Jaka grubość szprych do Mxusa 3k turbo ?

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Jaka grubość szprych do Mxusa 3k turbo ?

Post autor: Batory »

zeeltom pisze:
03 lip 2018, 10:40
Rozwiercałem już parę razy obręcze aluminiowe pod szprychy 3.4 mm i nie mam reklamacji że się coś wyrwało. A kołka pracują już parę lat.
Czyli mówisz nie ma co przejmować się tym co mi odpisali z nexun.pl, że kapsli się nie rozwierca? Narazie wyprostowałem swoją uszkodzoną obręcz, ale na okres zimy planuję wymienić ją na jakąś mocniejszą z kapslami, taką z listy zalecanych obręczy do elektryków. Próbowałem samodzielnie dokręcać szprychy, ale za każdym razem jak już dokręciłem wszystkie to musiałem centrować koło i na koniec kilka szprych nie była już tak super dociągnięta, także narazie jeżdżę na tym co mam, a zimą oddam koło z nową obręczą do specjalisty, może on sprawi, że będę miał super równe koło z silnikiem :-) Narazie wyrwało mi wentyl na 30 km wycieczki i trochę się przespacerowałem wracając do domu :-( Cóż człowiek uczy się na błędach :-)
Pozdrowienia dla Wszystkich uczących się tak jak ja :-)
Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: Jaka grubość szprych do Mxusa 3k turbo ?

Post autor: Paweł »

30km z buta prowadziłeś rower?
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

Re: Jaka grubość szprych do Mxusa 3k turbo ?

Post autor: Batory »

Paweł pisze:
05 lip 2018, 19:30
30km z buta prowadziłeś rower?
Na szczęście tylko osiem kilometrów prowadziłem do stacji kolejowej, przejechałem trzy przystanki pociągiem i jeszcze dwa kilometry do domu polną drogą :-) Trochę to trwało ale mam nauczkę aby coś wozić ze sobą. Całe szczęście, że w telefonie miałem aplikację "Bilkom" dzięki której kupiłem bilet na pociąg bo oczywiście nawet nie zabrałem dokumentów z pieniędzmi :-( Drugi raz takiego błędu już nie popełnię :-)
Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Jaka grubość szprych do Mxusa 3k turbo ?

Post autor: exmotech »

Mi wyrwalo wentyl ale z przodu. Od ciągłego ostrego hamowania obrócił się opona na obręczy i ścięła wentyl.
ODPOWIEDZ