Klocki hamulcow

Dział z częściami rowerowymi - ramy, amortyzatory, hamulce itp
ODPOWIEDZ
Ledo
Forumowicz
Posty: 50
Rejestracja: 25 lut 2018, 21:27
Lokalizacja: Szczecin

Klocki hamulcow

Post autor: Ledo »

Hej
Problem jak na załączonym obrazku.

Wymieniałem w styczniu tarczę na 203mm, adapter dobrany przez serwisanta, dzień później z wątpliowściami pojechałem do serwisu, ten przymieżył inną tarczę i stwierdził że tarcza i adapter jest dobra, i że moja tarcza poporstu ma głębszą pow. ścieralną.

Teraz czyli po 3m-cach wymieniam klocki i zdziwko. Szukajac pomocy po forach wychodzi że mam dobry adapter
Tarcza jest dobra, adapter też.

Jedyne wyjaśnienie co mi przychodzi do głowy to:
-Oś która normalnie jest M10, w Mxusie 3kW v3 jest M14,
czyli o 4mm większa średnica,
czyli o 2mm promienia tarcza poszła w dół

na tej tarczy wcześniej jeździłem na 9C na M12 a adapter był na IS, też miałem tam inny zacisk,
i tam klocek musiał przylegać idealnie (ten pordzewiały starty do gołego zera)
nie było widać że coś zostało niedotarte

Wstawiłem inny adapter jaki miałem (PM-PM z 180-203 front) i kąty i odstępy uzupełniłem podkładkami. Klockowi brakuje około 0,5mm żeby cały się zanurzył w tarczę, niestety ujęcie podkładki robi kolizję dysku z klamrą zacisku.

Też macie taki problem?
Jak sobie poradziliscie z tym?
Załączniki
WP_20180418_15_41_10_Pro.jpg
WP_20180417_17_37_10_Pro.jpg
WP_20180417_17_29_48_Pro.jpg
WP_20180417_16_44_44_Pro.jpg
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klocki hamulcow

Post autor: tatar »

Zacisk nie ma regulacji wzdłużnej/przód-tył/,więc możesz robić to tylko za pomocą podkładek.Jeżeli tarcza obciera górną powierzchnią o zacisk przykładowo z tyłu/prawa strona/dodaj podkładkę.a odejmij z przodu.Przy odrobinie cierpliwości stosując też podkładki różnej grubości da się ustawić.Nie ma możliwości,aby zacisk nie współpracował z tarczą 203mm.Pozostało by wówczas tylko lekkie podszlifowanie zacisku ze szkodą dla bezpieczeństwa. ;)
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Klocki hamulcow

Post autor: djmarcin56 »

Albo podkładki albo podszlifuj adapter aby ci łapał cały klocek, ja mam też na podkładkach ale miałem problem w druga stronę, zacisk zatrzymywał się na tarczy i musiałem go trochę odsunąć przy tarczy 180mm
ODPOWIEDZ