Głośna kaseta

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głośna kaseta

Post autor: tatar »

Bębenek jest elementem na którym osadzasz kasetę.Odkręcasz śrubę kontrującą/z podkładką/na osi przy bębenku i po prostu ręką ściągasz tenże.Od strony silnika na na bębenku są zapadki/2,3 lub 4-w chinolu 2/ czyścisz,przemywasz np.benzyną,smarujesz i zakładasz.Czynność wykonujesz przy zdjętej kasecie/nie zapomnij o bieżni z ząbkami w silniku/
xyz2a
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 12 mar 2018, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głośna kaseta

Post autor: xyz2a »

Może wrzuci ktoś swój filmik jak grało przed smarowaniem a jak po smarowaniu.
GT-1500 16s3p LiPo 29er 7x9 NC
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głośna kaseta

Post autor: tatar »

Co się tak zachwycasz tym bębenkiem?Meloman e-bikowy?Już dawno bym przez ten czas pisadła nasmarował pięć razy. :D
xyz2a
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 12 mar 2018, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głośna kaseta

Post autor: xyz2a »

Nie mam jeszcze dorobionego klucza do kaset więc nie ma pośpiechu. Jakiś tutorial na yt zobaczę aby nie wyszła jakaś niespodzianka.
GT-1500 16s3p LiPo 29er 7x9 NC
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głośna kaseta

Post autor: tatar »

Kasetę najtańszym odkręcisz,gorzej z suportem
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Głośna kaseta

Post autor: Goliath »

Jak jeździłem z braciakiem na dłuższe wycieczki :) i przy około 25 km/h on usłyszał "cykanie" mojej "kasety".... :? to mnie opierdzielał że oszukuję i lecę na napędzie :D :P - dlatego pomyślałem że założę pas ;)
Dziś sam planuje wsadzić do swojego roweru niewielki napęd... :P a na zlocie zapadła decyzja że będzie to jeden z zestawów od Michała /glebor-a/
Czerwona przekładniówka 500W ;)

Mi tam "cykanie" nie przeszkadza... to znak że jeszcze mam koło :D
xyz2a
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 12 mar 2018, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głośna kaseta

Post autor: xyz2a »

djmarcin56 pisze:
09 maja 2018, 16:16
chłopaki jak wam cyka kaseta za głośno a dużo ludzi to lubi dla lansu w nie e-lektrykach to posmarujcie bembenek troche smarem i sie wyciszy, bembenek jest mocowany do silnika na osi trzeba go zdjąć i na smarować troche te zapadki które przeskakuja na ząbkach w silniku przy osiale tylko troche bo inaczej się zaklei i będzie klops będzie się ślizgać.
Dobra - muszę sobie godzinkę zaplanować na ten zabieg. Czy oprócz klucza do odkręcania kasety coś będę potrzebować? Mam smar ŁT43 zielony - dobry będzie? Sorry za lakoniczne pytania ale nie chcę odkręcać koła aby się przekonać że jeszcze nie mam takiego i takiego klucza i bez tego niewiele zrobię. Jak się nie ma konkretnego warsztatu to tak jest - najpierw planowanie a później robota :D
Czy po zdjęciu kasety będzie już dostęp na rozkręcenie/smarowanie bębenka? Wolę zapytać zawczasu niż później się głowić co w środku piszczy :)
GT-1500 16s3p LiPo 29er 7x9 NC
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Głośna kaseta

Post autor: scuda »

Smar będzie dobry, klucz do kaset masz ale nie masz nic do przytrzymania kasety. Możesz użyć starego łańcucha i odpowiedniej dźwignnie, potocznie się to "bacik" nazywa albo kluczem udarowym odkręcić samymm kluczem do kaset.
xyz2a
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 12 mar 2018, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: Głośna kaseta

Post autor: xyz2a »

scuda pisze:
10 maja 2018, 9:20
Smar będzie dobry, klucz do kaset masz ale nie masz nic do przytrzymania kasety. Możesz użyć starego łańcucha i odpowiedniej dźwignnie, potocznie się to "bacik" nazywa albo kluczem udarowym odkręcić samymm kluczem do kaset.
Kasetę odkręcę/zdejmę, widziałem co i jak - ale nie wiem co tam dalej pod spodem jest.
GT-1500 16s3p LiPo 29er 7x9 NC
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Głośna kaseta

Post autor: tas »

W 9C są bębenki systemu Novatec, odkręcasz z osi taką nierdzewną tulejkę i zdejmujesz z silnika bębenek (nie trzeba odkręcać kasety).
W sumie dlatego jest głośny bo ma duże pieski więc jest dość wytrzymały, słyszeliście aby w kaseciaku się bębenek zepsuł? No nie, potrafi przeżyć kilka dobrych wolnobiegów :)
Dać więcej smaru litowego i będzie cichszy.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
2wheels
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 02 mar 2018, 19:32

Re: Głośna kaseta

Post autor: 2wheels »

Ja u siebie w 9c kaseciaku rowniez kiedys wyciszylem system zapadkowy. Napchalem tam smaru łt43 i bylo idealnie, cichutko ... przez ok 100 km. Potem glosnosc wrocila mniejwiecej do stanu pierwotnego.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głośna kaseta

Post autor: tatar »

I tak będzie.Smar wycisza na pewien okres.Ja daję grafitowy.,nie ŁT-43.System zapadkowy bywa nawet b.głośny-dużo zależy od sprężyny-im mocniejsza,tym głośniej.Shimano w pewnych modelach stosowało system wałeczkowy tzw. silent clutch i ten był bezgłośny.
ODPOWIEDZ