Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

Temat przeniesiony, wiadomo skąd i wiadomo dlaczego ale dzięki temu mogę pochwalić się raz jeszcze ;)
Wozidło raczej nie wpisuje się w panujące trendy. Pewnie dlatego, że nie teren a ulice i ścieżki zakorkowanej Wawy są jego naturalnym środowiskiem. Przejechane parę tysięcy km bez żadnych przygód nie licząc jednej gleby. Czarny daje radę!


Rama: zaprojektowana przez Michała i stworzona od przysłowiowego zera.
Silnik: QS
Sterownik: Sabvoton
Aku: lipo, 84V, 25Ah
Koła: moto
Napęd: pasek

możliwości Czarnego na QS-ie



i od 1.35 min do 2.20



http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/2/19 ... 51ccf5.jpg
Załączniki
140.jpg
140.jpg (26.93 KiB) Przejrzano 15552 razy
Ostatnio zmieniony 19 mar 2019, 8:53 przez Maran_hand, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Iceman
Forumowicz
Posty: 347
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:28

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Iceman »

Fajny projekt. Idealnie wpisuje się w mój styl. Lubię tego typu konstrukcje. A ta poza wyglądem jest jeszcze „dynamiczna”. No i ten napęd na pasku.
Jak Ci się sprawdza amortyzator?
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

dziękuję :)

Zoom niby daje radę, niby nic się nie dzieje a mimo to zdecydowaliśmy się go zastąpić amortyzatorem z Pit Bike bo jakoś nie mamy przekonania czy drugi sezon pociągnie. Lagi już zakupione - fajnie to cenowo wychodzi i wydaje się, że jakościowo też. Mam nadzieję, że w niedługim czasie uda się ogarnąć projekt półek i mocowania hamulca, zobaczymy..

http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/2/19 ... 724_01.jpg
Załączniki
140.jpg
140.jpg (11.29 KiB) Przejrzano 15514 razy
Ostatnio zmieniony 19 lut 2018, 17:43 przez Maran_hand, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Umbur »

Od razu na wstępie radzę, żeby zdjęcia wrzucać sobie na konto Googla i stamtąd linkować, bo z doświadczenia wiem, że na stronach typu "zmniejszacz" itp. za chwilę ich nie będzie i zostaną puste miejsca. ;)
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: noisuee »

Mam pytanie co do przeniesienia napędu. Pasek idzie kupić na metry i zgrzać a skąd miałeś koła pasowe?
Awatar użytkownika
Iceman
Forumowicz
Posty: 347
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:28

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Iceman »

Koła i pasek możesz kupić np. tu www.ebmia.pl. Wydaje mi się że koła były toczone i przystosowywane do napędu. Pasek kupiony jako zamknięty i odłożony napinacz do kasowania ewentualnego luzu i zapewnienia naciągu. Sam się do tego przymierzałem ale ostatecznie będzie łańcuch.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

Potwierdzam: koła pasowe z ebmia dodatkowo toczone u tokarza. Pasek oczywiście można kupić na odpowiednią długość i zgrzać choć nie do końca jestem przekonany że na tym polega proces jego łączenia. Zdecydowanie nie uda się kupić go w odpowiedniej (gotowej) długości. To łączenie dwukrotnie przewyższa cenę paska. Z tego co pamiętam, pasek i jego łączenie to kwota 170 zł lub 270 zł.
Dobrze przemyśl czy takie rozwiązanie będzie Ci pasowało.
Na +, pasek nie wymaga smarowania, jest cichy, nie rozciąga się, nie spada i prawdopodobnie ma dużo większą wytrzymałość niż łańcuch rowerowy, nie do zerwania, zwraca uwagę bo naprawdę fajnie wygląda.
Na -, mocno skomplikowana budowa napinacza który zajmuje dużo miejsca, brak możliwości zastosowania przerzutek, wszystko musi być idealnie dopasowane (bo inaczej pasek zsuwa się), wyosiowane i bardzo mocno skręcone, dla przykładu sprężyna napinająca ma 150 kg ..czegoś tam, nie pamiętam ;) Możliwość jazdy na samych pedałach oczywiście istnieje tyle że dla człowieka zepsutego jazdą na silniku to dość duże a nawet zabójcze wyzwanie ;)
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: noisuee »

