Rower trójkołowy dla inwalidy, prośba o pomoc

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Rower trójkołowy dla inwalidy, prośba o pomoc

Post autor: exmotech »

Mój tata miał niestety amputowaną nogę i właśnie wrócił do domu z rehabilitacji. Niestety okazuje się, że nie jest w stanie prowadzić samochodu a ja emigruję z Polski za 6 tygodni.

Chcę wyrobić się w czasie i stworzyć mu pojazd, którym będzie mógł pojechać do pobliskiego Lidla i zrobić sobie samodzielnie zakupy.

Pytanie 1. Czy przepisy pozwalają mu wjechać rowerem trójkołowym do sklepu? Jakie są limity gabarytowe jeśli chodzi o taki pojazd? Czy koniecznie to musi taki typowy wózek na małych kółkach, jadący 5km/h i na baterie kwasowe. To raczej kiepska opcja.

Pytanie 2. Jaki silnik zainstalować w przednim kole, aby taki rower dał radę ruszyć z miejsca, z totalnego zera, bez odpychania się. Prędkość maksymalna 20-25km/h. Mogę zapleść sobie w dowolne koło (16, 20, 24 cale) bo nie posiadam jeszcze nic.

Pytanie 3. A może ktoś ma na sprzedaż taki pojazd?

Dzięki za pomoc i sugestie, bo mam mało czasu do wyjazdu a okazuje się, że jeszcze przed wyjazdem muszę taki rower stworzyć/kupić.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Rower trójkołowy dla inwalidy, prośba o pomoc

Post autor: Inc0 »

by 3-kołowy pojazd był rowerem nie może mieć większej szerokości niż 90cm , wjazd takim pojazdem do sklepu moze stwarzac problemy ( bramki, ciasne zakręty miedzy pułkami) w takich warunkach najlepiej sprawdzaja sie włąsnie wózki elektryczne na małych kołach które gwarantuja ogromna zwrotnośc 3 kołowy rower raczej nie zejdzie z promieniem skrętu poniżej 1,5m
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
exmotech
Forumowicz
Posty: 323
Rejestracja: 22 lut 2018, 16:19

Re: Rower trójkołowy dla inwalidy, prośba o pomoc

Post autor: exmotech »

Dzięki za informację. A czy te wózki dla dziadków mają na tyle prostą konstrukcję, że da się np zwiększyć prędkość? Po prostu do Lidla jest 4km i głupio by było aby jechał tam 40 minut. A zwiększając prędkość z 6 do 20km/h da się ten odcinek pokonać w 15 minut. Zamierzam zwiększyć rozstaw kół. W wózkach ma około 50-60cm a ja zamierzam zwiększyć do 70cm, co da większą stabilność. Z tym sobie poradzę. Też poradziłbym sobie z przeróbkami silnika, ale po prostu boję się, że nie zdążę przed wyjazdem, a jego nie mogę przełożyć. Dlatego szukam w miarę prostych rozwiązań, takich na zasadzie, że przez weekend robię finalne dzieło.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Rower trójkołowy dla inwalidy, prośba o pomoc

Post autor: Inc0 »

Ze względu na małe koła i mały rozstaw kół lepiej żeby za szybko to nie zasuwało (nie wiem ile takie wózki pomykaja ale wydaje mi sie że deko wiecej niz 5km/h blizej 10km/h zeltom pewnie bedzie wiedziec bo grzebał ostatnio w czymś takim ) bo polskie chodniki to nie niemieckie "hajweje" po za tym ..gdzie ma się mu spieszyć? najszybciej to kupic taki wuzio uzywanych nie brakuje https://allegro.pl/elektryczny-wozek-sk ... 39562.html ..co najwyzej cena ci sie nie spodoba i jesli ci przeszkadzaja kwasiaki to zapodaj pakiet li-ion
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Rower trójkołowy dla inwalidy, prośba o pomoc

Post autor: Przemek »

miałem trochę do czynienia z takimi wozidłami, z mojego doświadczenia wybrał by wyłącznie czerto kołowy , trzy kołowy jest w zakrętach kiepski a nawet niebezpieczny
jeśli masz mało czasu kup gotowy np pierwszy lepszy https://www.olx.pl/oferta/wozek-elektry ... 20375cceaf
lub taki ten jest super zwrotny https://www.olx.pl/oferta/wozek-inwalid ... 855b1a2f61
nie będzie problemu z manewrowaniem pomiędzy regałami albo zawracaniu np w autobusie zawraca w miejscu a prędkość 15 km na takim cudzie to dosyć sporo
no i masz bez roboty
ODPOWIEDZ