Rama czterozawiasowiec

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rama czterozawiasowiec

Post autor: TomaS »

Są nawet gotowe elektryki czterozawiasowe 😁
Castomow, gotowych ram, czterozawiasowych w sprzedaży nie ma. Amen.
Załączniki
haibike-2019-flyon-ebike-20.png
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Dede
Forumowicz
Posty: 2087
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Rama czterozawiasowiec

Post autor: Dede »

No to dobra wiadomość że do Castomow nie ma wiec ide otwierać fabrykę i bede jedyny sprzedającym czterozawiasowych do Castomow bez efektu kick Black :-)
A wszystkie inne ramy będę robił nagonka na słowo kick back tak jak inni robią tutaj na forum na celu kupowania mojej ramy.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rama czterozawiasowiec

Post autor: tatar »

Rób,Dede,a ponieważ olewam jakiś tam kick back,piszę się na Twojego cztero- coś tam customa :D
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Rama czterozawiasowiec

Post autor: MixhaL »

Chłopaki z igły robicie widły. 95% z was jeździ typowo emerycko, mało kto zbacza z asfaltów pewnie a nawet gdyby to i tak jeździ po drogach gruntowych.
Zrozumcie że przy takiej jeździe kickback a tym bardziej urwanie przerzutki czy łańcucha nie grozi.
Sprawa dotyczy ludzi którzy umieją wykorzystać rower nie tylko do jazdy, rower to nie tylko jazda przed siebie na siodełku, ja osobiście mało kiedy jeźdżę elektrykiem na siodełku. Czemu? Bo to jest niebezpieczne. Niektórzy używają roweru np do FR i w takim wypadku problemu kickbacku nie można bagatelizować.
Tak podczas normalnej jazdy też będzie kick back wyczuwalny w większym lub mniejszym stopniu( w zależności od ramy) ale łańucha ani przerzutki nie urwiecie.
Dodatkowo gdybania co to pływająca tarcza i zacisk pływający i do czego to służy trochę śmieszy, nie lepiej poczytać, dowiedzieć sięi dopiero pisać niż wypisywać nieprawdę a później takie coś się niesie w świat że pływająca tarcza nie powoduje kickbacku...ale po kolei.
Pływająca tarcza czy zacisk nie ma nic wspólnego z kick backiem, to są absolutnie inne systemy służące do czego innego.
Pływająca tarcza – tutaj nie będę się produkował, już wyjaśniliście.
Pływający zacisk – wizualnie już wiecie jak to wygląda ale nie wiecei do czego.
System ten powstał z myślą o minimalizacji utwardzania się zawieszenia podczasz zjazdów i hamowania. Nie będę się dalej produkował, każdy z nas kiedyś zjeżdżał i wie jak potrafi się utwardzić zawieszenie i czym to grozi...czemu to się nie przyjeło nie wiem, czy działa, nie wiem, nie jeździłem na tym więc tym razem nie powiem czy jest to lepsze czy gorsze rozwiązanie.
Pływający zacisk stosowała np KONA. I tutaj jestem pod wrażeniem, kona to jedna z najbardziej osławionych ram na forum i nikt nigdy nie słyszał o takim rozwiązaniu.
Nadmienię że jestem tylko na 99% pewny mojej wypowiedzi, dlatego jeżeli się mylę niech ktoś mnie poprawi.
Świetny patent odnośnie utwardzania się zaiweszenia podczas hamowania ma trek( być może najlepsze rozwiązanie w świecie rowerowym).

PS. Dziwi mnie że rowery elektryczne żyją głównie w górach, tam jest największa ilość ludzi którzy jeździ na rowerach ale nikt nie dzieli się wiedzą odnośnie pracy zawieszenia w rowerach...pytanie czy nikt nie chce czy nikt nie wie?
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rama czterozawiasowiec

Post autor: tatar »

Podoba się wypowiedż @ MixhaL ? Mnie tak;rzeczowo i w temat :D
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rama czterozawiasowiec

Post autor: TomaS »

Mixchal a mi się wydaje ze na złe forum trafiłeś 😉 Jak się ma zawieszenie vectora do Twoje profesjonalnej jazdy ? Wydaję mi się że teraz już przerzutek przynajmniej nie urywasz 😉
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
ODPOWIEDZ