Myślę nad paskiem, właśnie ze względu na jego bezgłośność. Przerzutki można by zrobić na przerzutkach w piaście jako napęd pośredni. Jaką szerokość paska zastosowałeś?
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

Coś ok 2,5 cm? Wieczorem zmierzę i Ci powiem.
A gdzie silnik jeśli zastosujesz przerzutki w piaście?
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: noisuee »

Przerzutki w piaście jako napęd pośredni, pomiędzy silnikiem a korbą. Napęd pośredni ze zwykłą kasetą już widziałem kilkukrotnie, ale z przerzutkami w piaście jeszcze nie. W sumie to na razie same dywagacje.
Awatar użytkownika
Iceman
Forumowicz
Posty: 347
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:28

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Iceman »

noisuee pisze:
20 lut 2018, 12:26
Przerzutki w piaście jako napęd pośredni, pomiędzy silnikiem a korbą. Napęd pośredni ze zwykłą kasetą już widziałem kilkukrotnie, ale z przerzutkami w piaście jeszcze nie. W sumie to na razie same dywagacje.
Może się mylę, ale aby użyć przerzutek w piaście to jedyna możliwość to silnik mid lub w przednim kole.
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: noisuee »

Pod poniższym linkiem napęd pośredni z wykorzystaniem przedniej zębatki
http://www.rydze.internetdsl.pl/trixo/trixo1/naped.htm

Natomiast tutaj z tylną zębatką.
https://www.velomobilforum.de/forum/ind ... 109/page-3

No i teraz zamiast nich użyć przerzutek w piaście. Jedno koło pasowe przymocowane bezpośrednio do piasty, drugie zamiast trybów. Powiem tak, możliwość zrobienia tego by była, pytanie na ile ma sens tworzyć coś takiego.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

Chcąc zastosować pasek do napędu w przypadku amortyzowanego koła musisz zrobić ..dwa napinacze :) Pasek w przeciwieństwie do łańcucha musi być cały czas bardzo mocno napięty ale to oczywiste. Problem pojawia się wtedy gdy zawias zaczyna pracować. Żeby to ogarnąć potrzebne są zamiast jednego dwa krótsze paski łączone na jakimś mechanizmie oddzielające część roweru nieruchomą z ruchomą (mam nadzieję że w miarę zrozumiale to napisałem) plus jeszcze kolejne do napędu pośredniego.. Pomijając dziwny wygląd całej konstrukcji to widzę duży problem z tym by to wszystko ze sobą współpracowało. Najmniejsze odchylenie na jednym elemencie spowoduje dużą nieprawidłowość na kolejnym. Podsumowując: taki zestaw pasków w ruchomej konstrukcji jest nie do ogarnięcia a jeśli już to będzie bardzo problematyczny
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: EV-Maniak »

Piękna maszyna. Taki czoper. Na szosę idealny, bo ma nisko środek ciężkości, a i nisko się siedzi - w razie upadku mniej tyłek boli, czy tam bark :) No i "strefę zgniotu" ma wysuniętą. Pewnie też się dobrze trzyma w zakrętach. Może skręt ma większy, ale lepiej się klei. Musisz tylko koniecznie poprawić światło. Przydałby Ci się jakiś fajny motorowy, ala-retro, reflektor, co by lepiej rozpraszał światło na boki, bo obecny daje za bardzo punktowo.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

Dziękuję.
W kwestii światła, w mieście niezależnie od pory wszędzie jasno. Światło u mnie pełni głównie rolę informacyjną dla innych użytkowników. Jadąc ulicą zwykle używam funkcji stroboskop tak by KAŻDY użytkownik drogi zwrócił na mnie uwagę w dzień też. Punktowe światło jest lepiej widoczne. Jeśli zaś chodzi o promień skrętu, jest ok, lepiej niż mogłoby się wydawać dodatkowo jest bieg wsteczny :)
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: noisuee »

