Projekt Viper GTS 2600W

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
Awatar użytkownika
mitusm
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 22 cze 2020, 10:20

Re: Projekt Viper GTS 2600W

Post autor: mitusm »

Napisałem swoją obserwacje jako posiadacz jednoczenie ekranu kolorowego oraz mono na kierownicy.. Z telefonem zwykle odwracasz się do cienia, albo zmieniasz kąt telefonu...zrób to samo z kierownicą podczas jazdy. Czasami g...o widać na kolorowym i tyle :)
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2024, 13:59 przez mitusm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Projekt Viper GTS 2600W

Post autor: pxl666 »

biorąc pod uwagę że glownie jeździ się za dnia to kolorowe ekrany to idiotyzm imho
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2068
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Projekt Viper GTS 2600W

Post autor: Tooropek »

O ekranie w tsdz8 (EDK01) nie można tego powiedzieć, że jest za ciemny. Jest tak ostry w pełnym słońcu i czytelny, że nie wiem czego chcieć więcej. Kwestia przestawienia na full jasność, a na noc minimum i tyle. Do szczęścia brakuje czujnika, ale jak to w życiu bywa, nie można mieć wszystkiego.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
c64club
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 29 sie 2023, 22:34

Re: Projekt Viper GTS 2600W

Post autor: c64club »

Ostatni kolorowy ekran czytelny (no, odczytywalny) w słońcu pamiętam w palmfonach Treo 650 i wyższych. To była technologia tzw transfleksyjna, przy pełnym słońcu nawet dobrze było wyłączyć podświetlenie. Było średnio jasno i z zielonym zafarbem ale informacje niebędące zdjęciami - bez problemu. I jak na TFT miało znakomite kąty widzenia. Taki kolorowy ekran mógłby być. Teraz zamiast zegarów w samochodach są tablety z całą gamą informacji i z w słońcu wciąż używalne.
Transfleksyjne z telefonów zniknęły równie szybko jak się pojawiły (czemu? pieron wie, wyświetlacz praktycznie bez wad) ale może zostały w elektronice.
TR
Nie mogłeś kupić fabrycznego zamiast rzeźbić? Nie mogłem.
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5862
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Projekt Viper GTS 2600W

Post autor: pxl666 »

ale nawuj ci kolorki . masz paczec na trasę a nie w display... display ma pokazywać czytelnie parę informacji a nie gryźć w oczy
c64club
Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 29 sie 2023, 22:34

Re: Projekt Viper GTS 2600W

Post autor: c64club »

Dlatego wybralem LCD3. Ale coraz czesciej nie ma wyboru i nawet najprostsze ekrany pokazujące trzy parametry na krzyż, są kolorowe.
Aleśmy koledze zakasztanili wątek o Viperze...
Nie mogłeś kupić fabrycznego zamiast rzeźbić? Nie mogłem.
ODPOWIEDZ