ePrimal 26,5 v1

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ePrimal 26,5 v1

Post autor: djmarcin56 »

Yasiu77 pisze:
16 cze 2018, 21:46
Ładny :) Napisz coś o elektryce i nie widzę blokady obrotu albo jest czarna?

edit: widzę wskoczyła elektryka
Blokada jest, mozna zobaczyć na zdjęciach 3 i 4, tyle, że jest od środka przy widełkach od strony tarczy, na zdjęciach widać przy zacisku hamulca takie srebrne coś to opaski metalowe skręcane na śrube które trzymają blokadę. Blokada to płaskownik wzdłuż górnej rurki od tylnych widełek, niestety jest tylko z jednej strony gdyż oś jest okrągłą i tylko w tym jednym miejscu była możliwość założenia, z drugiej strony blokada musiała by mieć otwór na nakrętkę trzymającą oś, myślałem o tym ale narazie jest cały czas ok póki jest ta blokada, śruby są bardzo mocno dokręcone i kontrolowane co troche.
Wcześniej w zimę na początku jak pojeździłem trochę na śniegu bez tej blokady ale wtedy jeszcze na baterii lipo 10-12s to któregoś razu jak przyjechałem do domu a wcześniej w głębokim śniegu trochę rył na maksa to nakrętki się poluźniły i musiałem dokręcać, w porę to sprawdzałem, teraz moc większa i nic nie drgnie .

Tatar właśnie myślałem już o wyłączniku w razie czego i samym czujniki temp. do umieszczenia w środku sterownika żeby wiedzieć do ilu tam temp. dochodzi teraz, myśle o ev computer jeszcze i tak chwile się wstrzymałem o wentylatorach też myślałem, póki co mam otwartą torbę przy rurce podsiodłowej na prawie całej długości i trochę pomaga, w czasie jazdy też kontroluję palcami dotykowo czy nie parzy.
Może ktoś sie pochwali takimi modyfikacjami wykonanymi bo ja mimo wszystko nie tego się spodziewałem jeźdząc większość czasu z stałą 1/3 mocy, że będzie się tak sterownik grzał, myślałem też o dodaniu większego radiatora do rozpraszania ciepła.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: ePrimal 26,5 v1

Post autor: Yasiu77 »

Tak się grzeją sinusy? Mam sinusa kt48/72 45A i silnik mxus 3K. Bez odpoczynku wjedzie na Skrzyczne od domu( 827m w górę ,22km) ale sterownik na zewnątrz. Zabezpieczenie termiczne sterownika nie wywaliło jeszcze. Muszę to dokładniej zbadać
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ePrimal 26,5 v1

Post autor: djmarcin56 »

Ja mam w torbie wszystko i to dość ciasno w środku i jednak to ciepło jest słabo odprowadzane.
Jak miałem batke 36v jeszcze podczas jednej z przejażdzek ok 25 stopni na zewnątrza, godzina koło 17 po południu, po przejechaniu 20km z prędkością 25-30km/h jadąc zacienionym lasem wzdłuż ulicy nagle zaczeło mi coś śmierdzieć, myślałem, że to w okolicy ale po chwili się zatrzymałem i się okazało, że to z torby, wtedy jeszcze zamknięta całkiem i waliło strasznie, ewidentnie przegrzał się, podejrzewam, że to śmierdziała spalona kiedyś w środku płytka od świateł która nie wytrzymała obciążenie czegoś więcej niż 5w.
Nie miałem jak skontrolować temp ale organoleptycznie to był gorący więc szeroko otworzyłem torbe i tak 10-15 min się wietrzył i chłonął i od wtedy jeżdzę z otwartym zamkiem wzdłuż podsiodłówki. Moc wtedy oscylowała raczej koło 300-400w, wydaje mi się, że na 36v baterii grzał się bardziej niż teraz na 48v a temp. są wyższe na dworze.
Swoją drogą wyłącznik do sterownika jak już planowałem na 80 stopni, ktoś sie pochwali opinią z użytkowania tego bo tatar sugerował mi tutaj 50 stopni ale dla mnei to bardzo mało i podejrzewam, że co troche by mi wywalał.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: ePrimal 26,5 v1