Mam jeszcze pytanie odnośnie kąta główki widelca i wyprzedzenia. Pewnie brałeś pod uwagę robiąc rower, ale może wiesz jaki kąt maksymalnie zastosować aby dało się rowerem jakoś znośnie jeździć, bo myśle przyszłościowo o czymś dla siebie.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

Ramę spawał kolega który zajmował się robieniem klatek bezpieczeństwa do samochodów. Jakieś tam ustalenia w kwestii kąta oczywiście były ale po pierwszym złożeniu okazało się, że wygląda to słabo i co ważne: amortyzator nie pracuje prawidłowo. W związku z tym, szybka akcja i po dosłownie 15 minutach kąt główki jest taki jak na zdjęciu. Nie mierzyłem go, powstał na zasadzie prób i błędów.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

Udało się poskładać nowy amor do Czarnego. A wcześniej kupić aluminium PA9 T6, wyciąć półki, zrobić oś, zdobyć sterówkę, obrobić całość u tokarza. A więc Czarny wraca do życia - takie szczęście ;)
Sam amor wydaje się być hmm.. pancerny :) Jutro ebajk powinien być złożony w sobotę testy.
W przyszłym tygodniu będę chciał zlecić oklejanie go czarną folią co by kolorystycznie pasował
Załączniki
PhotoGrid_1525962265758.jpg
PhotoGrid_1525886330198.jpg
PhotoGrid_1525962190865.jpg
PhotoGrid_1525962309970.jpg
PhotoGrid_1525962435308.jpg
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

...
Załączniki
PhotoGrid_1525962156015.jpg
PhotoGrid_1525962190865.jpg
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Sietas »

Przede wszystkim podziękowania dla Mobwar'a za udostępnienie projektu w CAD'zie półek pod te lagi

Może pod tym ciężarem będzie pracował mniej leniwie
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: tatar »

Amortyzator z tymi półkami,to dzieło sztuki jedyne w swoim rodzaju.Gratulacje :D
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: tatar »

noisuee pisze:
20 lut 2018, 12:26
Przerzutki w piaście jako napęd pośredni, pomiędzy silnikiem a korbą. Napęd pośredni ze zwykłą kasetą już widziałem kilkukrotnie, ale z przerzutkami w piaście jeszcze nie. W sumie to na razie same dywagacje.
Ten rodzaj napędu pośredniego stosowałem wielokrotnie w różnych swoich konstrukcjach-od spaliniaka po elektryk.Zwracać uwagę na okresową regulację,nie zmieniać biegów pod obciążeniem i nic się nie dzieje złego.Najbardziej wytrzymałe Śhimano,najmniej polecane Sachs obecnie Sram.Zaletą był brak napinacza/przerzutki z wózkiem/i dodatkowo możliwość doboru przełożenia podstawowego z zębatką pośrednią .
Awatar użytkownika
noisuee
Forumowicz
Posty: 156
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: noisuee »

tatar pisze:
11 maja 2018, 8:48
Ten rodzaj napędu pośredniego stosowałem wielokrotnie w różnych swoich konstrukcjach-od spaliniaka po elektryk.Zwracać uwagę na okresową regulację,nie zmieniać biegów pod obciążeniem i nic się nie dzieje złego.Najbardziej wytrzymałe Śhimano,najmniej polecane Sachs obecnie Sram.Zaletą był brak napinacza/przerzutki z wózkiem/i dodatkowo możliwość doboru przełożenia podstawowego z zębatką pośrednią .
Jak miałeś zamocowane drugie koło zębate, t.j. na wyjściu z przekładni.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: tatar »

Mocowałem do kołnierza piasty/śruby lub spawałem/.Jeżeli potrzebne było jakieś odsadzenie/linia łańcucha/dawałem koło zębate także od wewnątrz piasty,ale wtedy pozbywałem się przeciwległego kołnierza,aby koło przeszło przez korpus piasty .W drugiej wersji można stosować np.dystanse i wtedy łatwiej ustawić linię łańcucha.Zwróć uwagę na sposób sterowania piastą/mech,przełączający przy piaście/,aby nie kolidował np. z korbą lub konstrukcją pojazdu.
stanley
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 30 kwie 2017, 22:10

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: stanley »

Piękny projekt
:mrgreen: Stanley
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

