Adapter hamulca tarczowego.

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Liqton
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 18 sie 2018, 17:34

Adapter hamulca tarczowego.

Post autor: Liqton »

Witam. Mój rower posiada hamulce v-break które chciałbym zamienić na tarczowe ( tył) lecz jest pewien problem. Jedyne otwory montażowe które są na tylnym widelcu to te od mocowania bagażnika i blotnika i mają rozstaw 25mm. Czy spotkał się ktoś z takim adapterem który można zamocować w tym rozstawie 25mm a zrezygnować z bagażnika i błotnika? Jest to wogóle "wykonalne"? Zdjęcie pokazujące o co chodzi.
Załączniki
IMG_20180822_191340.jpg
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Adapter hamulca tarczowego.

Post autor: Inc0 »

Gdzieś widziałem adaptery mocowane do osi koła ale zabij nie pamiętam gdzie i nie mam pewności czy do każdego widelca pasowały . Inna opcja to wykonanie dedykowanego adaptera , albo wykonaj projekt i zlec jego wykonanie w warsztacie frezerskim ,albo jeśli masz jakie takie zdolności manualne i podstawowe narzędzia zrób go sam. W swojej karierze wykonałem dwa takie adaptery ( wiertarka, pilnik, piłka do metalu i imadło)jeden 15lat temu , zrobiłem z aluminiowego płaskownika który przyspawał do wahacza "fachura" za 10pln ... nieco krzywo ale podkładki zniwelowały co spawacz zepsuł do dziś spełnia swoją funkcje bez zarzutu . Drugi parę miesięcy temu wyrzeźbiłem tez z aluminium bardziej skomplikowany bo zintegrowany z blokada obrotu osi silnika ,trzyma się wahacza tylko na jednej śrubie ( do mocowania błotnika) i dociśnięty nakrętka osi silnika, 1000km ma na koncie i nie sądze żeby miało coś się w nim zepsuć Obrazek
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Adapter hamulca tarczowego.

Post autor: exmotech »

Ja się nie bawię w półśrodki. Biorę kawałek aluminium na krótym zamocowany jest już zacisk. Ustawiam sobie go na tarczy w odpowiednim miejscu i zaciskam hamulec. Potem szybko spawam i chłodzę wodą bo alu szybko roznosi ciepło. Potem z drugiej strony to samo i nagle rama już ma mocowanie do tarczy. Wykonalne. Znajdź kogoś kto umie spawać alu.
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Adapter hamulca tarczowego.

Post autor: exmotech »

Ooo, znalazłem nawet jakieś zdjęcia sprzed lat...
IMG_20161210_143410.jpg
IMG_20161210_122143.jpg
IMG_20161210_120444.jpg
ODPOWIEDZ