Giant Trance Mxus v3 K3

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Giant Trance Mxus v3 K3

Post autor: sky »

O jakich dystansach na oś mowa? Bo mnie to zaciekawiło a sam planuje zmienić na ten silnik ze zwykłego mxusa 8x8.
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Giant Trance Mxus v3 K3

Post autor: Janot »

sky pisze:
30 wrz 2018, 22:42
O jakich dystansach na oś mowa? Bo mnie to zaciekawiło a sam planuje zmienić na ten silnik ze zwykłego mxusa 8x8.
Problem jest tego typu że jak zamontujesz tarcze hamulcową bez dystansu lub z 2mm to nie ma szans na włożenie zacisku. Zwyczajnie nie mieści się miedzy tarcza a korpusem silnika.
Tak więc dając dystans(tarczy), ja mam bodajże 5mm, automatycznie musimy zdystansować dodatkowo oś, bez tego nie założymy zacisku i dodatkowo śruby mocujące tarczę rozwalą kabel zasilający.
Reasumując, na tarczę w zależności od zacisku hamulcowego dystans około 5mm zaś na oś okolo 7mm na stronę.
Na dniach będę miał bystanse na oś z nierdzewki to wstawię zdjęcie jak to wygląda.

Mxus sam w sobie jest bardzo fajnym silnikiem tylko sprawia trochę problemów montażowych.

Łukasz
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Giant Trance Mxus v3 K3

Post autor: sky »

Dzięki za odp. Mnie problem nie dotyczy bo nie mam tarczówek ;)
Filip
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: 18 mar 2018, 12:11
Lokalizacja: Toruń

Re: Giant Trance Mxus v3 K3

Post autor: Filip »

Cześć możesz zdradzić model tylnej opony? Czy szybko znika bieżnik ?
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Giant Trance Mxus v3 K3

Post autor: Janot »

Filip pisze:
21 gru 2018, 16:10
Cześć możesz zdradzić model tylnej opony? Czy szybko znika bieżnik ?
Jest to dokładnie Opona MAXXIS Minion DHF 26x2,35 MAXXPRO 781g
Nie jest zła ale lepsza będzie Cst 26x2,35, zdecydowanie sztywniejsza i wytrzymalsza, nie wiem jak z trwałością za to cena bardzo dobra 40-50zł vs maxxis 100zł
grafffik

Re: Giant Trance Mxus v3 K3

Post autor: grafffik »

CST model 1388 26x2.35 starcza mi średnio na 400km, przy spokojniej jeździe ścieżkami rowerowymi i szaleństwach po lesie. cena detaliczna w sklepach w Warszawie waha się w granicach 35-45zł.Opona bardzo fajnie układa się w obręczach, nie ma nigdy problemu ze zdjęciem czy jej założeniem przy gumie. pzdr!
seba40
Forumowicz
Posty: 99
Rejestracja: 21 mar 2018, 16:06
Lokalizacja: Iława

Re: Giant Trance Mxus v3 K3

Post autor: seba40 »

grafffik pisze:
23 gru 2018, 23:29
CST model 1388 26x2.35 starcza mi średnio na 400km, przy spokojniej jeździe ścieżkami rowerowymi i szaleństwach po lesie. cena detaliczna w sklepach w Warszawie waha się w granicach 35-45zł.Opona bardzo fajnie układa się w obręczach, nie ma nigdy problemu ze zdjęciem czy jej założeniem przy gumie. pzdr!
Chyba 4000 km? Ja mam u siebie CST 1388 na tylnym kole, na liczniku ponad 5000 km i jeszcze z 500 km wytrzyma.
grafffik

Re: Giant Trance Mxus v3 K3

Post autor: grafffik »

400. serio.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Giant Trance Mxus v3 K3

Post autor: Inc0 »

y.. to grafffik drifta rowerem uskuteczniasz ;P ??
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Giant Trance Mxus v3 K3

Post autor: tatar »

Opony CST dobrze trzymają wymiar,to prawda.Robić tylko 400km, przebiegu na nowej oponie,to co najmniej katowanie na maxa ,chyba ,że się robi za fakira na rowerze:lol:
Awatar użytkownika
gonzales
Forumowicz
Posty: 108
Rejestracja: 05 lip 2018, 10:01
Lokalizacja: Augustów

Re: Giant Trance Mxus v3 K3

Post autor: gonzales »

Janot możesz wrzucić zdjęcie dystansu osi.
Nawet twórcę Tesli - Elona Muska - jego tesla tak wkurzyła, że ją wysłał w kosmos.
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Giant Trance Mxus v3 K3

Post autor: Janot »

gonzales pisze:
03 sty 2019, 13:09
Janot możesz wrzucić zdjęcie dystansu osi.
Zdjęcie jest na pierwszej stronie a aktualnie mocowanie silnika wygląda następująco
Zmianie uległa blokada z stalowej wycinanej kątówką na nierdzewną wycinaną laserem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Gabriel
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 07 maja 2019, 0:38

Re: Giant Trance Mxus v3 K3

Post autor: Gabriel »

Hej,
Całość zrobiła na mnie ogromne wrażenie tym bardziej że sam zamierzam zrobić podobnego ebika. Dużo pomysłów na pewno zaczerpne od Ciebie. Ze względu na wykonanie i taką sama bazę zastanawiam się czy nie skusił byś się zrobić dla mnie odpłatnie takiej samej skrzynki. Mój email gbielecki4@wp.pl
Pozdrawiam
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Giant Trance Mxus v3 K3

Post autor: Janot »

Gabriel pisze:
07 maja 2019, 0:48
Hej,
Całość zrobiła na mnie ogromne wrażenie tym bardziej że sam zamierzam zrobić podobnego ebika. Dużo pomysłów na pewno zaczerpne od Ciebie. Ze względu na wykonanie i taką sama bazę zastanawiam się czy nie skusił byś się zrobić dla mnie odpłatnie takiej samej skrzynki. Mój email gbielecki4@wp.pl
Pozdrawiam
Cześć, cieszę się że Ci się podoba :) aktualnie rower nie jest już w moich rękach czego trochę żałuję bo sprzęt był bardzo udany. Z chęcią ale aktualnie nie mam kompletnie czasu na zrobienie skrzynki, jest to bardzo pracochłonne, wszystko przez to że pracujemy nad dosyć sporym projektem który pojawi się na forum myślę że jeszcze w tym miesiącu ;)
ODPOWIEDZ