Filmik o Czarnym :)

Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1316
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Goliath »

widzę nowy widelec... czy to ten sam po malowaniu ??
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

Wcześniej jak jeździłeś, amor był biały, rowerowy. Włożony jako zastępczy co by na zlot dotrzeć. Potem dorobiliśmy półki wedle projektu kolegi Mbowara i założyliśmy brązowe lagi motocyklowe które wyglądały okrutnie źle. Finalnie do zmiany ich koloru użyliśmy ogumienia termokurczliwego. Nie jest to sposób idealny ale nie ma też tragedii.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3330
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: WojtekErnest »

Jest ładnie, powiedziałbym nawet DOSTOJNIE :-)
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1316
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Goliath »

@Maran_hand - wiocha.pl nie jest dobrą stroną do reklamowania swoich sprzętów... :? :roll: :roll:

http://www.wiocha.pl/1525354,Szybko

Po niku /RybieUdko.pl/ autora wiochy śmiem twierdzić że to Ty zamieściłeś materiał :|

Już sypią się komentarze o "dwuśladzie" :?
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

Zrobiłem to świadomie, najlepsze "przekaźnik" jaki znam :) Krytyki się nie boję :)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2961
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: tas »

Mam mieszane uczucia po oglądnięciu filmiku :P
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

To wyjaśniam. Nie chodzi o rower a o sklep. Do póki go nie wypozycjonuje jestem skazany na Allegro a tej firmy strasznie nie lubię. Ilość wejść przekłada się na popularność w wyszukiwarce. Ciekawa wrzuta = sprawdzanie nicku. Nie ma tu żadnej ideologii tylko czysty biznes, bo z czegoś muszę się finansować. To czy ktoś na tamtym portalu pochwali czy wręcz przeciwnie lata mi to. Jeśli już, to liczą się opinie osób które są w temacie.
A w kwestii Czarnego, jest i będzie. Lubię nim jeździć i żadna opinia tego nie zmieni, nie ma też szans by go dla kogoś odtworzyć, zbyt karkołomne zadanie. A więc nie chodzi o zarobkowanie na rowerze tylko na komiksach. Amen.

P.S chyba źle zrozumiałem Tasa.. powyższy wpis w odpowiedzi Goliathowi :)

Też się zastanawialiśmy czy to pokazać..
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Przemek »

no to i ja napiszę swoje odczucie
filmik oglądałem do 25sekundy ... wystarczyło mi
rozumiem ze robi sie sprzęta do zapierdalania ale zapierdalanie w ruchu publicznym i wrzucanie popisu do sieci to strzał w kolano dla całego naszego światka rowerowego, przez takie demonstracje wezmą nam sie za dupy ostro i to już niedługo
nieładnie :|
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1316
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Goliath »

Przemek pisze:
30 lip 2018, 17:11
... wystarczyło mi
rozumiem ze robi sie sprzęta do zapierdalania ale zapierdalanie w ruchu publicznym i wrzucanie popisu do sieci to strzał w kolano dla całego naszego światka rowerowego, przez takie demonstracje wezmą nam sie za dupy ostro i to już niedługo
Też jestem tego zdania... zwłaszcza że tuż obok jest wydzielony bezpieczny pas dla rowerów :?
Obejrzałem teraz dokładniej filmik... i faktycznie widać że rama ma przekoszone zawieszenie. :|
Widać to zwłaszcza w czasie filmu 5:55, 6:00, 6:07.
Przy okazji i Sietas ma reklamę swojego gmaila - 4:07- 4:22 :D
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

Tas dał sygnał, burki zaczęły ujadać, dobrze że gruby łańcuch je powstrzymuje.. ..taki żart ;)
Złudzenia optyczne, światło, czy co tam kolwiek innego? Nie, rama nie ma nic przekoszonego. Mów Goliath gdzie i kiedy to się pojawię byś mógł to sam osobiście sprawdzić ;) Byle po piętnastym bo jutro wyjeżdżam :)
Z drugiej strony jest inna grafika i mój mail. Niestety dość słabo wyszła dlatego trafiło na Sietasa, takie życie ;)

