Lekka elektryfikacja.

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: ximad »

No chyba masz racje. Widzialem temat o centrowaniu na forum, chyba sprobuje sie pobawic.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: tatar »

Warto,chociaż trochę żmudna praca,ale na przyszłość jak znalazł.Możesz spróbować w rowerze-szczęki będą za centrownicę :D
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: verre »

tatar pisze:
27 paź 2018, 20:14
Niepotrzebnie męczysz się z podkładkami.Przeciągnij na właściwą stronę szprychami przy okazji centrowania w prosty sposób;kluczem do szprych poluzuj je po przeciwnej stronie przeciągania o jeden obrót nypla i o jeden obrót naciągnij na stronę przeciągnięcia.Gdyby było za mało,powtórz operację,ale o pół obrotu nypla itd./Łatwe ,bo to co druga szprycha w kole na stronę/ :D
tatar wielkie piwo masz u mnie, tylko powiedz, że to na pewno tak można i będzie dobrze? mam ten sam problem w moim zestawie od glebora. Blokadę osi musiałem zakładać od wewnątrz, nie pomyślałem nawet, że to tak się da jak piszesz. :o
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: verre »

zeeltom pisze:
28 paź 2018, 8:01
Jak się da, to się zrobi :P
chyba już wiem gdzie wyślę koło do przeplotu :D
😁😁😁😁😁...😁😁😁
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: ximad »

Dzieki za sugestie. Co prawda na wiosne oddam chyba kolo do centrowania jakiemuś fachowcowi ale poki co dokrecilem szprychy tam gdzie bylo bicie i zmniejszylem je do 0.5 mm. trytytki przy ramie wskazywaly odchyl i wyszlo ze przy wentylu 2 szprychy trzeba bylo przeciagnac. Pol godziny roboty i od razu lepiej sie jezdzi :)

Po wczorajszym i dzisiajszym dniu stwierdzam ze koniecznie musze sobie kupic stojak do serwisowania roweru, na stojacym na ziemi rowerze wszystko trwa 3x dluzej.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: tatar »

Zależy jaki masz rower i co na kierownicy/np.lusterka/,ale kiedyś dziadek stawiał rower do góry kołami,na siodełku i kierownicy i regulował. :D
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: ximad »

W ten sposób przerzutki nie wyreguluje bo wozek do gory nogami inaczej chodzi, no i wyswietlacz mam na srodku kiery nad mostkiem, polamalbym go w ten sposob. Miejsce w garazu jest wiec mysle ze na wiosne zakupie jakis stojaczek.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: verre »

Ech, przecież możesz poluzować wyświetlacz i go obrōcić. Przyspawałeś go?
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: Rugos »

Albo podłożyć jakieś klocki pod gripy i będzie git ;)
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: maciek72 »

Nie dziadujta:)
MACIEK
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: tatar »

W teren stojaka się nie wozi,a radzić sobie też trzeba :D
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: ximad »

Sprobowalem i jeszcze wczoraj chwile dociagalem szprychy. Obrocilem rower do gory dnem polozylem na 2 klocki drewniane, na nie folia co by sie nowe gripy i siodelko nie zabrudzily i jest ok. W stojak faktycznie zainwestuje ale doraznie mozna tak faktycznie kolo ustawiac.
Dzisiaj popadywuje to nie mam jak sprawdzic czy juz jest ok, ale jeszcze wczoraj zauwazylem ze mam za mocno stery skrecone i kierownica sztywno chodzi z oporem. Nie wiem czy to nie bylo powodem sciagania roweru. Poluzowalem i mam nadzieje ze jutro przetestuje.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: tatar »

Jest oczywistym,że zbyt mocno skręcone stery,to złe prowadzenie roweru.Napewno teraz będzie lepiej :D
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: ximad »

Maly weekendowy serwis. Zamowilem jakis czas temu kolka zebate do przekladni bo myslalem ze predzej czy pozniej sie przydadza, wychodzi na to ze jednak pozniej. Po 3 tysiacach przebiegu nie widze oznak zuzycia. Wymienilem smar na nowy i tyle.
zeb3.jpg
zeb2.jpg
zeb1.jpg
Przy okazji uruchomilem PAS-a. Myslalem ze mam czujnik uszkodzony bo nie startowal silnik przy kreceniu pasem. Zamowilem nowy i to samo.
Sprawdzilem miernikiem, normalnie zolty kabel podawal sygnal, nie brazowym bylo 5v czyli wszystko ok.
Okazuje sie ze trzeba bylo zaczac od wygooglowania problemu bo na arbitrze ktos pisal ze jak nie dziala to trzeba parametr c1 przestawic bo to wybor rodzaju pas-a. Na ustawieniu c1-3 pas ruszyl, czyli mam teraz drugi zbedny czujnik :)
Przy okazji wymienilem stery z najtanszych neco na jakies za 40zl i skonczyly sie problemy ze znoszeniem na boki. Rower gotowy na caly rok, mozna smigac :)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: WojtekErnest »

ximad pisze:
15 cze 2019, 20:24
. Wymienilem smar na nowy i tyle.
Jaki typ smaru ? Kolor poprzedniego i obecnego taki sam ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: ximad »

Molibdenowy carlube z litem. Inny niz oryginalny bo tamten byl bialy, ten jest czarny. Tatar linkowal w jednym temacie ten smar wiec zakladam ze sie nadaje :)
szkuba
Forumowicz
Posty: 436
Rejestracja: 18 lis 2018, 20:22
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: szkuba »

ximad pisze:
16 cze 2019, 9:58
Molibdenowy carlube z litem. Inny niz oryginalny bo tamten byl bialy, ten jest czarny. Tatar linkowal w jednym temacie ten smar wiec zakladam ze sie nadaje :)
Jeśli biały to jest szansa że był to smar silikonowy dedykowany do tworzyw sztucznych - nie zawiera rozpuszczalników i pochodnych ropy. Druga sprawa że w razie czego nie robi zwarcia do silikon wiadomo izolatorem jest ;)
przeróbki na rower elektryczny https://www.elektrorider.pl/
czujnik nacisku Sempu T4, Erider T9, ori Chińskie lub Open firmware Kuteng
także dla dzieci 8-12lat z czujnikiem nacisku. naprawy TSDZ2
Patriko
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 30 kwie 2017, 9:20
Lokalizacja: Konin

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: Patriko »

Co tam dokładnie masz za silnik?
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Lekka elektryfikacja.

Post autor: ximad »

Mxus xf15r 350w.
ODPOWIEDZ