Honda Gold Wing w wersji rowerowej-Giant Anthem

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Honda Gold Wing w wersji rowerowej-Giant Anthem

Post autor: Janot »

Cześć, chciałbym Wam pokazać dosyć niecodzienną rowerową wersję kultowej Hondy gold wing :lol:
Co do konfiguracji:
-Giant Anthem
-maxus k3 v3
-pakiet 16s8p
-ev computer
-przetwornica na 12v
-oświetlenie 18w(krótkie) 30w(długie)
-radio
-sterownik 45A
-kamerka GoPro
inne różne dodatki które najlepiej widać na zdjęciach ;)
Konstrukcja ma już przejechane grubo ponad 2000km i sprawdza się bezproblemowo.

Zapytacie co ma wspólnego wspomniana Honda z tym wynalazkiem a no głównie miałem tutaj na myśli radio, oświetlenie i ogólny całokształt tego roweru :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Honda Gold Wing w wersji rowerowej-Giant Anthem

Post autor: Yasiu77 »

Oplułem monitor ..ciekawe co pały w nocy myślą "niby motor jedzie ale jakoś cicho...może na luzie się kula?" :) Mam ciutkę zbliżoną konstrukcję na giancie i trochę mnie martwią te tarcze 160 i nie mam opcji zmienić na 180. Jak u Ciebie to działa i czy masz regena? Podoba mi się i bardzo fajnie się komponuje ta czerwień z resztą. A do czego radyjko?
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Honda Gold Wing w wersji rowerowej-Giant Anthem

Post autor: Janot »

Yasiu77 pisze:
10 wrz 2018, 23:03
Oplułem monitor ..ciekawe co pały w nocy myślą "niby motor jedzie ale jakoś cicho...może na luzie się kula?" :) Mam ciutkę zbliżoną konstrukcję na giancie i trochę mnie martwią te tarcze 160 i nie mam opcji zmienić na 180. Jak u Ciebie to działa i czy masz regena? Podoba mi się i bardzo fajnie się komponuje ta czerwień z resztą. A do czego radyjko?
Hahaha no to taki wytwór mojego taty :D jazda w nocy daje wiecej frajdy jak w dzień ale głównie po polnych drogach ;) Zaś radio umila jazdę :D
Z przodu jest 180 a z tyłu 160, nie ma regena. Hamulce sprawdzają się bardzo dobrze, nawet przy dłuższych zjazdach w gorach(testowane w Bukowinie Tatrzańskiej) nie wejdą Ci tarcze 180?
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Honda Gold Wing w wersji rowerowej-Giant Anthem

Post autor: Yasiu77 »

Wejdą ale nie wystarczy dać adaptery bo mam jakieś stare typy i nie podchodzą. Ale mam regena z manetki z sinusa 45A i fajnie działa. Jak się go opanuje to wystarcza ale musi być w miarę gładki zjazd. Masz małą literówkę w silniku :)
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Honda Gold Wing w wersji rowerowej-Giant Anthem

Post autor: Janot »

Yasiu77 pisze:
10 wrz 2018, 23:17
Wejdą ale nie wystarczy dać adaptery bo mam jakieś stare typy i nie podchodzą. Ale mam regena z manetki z sinusa 45A i fajnie działa. Jak się go opanuje to wystarcza ale musi być w miarę gładki zjazd. Masz małą literówkę w silniku :)
A to zawsze można coś pokombinować, przerobić tym bardziej jak śmigasz w górach ;) masz zaciskaną blokadę na osi silnika?
W jaki sposób edytować post? nigdzie nie widzę takiej opcji.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Honda Gold Wing w wersji rowerowej-Giant Anthem

Post autor: tas »

Zaraz przyjdzie bogu Zeltom i powie, że mu się podoba, on to lubi jak na kierownicy jest wszystko łącznie z CB radio :)
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Honda Gold Wing w wersji rowerowej-Giant Anthem

Post autor: Yin »

Te boczne lampki wymagają modyfikacji chłodzenia (radiator) inaczej szybko tracą jasność. A ta centralna jak się sprawuje?
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Honda Gold Wing w wersji rowerowej-Giant Anthem

Post autor: Janot »

Yin pisze:
12 wrz 2018, 18:58
Te boczne lampki wymagają modyfikacji chłodzenia (radiator) inaczej szybko tracą jasność. A ta centralna jak się sprawuje?
Dzięki za informacje, używane są głównie podczas jazdy także nie powinno być problemu ale sprawdzę jak mocno się grzeją.
Centralna sprawdza się bardzo dobrze, w dwóch rowerach mam je zamontowane i mogę je polecić. Główna zaletą jest masywna metalowa obudowa i światło bardziej rozproszone a nie punktowe, dodatkowo z montażem nie problemu ;)
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Honda Gold Wing w wersji rowerowej-Giant Anthem

Post autor: GiantTrance3KW »

Fajna konfiguracja i pomysł :) "Honda" w tej wersji na pewno daje dużo frajdy z jazdy :D Gratuluję projektu i daj znać po większym przebiegu jak Anthem będzie się spisywał przy tym silniku ;) bo moc jest :) Pozdrawiam
Janot
Forumowicz
Posty: 52
Rejestracja: 21 lut 2018, 21:16
Lokalizacja: Żory

Re: Honda Gold Wing w wersji rowerowej-Giant Anthem

Post autor: Janot »

GiantTrance3KW pisze:
13 wrz 2018, 0:20
Fajna konfiguracja i pomysł :) "Honda" w tej wersji na pewno daje dużo frajdy z jazdy :D Gratuluję projektu i daj znać po większym przebiegu jak Anthem będzie się spisywał przy tym silniku ;) bo moc jest :) Pozdrawiam
Dzięki :D frajdy jest sporo choć ja osobiście wole bardziej minimalistyczne konstrukcje ;) nie lubię jak mi coś dzwoni na dziurach :D
Aktualnie przejechane ma ponad 2k km więc już dosyć sporo i to głównie po polnych drogach.
ODPOWIEDZ