P.S. Dzień wcześniej robiliśmy amor, główka nie była dobrze skręcona. Zobaczyłem to dopiero wieczorem. Stąd ta wpadka. Oczywiście przy najbliższym zlocie w Wawie do weryfikacji kolegów :)
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2961
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: tas »

Ejj ale ja nie jestem ten zły :D
Po prostu nowa forma prezentacji osiągów maszyny jest hmm, no nowa i jakoś dziwnie się to ogląda alee w sumie ciężko to pokazać inaczej skoro to szosowy wymiatacz.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Sietas »

Pojęcie szosowego wymiatacza zarezerwował bym dla pojazdu którym mogę przyjechać w trasie komfortowo 100 kilometrów a nie 5
Kermit
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 23 lut 2018, 16:04

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Kermit »

Ja mam zapytanie co do odzysku energii. Tas gdzieś tam wspominal, ze odzysk jest na poziomie 3% i gra nie jest warta świeczki, a tu otrzymuję informację, że to jest 20%. Czy tak to wygląda faktycznie?

A druga sprawa, prezentujący wykazał się kompletną ignoracją mówiąc "rower elektryczny bo ma pedały", "można nimi kręcić tylko po co". I dlaczego nazywa ten pojazd rowerem skoro nim nie jest?
McL
Forumowicz
Posty: 63
Rejestracja: 20 lut 2018, 6:15
Lokalizacja: Białystok

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: McL »

Regen to u mnie 5,3% gdzie hamuję praktycznie wyłącznie elektrycznie i często na górkach hamuję i dopedałowuję. Z pewnością jako źródło ładowania akumulatora regen nie ma to większego znaczenia, ale o ile jest manetka hamowania to świetna sprawa jako zastępstwo hamulca.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Inc0 »

każdy nazywa dana rzecz jak ma na to ochotę - wolnośc słowa :p np Ukraina nazwała aneksje Krymu rażącym i bezprecedensowym pogwałceniem prawa międzynarodowego a Rosja sprawiedliwością dziejowa i powrotem Krymu do macierzy :P.
Nie róbmy sobie złudzeń konstrukcje tego typu jak ta tu zaprezentowana maja więcej wspólnego z motocyklem ( ewidentnie bije po oczach że konstruktor wzorował sie na motocyklach typu cruizer) niz z rowerem ale ani jednym ani drugim w 100% nie są , to sa "hybrydy"roweru i motocykla elektrycznego. Jak dla mnie rowerem elektrycznym jest rower przekonwertowany na wspomaganie elektryczne jak i konstrukcja typu custom ale pod warunkiem że na nim da sie jechać w miarę komfortowo po wyczerpaniu baterii/ bez wsparcia silnika z wykorzystaniem siły własnych mięśni. ... eh.. gdyby sie to dało zarejestrować jako motocykl/motorower to ja bym wyrzucił te pedała dał podnóżki jak w HD daleko z przodu , gdzie sie da chrom by sie połozyło , zainstalowałbym dwa megafony i puszczałbym w czasie jazdy z mp3 pierdzenie "wieprza" dla zabawy w czasie jazdy :P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

Kermit pisze:
08 sie 2018, 13:18
Ja mam zapytanie co do odzysku energii. Tas gdzieś tam wspominal, ze odzysk jest na poziomie 3% i gra nie jest warta świeczki, a tu otrzymuję informację, że to jest 20%. Czy tak to wygląda faktycznie?
Przez pewien czas jeździłem bez regena potem tylko z regenem ale bez hamulców. Zasięg przy normalnej jeździe na tych samych odcinkach praca - dom, dom - praca wydłużył się o około 15% - 20%. Istotna jest moc na jaką nastawiony jest regen..
Teraz mam jeden hamulec ustawiony na max, drugi bardzo słabo, służy on tylko do dohamowania bajka z małej prędkości gdy regen przestaje działać. Przy spokojnej jeździe ma to sens.
Iras67
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 27 kwie 2018, 23:11

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Iras67 »

