Rama Sur Ron FIREFLY (cały pojazd)

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
piochu81
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 03 cze 2018, 10:52

Re: Rama Sur Ron FIREFLY (cały pojazd)

Post autor: piochu81 »

czeski dystrybutor wola 4700 euro za 60v
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Rama Sur Ron FIREFLY (cały pojazd)

Post autor: TomaS »

za sun-rona ?
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
piochu81
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 03 cze 2018, 10:52

Re: Rama Sur Ron FIREFLY (cały pojazd)

Post autor: piochu81 »

trochę cena wyjsciowa puchnie po przekroczeniu granic UE
Awatar użytkownika
MixhaL
Forumowicz
Posty: 240
Rejestracja: 10 sie 2018, 14:56

Re: Rama Sur Ron FIREFLY (cały pojazd)

Post autor: MixhaL »

Wszyscy wypisują że jest mały ale ma ktoś geometrię tego roweru? Z ciekawością chciałbym sprawdzić.
pablix
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 24 kwie 2019, 10:47
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Rama Sur Ron FIREFLY (cały pojazd)

Post autor: pablix »

widzę że temat już lekko podsechł ale mam ten sprzęt chyba w lekko innej wersji to się podzielę.

Rozmiar ramy jest faktycznie mały i o ile w pierwszych chwilach jest lekka beka z jazdy to po chwili ten rozmiar jest zaletą . Mam 180cm i motocykle cross były dla mnie lekko przyduże,tutaj ramka jest lekko trialowa i daje wiele możliwości i czucia sprzętu dla kogoś kto nie jest wysoki (wysocy tak samo czuje się na większych maszynach z łatwością krytykując mniejsze sprzęty a jednak są fani bmx'ów i bawią sie na nich nie gorzej).
Rama ma spora bazę kół 126cm co pozwala na pewne podjazdy pod góry bez strachu lądowania na plecach albo leżenia na kierownicy. Prowadzi sie dobrze i pewnie nawet przy 80km/h po lesie oczywiście. Fanatykom Lambo i tym podobnych moc będzie za mała ale na zrobienie czego się chce z lekkimi umiejętnościami na pewno wystarczy. Jeździ się tak ze cały czas się szuka górki i trudności żeby się sprawdzić.
Wykonanie bardzo ładnie, zawias ok, waga bez problemu do podniesienia i przerzucenia przez przeszkodę, cena jak za tyle sprzętu to tez ok (15tyś) a jedyna dla mnie wada to lekko za głośny.
Od zawsze o takim marzyłem ale jednak prezencje wzięły górę nad marzeniami i będę się z nim żegnał.
Awatar użytkownika
2kola
Forumowicz
Posty: 254
Rejestracja: 25 lip 2019, 15:56

Re: Rama Sur Ron FIREFLY (cały pojazd)

Post autor: 2kola »

To ja też dorzucę swoją recenzję jako ex-posiadacz.
Ja mam 170cm wzrostu i dla mnie ten motorek był za mały przez co jazda tym nie była w 100% komfortowa. Siedziało się na tym jak na taborecie - kolana na wysokości tyłka.
Miałem też wrażenie, że ten sur ron jest zrobiony z gumy - bardzo słaba sztywność, odczuwalna najbardziej na szybkich zakrętach. Nie wiem z czego to wynikało czy to była przypadłość tylko mojego sur rona czy może te motorki tak jeżdżą czy może przez to, że jestem przyzwyczajony do dużo sztywniejszych rowerów.
Mocowo było nawet spoko ale oddawanie tej mocy to była porażka. Tam jest sterownik blokowy chyba przez co bardzo ciężko operuje się gazem żeby ten motorek płynnie przyśpieszał.
Także jak kupie drugi raz sur rona (a mam taki plan :D) to od razu wlatują większe koła, podwyższenie siedzenia, nowa bateria i sterownik.
Awatar użytkownika
BeneQ
Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 10 kwie 2021, 18:45
Lokalizacja: Milówka

Re: Rama Sur Ron FIREFLY (cały pojazd)

Post autor: BeneQ »

Rama jest mała robiona pod małych Wietnamczyków , tam średnia wzrostu jest 154cm w Polsce to około 173cm stąd takie jaja.
Nich im zaczną ludzie pisać to może zrobią wersję XL ;)
ODPOWIEDZ