Opony 29

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtas
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 24 lut 2018, 19:42
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Opony 29

Post autor: Wojtas »

No właśnie. Mam obecnie Schwalbe Marathon MTB Plus - chyba jedne z najdroższych ale co z tego jak po 2700 km nie ma już bieżnika? Jazda z prędkościami do 50 km/h ale przeważnie ok. 35-40 km/h. 50/50 asfalt/las. Mam wrażenie, że to Schwalbe to pic na wodę trochę i chcę stestować coś innego. Zależy mi głównie na żywotności no i bieżniku MTB.
Kands Maestro 29er
Mxus XF40C 8x8, ML7245 ~1600W
13S8P LGMJ1 ~48V
MPe v6
Erider T9
djpawelo
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:42
Lokalizacja: Myszków

Re: Opony 29

Post autor: djpawelo »

verre pisze:
12 cze 2018, 11:50
djpawelo pisze:
12 cze 2018, 7:48
Schwalbe Smart Sam
takie własnie do mnie dotarły, do 28 cali, tylko boki tych opon są bardzo mięciutkie, jak kupa :D
no ale wypowiem się bardziej szczegółowo jak zrobię jakieś kilometry
Lepsze będą Plusy jak już :) bo mają dodatkową ochronę też na bocznych ściankach, więc będzie grubsza.
Wszystko wyjdzie oczywiście w praniu. Moim zdaniem lepiej kupić oponę za 70 zł bo pojezdzi się tyle samo co na droższej.
Firmy prześcigają się z tymi oponami technologicznie a opona nie jest niezniszczalna bo by firmy nic nie zarobily jak by wytrzymała 6 tyś.
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Opony 29

Post autor: djmarcin56 »

Nawet nie myśl o zwyklej smart sam bo to cienka delikatna opona jak już to plus ale też średnio.
Jakiego przebiegu byś chciał? prawie 3k km to nie jest zły wynik, opony które miał mają mieszankę dual i coś takiego jest najlepsze jak jeździsz wszędzie, jak chcesz aby wytrzymały dłużej to bierz coś w twardej mieszance ale to już będzie gorsza przyczepność i trochę bardziej twardo, takie są dobre głównie na asfalty a jak będzie w połowie teren to możesz nie być zadowolony.
Zobacz sobie na nobby nic i rapid rob i najlepiej weź używki w dobrej cenie nie dużo używane i przetestuj :)
ODPOWIEDZ