Bafang komputer 850c

Dział poświęcony mechanicznym aspektom montowania silnika poza kołem
ODPOWIEDZ
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Bafang komputer 850c

Post autor: TOFT »

Witam,
chciałbym podpytać o ustawianie w powyższym komputerku.
Chodzi mi o wpisanie pojemności baterii. W jakiejś instrukcji pdf znalazłem coś takiego jednak pisze tam, że wymagana jest komunikacja z baterią??
Wprowadzał ktoś pojemność swojej baterii z poziomu menu? NIe bardzo umiem to wyklikać...
Pozdrawiam.
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Bafang komputer 850c

Post autor: ximad »

U mnie w dpc - 18 displayu tez to bylo i nie dzialalo. Czytalem na forum electricbike.com posty od Luny (reseller bafanga w usa) i tez nie mogli tego rozkminic. Moze to wymaga jakiegos specjalnego bmsa. Ktos sugerowal ze to moze byc feature przygotowany pod te ich cale systemy z dopasowana rama. Bafang ultra czy cos takiego.
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Re: Bafang komputer 850c

Post autor: TOFT »

To by mogło tłumaczyć dlaczego to nie działa. Tak czy siak kicha. Bo trzeba szacować pojemność baterii po napięciu... heh.
A jest może możliwość aby ten kompterek podawał zużycie wh?
krawcu
Forumowicz
Posty: 89
Rejestracja: 28 lut 2018, 13:09
Lokalizacja: Grodzisk Maz.

Re: Bafang komputer 850c

Post autor: krawcu »

Nie widziałem takiego ustawienia.
Osobiście mam ustawione żeby pokazywał napięcie. Z doświadczenia wiem już przy jakim zaczyna mi odcinać więc mogę spokojnie kontrolować moment końca wspomagania.

Wyświetlanie pojemności baterii w % jest bardzo niedokładne.
2x Bafang BBS01 w Unibike Voyager
1x Riksza z HUB 250W 36V
2x skuter 500W
1x hulajnoga 120W
1x skuter 1600W
TOFT
Forumowicz
Posty: 124
Rejestracja: 20 lut 2018, 21:39

Re: Bafang komputer 850c

Post autor: TOFT »

Dlatego w CA3 miałem ustawione w AH. Wiem mniej więcej, że moja bateria oddaje np 20AH. Ustawiam pojemność na 19AH aby nie rozłądowywać do izna. I świetnie to działało. Dokładnie wiedziałem ile już wyjęłem a ile zostało. Odczytywanie z V jest przy tym też bardzo niedokładne.
Irenty
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2019, 20:00

Re: Bafang komputer 850c

Post autor: Irenty »

Witam
Mam pytanie czy może ktoś posiada instrukcję od tego komputerka Bafang 850c w języku polskim? Jeżeli tak to czy może mi przesłać na priv.
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Bafang komputer 850c

Post autor: maciek72 »

Irenty pisze:
29 mar 2019, 20:06
Witam
Mam pytanie czy może ktoś posiada instrukcję od tego komputerka Bafang 850c w języku polskim? Jeżeli tak to czy może mi przesłać na priv.
Podesłali?
MACIEK
Irenty
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 29 mar 2019, 20:00

Re: Bafang komputer 850c

Post autor: Irenty »

Nie podesłali, jakoś intuicyjnie dałem radę i trochę z filmów w Inter. Ale jakbyś miał to prosilbym.
.
ODPOWIEDZ