Hardtail na zestawie R500 od Glebora

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
złoty
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 12 paź 2018, 18:46

Re: Hardtail na zestawie R500 od Glebora

Post autor: złoty »

Jak dla mnie skrzyneczka jest mega ... :)
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Hardtail na zestawie R500 od Glebora

Post autor: glebor »

Pięknie wyszła skrzynka. Szczerzę zazdroszczę :) Moje ze sklejki mają ostre kanty, nie wyglądają tak fajnie...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Hardtail na zestawie R500 od Glebora

Post autor: tatar »

Glebor.Ze sklejki też można zrobić ładny ,zaokrąglony kształt.Na płytę boczną naklejasz drugą sklejkę o wymiarach o 2-3mm mniejszych/robi się schodek/,szlifujesz ,aby zaokrąglić brzegi/ew ubytki uzupełniasz np,wikolem zmieszanym z trocinami/i wychodzi cudo.Pewnie ,folia termokurczliwa wymaga wysiłku i uwagi przy naklejaniu,ale efekt jest. :D
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Hardtail na zestawie R500 od Glebora

Post autor: Tooropek »

Powiem Wam Pany, że bardzo prosto jest zrobić zaoblone kształty. Ja skleiłem swoją skrzynke na żywice poliestrową i wstepnie na jakiś klej epoksydowy do metalu i innych tworzyw. Jak się skleiło na wkrętarke weszła do roboty tarcz lamelkowa z papierem sciernym i szlifowałem drewno na okrągło a jak powstały jakieś drobne ubytki to od środka nakładałem mate szklaną i lepiłem zywicą i powtarzałem tę czynność aż do porządanego efektu i fajnej sztywności. Na żywice też wkleiłem 2 płaskowniki alu o grubości 4mm do montażu do ramy w miejsce bidonów, w tym jeden tak zagięty, że podtrzymuje aku i tym samym cały pakiet nie wymaga piankowania ani innego sztywnego mocowania. Szczerze tylko mocowania przykrywy słabo mi wyszły, bo są dokręcone srubami do drewna i kazde rozbieranie skrzynki trochę osłabia przykręcone drewniane listwy przypodłogowe :D a co do kosztu skrzynki to można powiedzieć, że zerowy bo wszystko z odzysku oprócz folii carbon blue, ale folia wstepnie miała słuzyć do oklejenia maski w aucie hehe więc wyszło, że nic nie musiałem kupować. Jak ktoś chce obejrzeć zdjęcia z etapu budowy skrzynki to zapraszam do mojego posta w tym dziale. Rambler 4.0 link w #1 poście
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Hardtail na zestawie R500 od Glebora

Post autor: granada »

Świetny rowerek i staranie wykonana skrzynka :) Składam swojego z bionxem i widzę już po raz któryś że przednia zębatka 42t to za mało?
Iras67
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 27 kwie 2018, 23:11

Re: Hardtail na zestawie R500 od Glebora

Post autor: Iras67 »

granada pisze:
10 lut 2019, 21:22
Świetny rowerek i staranie wykonana skrzynka :) Składam swojego z bionxem i widzę już po raz któryś że przednia zębatka 42t to za mało?
Z mojego skromnego doświadczenia wynika że 42z wystarcza zupełnie do większości rowerów z napięciem instalacji 36V. Do tych z 48V i więcej trzeba już 46/48.
ODPOWIEDZ