pytanie jak rozwiązujecie w elegancki sposób podłączenie czujnika hamowania do manetki. Jedyne eleganckie rozwiązanie jakie znalazłem to czujnik Magura, ale on jest tylko do oleju mineralnego, a obecnie dużo hamulców jest na DOT (Avid, Hayes etc.)

Wiem, że można robić jakieś druciarstwo (kontaktrony przyklejone na żywicę epoksydową), ale ja szukam czegoś eleganckiego, tak żeby prototyp roweru wyglądał fajnie.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Czujnik hamowania, regen. Jak to robicie?

Post autor: AST034 »

Kup hamulce Magura MT-5e.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Czujnik hamowania, regen. Jak to robicie?

Post autor: EV-Maniak »

Ja w swoim Naqurwiaczu dałem czujniki kontaktronowe i jestem zadowolony. Przejechałem na ebiku już grubo ponad 20.000 i ani razu nie poprawiałem , a i z estetyki jestem zadowolony 😉

Edit
Lepsze ujęcie 😉
Załączniki
IMG_20191201_214553-1560x2080.jpg
Ostatnio zmieniony 01 gru 2019, 21:48 przez EV-Maniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Czujnik hamowania, regen. Jak to robicie?

Post autor: Mariusz_p »

exmotech pisze:
01 gru 2019, 20:15
Mam pytanie jak rozwiązujecie w elegancki sposób podłączenie czujnika hamowania do manetki. Jedyne eleganckie rozwiązanie jakie znalazłem to czujnik Magura, ale on jest tylko do oleju mineralnego, a obecnie dużo hamulców jest na DOT (Avid, Hayes etc.)

Wiem, że można robić jakieś druciarstwo (kontaktrony przyklejone na żywicę epoksydową), ale ja szukam czegoś eleganckiego, tak żeby prototyp roweru wyglądał fajnie.
Heniu kolega pisał "w elegancki sposób" :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Czujnik hamowania, regen. Jak to robicie?

Post autor: EV-Maniak »

Wyedytowałem i dałem lepsze ujęcie 😉
Też myślałem o Magura. Ładne są.
A tak po za tym, może z innej beczki - dobrze jak sterownik ma wyjście na światło stopu , wówczas wystarczy jedna para czujników tylko do REGENA, oczywiście jak ktoś chce mieć stop 😉
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2089
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Czujnik hamowania, regen. Jak to robicie?

Post autor: Tooropek »

Ja mam u siebie w ekrossie kontrakton satela przyklejony cyjanoakrylem i magnes w klamce delikatnie wklejony, ale moje klamki tektro mają regulację i magnes idealnie pasuje w wewnętrznej stronie klamki. Wszystko jest pod spodem klamki, więc nie rzuca się w oczy i jest w miare estetycznie. Jak trzeba to dam zdjęcie.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Czujnik hamowania, regen. Jak to robicie?

Post autor: exmotech »

Właśnie te wszystkie metody znam. Ja u siebie mam wywiercony otwór w klamce i włożony microswitch tam gdzie dotykam klamki palcem, więc przy naciśnięciu klamki, włącza się regen. Kontaktrony też mi nie są obce. Szukam jednak czegoś uniwersalnego, co nie będzie wymagało druciarstwa, klejenia, trytytek, poxipolu itd. Magura ma takie coś. Pytanie tylko dlaczego nikt inny tego nie robi pod DOT.
Awatar użytkownika
AST034
Forumowicz
Posty: 1090
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:04
Lokalizacja: Edynburg, Szkocja

Re: Czujnik hamowania, regen. Jak to robicie?

Post autor: AST034 »

Mysle, ze zainteresowanie tego typu produktami jest po prostu znikome i trzeba sie cieszy, ze chociaz te magury pozwalaja na elegancki (czyt. Niewidoczny) montaz :) Ja wlasnie zakupilem czujnik magury, czekam az dojdzie i zobaczymy jak dziala, podobno wykrywa kazdy skok cisnienia w ukladzie, wiec mysl, ze bedzie ok ;)
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Czujnik hamowania, regen. Jak to robicie?

Post autor: Inc0 »

są klamki hamulcowe od tektro np takie jak te viewtopic.php?p=57031#p57031 z wbudowanym czujnikiem kontaktronowym ale podobnie jak magura system jest oparty o olej nie o dot
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
ODPOWIEDZ