Zbyt długi bębenek na kasetę w silniku - nie da się wycentrować koła?

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
djpawelo
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:42
Lokalizacja: Myszków

Re: Zbyt długi bębenek na kasetę w silniku - nie da się wycentrować koła?

Post autor: djpawelo »

I bardzo fajnie to zrobiłeś :) Nie masz tarczówek to tak może być założona blokada bo inaczej by przeszkadzała.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Zbyt długi bębenek na kasetę w silniku - nie da się wycentrować koła?

Post autor: Goliath »

Goliath pisze:
17 cze 2018, 1:30
Dziś już jest późno... ale jutro mogę zrobić kilka fotek jak "uporałem się z tym problemem" w rowerze syna :D
Obiecałem... więc wrzucam kilka fotek.
Jak widać... od strony tarczy musiałem wsadzić sporo podkładek by wypośrodkować koło w ramie.
Nie obyło się też bez podkładek pod mocowanie zacisku hamulcowego ;)
Załączniki
widełki tarczy.jpg
podkładka zacisku.jpg
podkładka tarczy.jpg
podkładka kasety.jpg
dystans kasety.jpg
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbyt długi bębenek na kasetę w silniku - nie da się wycentrować koła?

Post autor: tatar »

No i po co ta ,,podkładkologia",nie lepiej ścisnąć widelec o te parę milimetrów z każdej strony? Podkładki pod oś,podkładki pod zacisk-istne wariactwo :lol:
djpawelo
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:42
Lokalizacja: Myszków

Re: Zbyt długi bębenek na kasetę w silniku - nie da się wycentrować koła?

Post autor: djpawelo »

Podkładkologia musi być :) Goliath a nie ma blokady obrotu osi silnika. Mała moc silniczka i dlatego nie dałeś ?
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Zbyt długi bębenek na kasetę w silniku - nie da się wycentrować koła?

Post autor: Goliath »

djpawelo pisze:
17 cze 2018, 23:32
Goliath a nie ma blokady obrotu osi silnika. Mała moc silniczka i dlatego nie dałeś ?
zgadza się :D zestaw przekładniowy od Michała - małej mocy, rower mały, syn lekki... nie widzę potrzeby żeby w tym przypadku stosować "wymyślne" blokady :D
Podkładki z uchem wchodzące w widełki są wystarczające. :D
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbyt długi bębenek na kasetę w silniku - nie da się wycentrować koła?

Post autor: tatar »

Stosowanie tylu podkładek w konstrukcji,to droga na skróty,albo zwykłe niedbalstwo o poprawne działanie podzespołów.Jak zachowuje się zacisk hamulcowy na ,,nóżce''?Wygina sie podczas hamowania/pracuje/Tak trudno położyć rower na boku i delikatnie docisnąć jedną stronę tylnego widelca,przekręcić na drugą stronę i powtórzyć czynność?Latwo,ale to wymaga wysiłku,kilku poprawek,a podkładkologia uwalnia i od pracy i od myślenia.Piszę nie bez przyczyny,gdyż tytuł postu brzmi ,,zbyt długi bębenek'',a tam ramę rozginamy?W drugą stronę nie łaska?
Remni
Forumowicz
Posty: 82
Rejestracja: 03 cze 2018, 4:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Zbyt długi bębenek na kasetę w silniku - nie da się wycentrować koła?

Post autor: Remni »

tatar pisze:
17 cze 2018, 23:58
Stosowanie tylu podkładek w konstrukcji,to droga na skróty,albo zwykłe niedbalstwo o poprawne działanie podzespołów.Jak zachowuje się zacisk hamulcowy na ,,nóżce''?Wygina sie podczas hamowania/pracuje/Tak trudno położyć rower na boku i delikatnie docisnąć jedną stronę tylnego widelca,przekręcić na drugą stronę i powtórzyć czynność?Latwo,ale to wymaga wysiłku,kilku poprawek,a podkładkologia uwalnia i od pracy i od myślenia.Piszę nie bez przyczyny,gdyż tytuł postu brzmi ,,zbyt długi bębenek'',a tam ramę rozginamy?W drugą stronę nie łaska?
Nie wiem czy to do mnie skierowany ten post, ale ja mam zamiar użyć podkładek jedynie na samym bębenku, aby zainstalować kasetę 7 rządową. Nie wiedziałem, czy rozginanie widelca jest bezpieczne, słyszałem że osłabia konstrukcje która może się rozerwać w zespawanych miejscach, ale ~3 mm nie powinny być problemem wydaje mi się.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbyt długi bębenek na kasetę w silniku - nie da się wycentrować koła?

Post autor: tatar »

Podkładki dystansowe na bębenku to konieczność i norma-tak robią wszyscy ;)Nie wymagają ingerencji w ramę.
ODPOWIEDZ