Bionx generacja 4 brzmi jak kosiarka.

Dział dotyczący napędów z silnikiem umieszczonym w piastach kół.
ODPOWIEDZ
olafunio
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2023, 14:06

Bionx generacja 4 brzmi jak kosiarka.

Post autor: olafunio »

Witam od kilku dni mam problem z przerobionym silnikiem bionx generacji 4 na sterownik zewnętrzny. Silnik wydaje dźwięk dosłownie jak kosiarka czy inny silnik spalinowy wpada w duże wibracje cala rama rezonuje przez co poruszanie się rowerem jest katorgą. Otworzyłem silnik wymieniłem łożyska dalej to samo, magnesy na pierwszy rzut oka były na miejscu.
Co ciekawe gdy silnik rozgrzeje się do dosyć wysokich temperatur dźwięk wydaje się być cichszy ale dalej występuje.

Co w tym przypadku zrobić otworzyć go podkleić magnesy, wypełnić przerwy pomiędzy nimi czy jeszcze coś innego?
olafunio
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 21 lip 2023, 14:06

Re: Bionx generacja 4 brzmi jak kosiarka.

Post autor: olafunio »

Dodam jeszcze że podczas mocniejszego pedałowania coś jakby strzela w silniku i mocno czuć to na korbach.
a.b.m
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 21 maja 2022, 17:31
Lokalizacja: Milicz

Re: Bionx generacja 4 brzmi jak kosiarka.

Post autor: a.b.m »

Witaj. Upierał bym się przy odklejonym magnesie. Przy rozebranym silniku na pierwszy rzut oka nie widać odklejonego magnesu ponieważ magnesy trzymają się metalowego pierścienia w obudowie aluminiowej. Do obudowy z magnesami włóż stojan i powoli obracaj , zobaczysz który magnes przyklei się do stojana. Powodzenia.
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 249
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: Bionx generacja 4 brzmi jak kosiarka.

Post autor: mitusm »

Z silnikiem może być wszystko ok, używasz pewnie sterownika blokowego. Mam coś podobnego w bionx 2gen, w pewnym zakresie obrotów/mocy wydaje dźwięk + wibracje jak by się miał rozpaść. Podłącz go pod sinus to będzie cisza :)
ODPOWIEDZ