Post autor: Yasiu77 »

Tas zaleca 80 więc daj 80. Może jakąś rurkę z wiatrakiem wlotową i wylotową by się dało wsadzić ?
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ePrimal 26,5 v1

Post autor: djmarcin56 »

Yasiu77 pisze:
18 cze 2018, 22:01
Tas zaleca 80 więc daj 80. Może jakąś rurkę z wiatrakiem wlotową i wylotową by się dało wsadzić ?
Bardziej myślałem o zwiększeniu przekroju odprowadzania ciepła radiatorem i do tego wiatraczek aby to jeszcze schłodzić, raczej nie mam gdzie dać rurki wlotowej i wylotowej i za dużo by było dłubania w obudowie sterownika, jakbym miał skrzynkę która jest szersza to by było łatwiej i lepszy obieg powietrza by był ale cóż ;)
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: ePrimal 26,5 v1

Post autor: Kajman »

Widziany dzisiaj koło skrzyżowania z Brzozową/Carrefour Glinki?
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ePrimal 26,5 v1

Post autor: djmarcin56 »

Tak jechałem do myśla koło 19 :)
Awatar użytkownika
Kajman
Forumowicz
Posty: 1264
Rejestracja: 18 maja 2018, 9:51

Re: ePrimal 26,5 v1

Post autor: Kajman »

Ano właśnie, hałasowałem obok Ciebie czarnym cl v12 :)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: ePrimal 26,5 v1

Post autor: tatar »

djmarcin56 pisze:
19 cze 2018, 19:31
Yasiu77 pisze:
18 cze 2018, 22:01
Tas zaleca 80 więc daj 80. Może jakąś rurkę z wiatrakiem wlotową i wylotową by się dało wsadzić ?
Bardziej myślałem o zwiększeniu przekroju odprowadzania ciepła radiatorem i do tego wiatraczek aby to jeszcze schłodzić, raczej nie mam gdzie dać rurki wlotowej i wylotowej i za dużo by było dłubania w obudowie sterownika, jakbym miał skrzynkę która jest szersza to by było łatwiej i lepszy obieg powietrza by był ale cóż ;)
Ja u siebie zrobiłem w ten sposób.Odkręciłem oba blaszane boczki/dekielki?/i naprzeciwko listwy z fetami przykręciłem wiatrak od kompa 40mm/otwory wiatraka idealnie pokrywają się z żebrami obudowy sterownika/Strumień powietrza skierowany na fety dosyć skutecznie je chłodzi.Po drugiej stronie sterownika pozbawionego blaszanego dekielka ustawiłem kawałek płytki z preszpanu tak,aby strumień wypływającego powietrza kierować w bok,w stronę kilkunastu małych otworków w ściance pojemnika,w którym mam i sterownik i baterię :D Wyłącznik termiczny 50 stopni dałem po konsultacji między innymi z Sietasem.Zawsze mogę dać większy,ale jak na razie ten wystarcza i nie odcina zasilania. ;)
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ePrimal 26,5 v1

Post autor: djmarcin56 »

Kajman pisze:
20 cze 2018, 23:18
Ano właśnie, hałasowałem obok Ciebie czarnym cl v12 :)
No widzisz, ja się samochodom nawet za wiele nie przyglądam , następnym razem musisz trąbić to będe wiedział, mieszkam na brzozowaj to w tamtym rejonie jestem prawie za każdym razem na rowerze :P

Tatar a wrzucisz zdjęcie jak to u ciebie wygląda? być może zrobię tak jak mówisz właśnie i się przetestuje 8-)
ODPOWIEDZ