Właściwie to sam się zastanawiałem czy by nie zrobić czegoś podobnego ale jakoś nie pasuje mi pedałowanie do takiego potworka.Pewnie zrobiłbym go bez korby na sam silnik elektryczny...czyli problemy prawne itp. Podoba mi się całość poza tą grafiką z silnikiem jest malutki jakby wklejony na siłę. Nie lepiej byłoby wypełnić całą skrzynkę taką grafiką ?
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

Platformy rowerowe ;) są potrzebne. Najczęściej korzystam ze ścieżek rowerowych a swoją szybkość dostosowuję do innych rowerzystów, często też jeżdżę z żonką z tym, że ona zwykłym rowerem. Pedałuję ..z nudów. Inna sprawa, że gdyby nie pedały to nawet przy niewielkiej prędkości ktoś mógłby chcieć wygonić mnie ze ścieżki rowerowej i pewnie miałby rację.

W kwestii grafik, zostały one wykonane aerografem. Jeśli nawet według Was jest za mała to ktoś włożył w to swoje siły, czas i umiejętności. I ja to doceniam więc na tym polu żadnych zmian nie będzie. Z drugiej strony grafika jest "bardziej ekologiczna" - chomik biegnący w kołowrotku :)
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Sietas »

Inc0 pisze:
08 sie 2018, 15:02
Jak dla mnie rowerem elektrycznym jest rower przekonwertowany na wspomaganie elektryczne jak i konstrukcja typu custom ale pod warunkiem że na nim da sie jechać w miarę komfortowo po wyczerpaniu baterii/ bez wsparcia silnika z wykorzystaniem siły własnych mięśni.
Amen
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

Michał, przecież to logiczne :) Wszystkiego mieć nie można, albo idziesz w moc czyli wagę, opór kół motocyklowych itd albo w lekkie wspomaganie. Każdy Falcon czy jego pochodna, każda konstrukcja z silnikiem powyżej 500 Wat nie jest już rowerem elektrycznym. Nie jest też motorowerem ani motorem. Dlatego ja mówię o swoim, "wozidło" elektryczne.
Pytanie, komu do czego to służy. Mi do sprawnego poruszania się po zakorkowanej Warszawie. Chcę móc dojechać do pracy szybko i na sucho. I z takim zamysłem powstał powyższy projekt.
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Sietas »

A można mieć - na rowerze Tombe I Tasa można wrócić w razie awarii. Kategoria ebikeów gdzie jazda z nóg jest niemożliwa zawiera dosyć wąskie grono i wynika to z silnika bądź też użytych opon a nie jak w przypadku czarnego z konstrukcji
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Maran_hand »

"Da się jechać w miarę komfortowo" - widziałem jak jechałeś na Falconie gdy aku Ci się skończył. Ciąłeś Tamką w dół na czerwonym, przed ruszającymi samochodami byle prędkości z górki nie wytracić :) Potem na równym z 15 minut się zastanawiałeś, jechać czy prowadzić? Sądząc po powyższym wpisie, chyba już zapomniałeś o tamtej sytuacji. Oj Michał.. kogo starasz się przekonać?

W kwestii opon, można założyć lekkie rowerowe do konstrukcji która możliwościami przewyższa lekkie skutery, tylko że trochę to ryzykowne, nie ta waga i nie te prędkości. Szkoda zdrowia i czasu na częstą wymianę gum. To już lepiej kontrolować stan naładowania aku.

Prosta sprawa: mały silnik, małe aku, lekka konstrukcja, spokojnie możesz dopedałować.
Duży silnik, duży aku, ciężka konstrukcja, jest szybko i miło do póki masz prąd.
Amen ;)
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: Sietas »

Czytanie ze zrozumieniem nie boli - naprawdę
Aku się nie skończył, było go 70%

Setki konstrukcji jeździ po kraju którymi można wrócić do domu, a nie ciągnąć mnie 20km bo się dwa kabelki zwarły :)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebellion dla znajomych Czarny ;)

Post autor: tatar »

Sietas pisze:
09 sie 2018, 22:52
Czytanie ze zrozumieniem nie boli - naprawdę
Aku się nie skończył, było go 70%

Setki konstrukcji jeździ po kraju którymi można wrócić do domu, a nie ciągnąć mnie 20km bo się dwa kabelki zwarły :)
To za Tamkę? :D
ODPOWIEDZ