Biegi w mocnych e-bajkach - CUSTOMOWE rozwiązanie

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Biegi w mocnych e-bajkach - CUSTOMOWE rozwiązanie

Post autor: exmotech »

Henio, ludzie się w to bawią bo mają duże przyzwyczajenia z rowerów analogowych. Ja też kiedyś miałem dużo biegów a skończyło się na 8x1 i jest idealnie w analogu. Poza tym jak masz silnik 250-1000W to faktycznie pedałowanie pomaga. Przy większych mocach to tylko zbędny bajer.
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Biegi w mocnych e-bajkach - CUSTOMOWE rozwiązanie

Post autor: noisuee »

Są dwa style jazdy na e-biku.
Pierwszy to gdy chcemy poruszać się nim, nie męcząc się w ogóle. I wtedy podejście, że nie potrzebne są przerzutki jest słuszne. Kręcimy dla samego kręcenia, nie wkładając w to żadnej siły.
Jednak jest jeszcze drugie podejście, gdzie użytkownik chce zmachać się tak samo jak jadąc zwykłym rowerem, ale osiągać przy tym większe prędkości i zasięgi.
Samemu wyznaje drugą metodę i dlatego tak dobrałem przełożenia, że mogłem wspomagać rower przy prędkościach rzędu 40 -45km/h, czując, że mięśnie nóg dalej pracują a nie mielą tylko powietrza.
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1288
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: Biegi w mocnych e-bajkach - CUSTOMOWE rozwiązanie

Post autor: Kajman »

Dokładnie, druga metoda jest bardzo fajna.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Biegi w mocnych e-bajkach - CUSTOMOWE rozwiązanie

Post autor: Inc0 »

Dorzucę swoje 3 grosze :mam rowerek ..trajke z instalacja 1500W nominalnej mocy chwilowa moc ponad 2kw silnik 7x9 i mam cały zakres przełożeń napędu 3x9 52/42/30 + kaseta 11-32 i zawsze jazda na wspomaganiu (wkładam od siebie te statystyczne150-250W praktycznie w całym zakresie pracy silnika aż do maksymalnych prędkości czyli do około 40km/h). Na wspomaganiu poruszam się na dwóch największych blatach i wykorzystuje przy tym 5 najmniejszych zębatek kasety czyli w sumie 2x5 było by wystarczające ale trajka to takie zwierze które słabo bez "prondu" górki bierze wiec na ewentualność powrotu bez "prondu" trzymam sobie komplecik przełożeń pomijając drobny szczegół pt : było to na wyposażeniu przed konwersja i to być może jest odpowiedz na henia pytanie :P
P.S henio tak poza końkursem zmieniając blat bez zmiany zębatki z tyłu wrzucamy 2biegi w góre lub w dół , dlatego każdorazowa zmianę blatu w górę lub w dół warto jednocześnie kontrować zmiana przełożenia kasety w dół/górę o 1
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
ODPOWIEDZ