Romet rambler 5.0

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2064
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Romet rambler 5.0

Post autor: Tooropek »

Frizz jesteś wielki! Dziekuję bardzo. Na dniach jak znajdę wiecej czasu podrzuce do firmy pliczek i pany wypalą mi blokady. Oczywiscie dam Ci znać jak wyszło i jaki materiał został użyty - o tym bede rozmawiał pewnie z osobą, która obsługuje laserek. Pozdrawiam!
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Romet rambler 5.0

Post autor: Gienadimon »

Super robota. Majstersztyk. Biały teraz na topie!
Hej nawet piosenka jest z 80-tych ze słowami,, biały rower bardzo chciałbym mieć " ref. .
Osiągłeś cel.
Ja jeszcze gniotę wiedzę a że ani na mechanice rowerów się nie znam ani na elektryce o elektronice nie wspomnę, to od 4 ech miesięcy łeb pęka w szwach.

Fajnych tras i zajebistych widoków.
Pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Romet rambler 5.0

Post autor: Inc0 »

:P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
acmecorporation
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 04 maja 2018, 0:47
Lokalizacja: Łódź

Re: Romet rambler 5.0

Post autor: acmecorporation »

Witam,

Też zelektryfikowałem Ramblera i przymierzam się do wykonania blokady.
Twój pomysł bardzo mi się podoba. Mam pytanie - te otwory to wejście/wyjście wiązki lasera podczas cięcia?


blokada.jpg
blokada.jpg (15.25 KiB) Przejrzano 1795 razy

Czy może pełnią jakąś funkcję?

Co do materiału to najlepszym rozwiązaniem będzie dowolna stal do ulepszania cieplnego np. 40HM (oczywiście po obróbce cieplnej).
Nie wiem tylko czy uda mi się zdobyć taki materiał w postaci blachy 10mm (zawsze jest problem z konkretnymi materiałami przy produkcji jednostkowej).

Po wycięciu blokadę trzeba będzie sobie zabezpieczyć korozyjne np. pomalować.

W razie pytań służę pomocą z materiałoznawstwa.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Romet rambler 5.0

Post autor: Inc0 »

"Mam pytanie - te otwory to wejście/wyjście wiązki lasera podczas cięcia?"
ahaha dobre sorrki ale spadłem prawie z fotela gdy to przeczytałem XD ..te otwory to nie wyjście wiązki lasera, laser to grubsza światło wyłączasz zasilanie i gaśnie. te "otwory" maja za zadanie umożliwić zaciśniecie za pomocą śruby ( polecam dokładnie obejrzeć fotki ) ramion blokady na osi silnika gdyby ich nie było os nie ściskana z czasem wypracowała by sobie luz co spowodowało by mało komfortowe klaskanie/uderzanie przy przyspieszaniu i hamowaniu rekuperacyjnym osi o ścianki blokady ,z czasem mogłaby od uderzania pęknąć lub obrócić sie w blokadzie i urwać kable powodując zwarcie spalenie silnika i sterownika .
stal gatunkowa była by ofc najlepsza ze wzgledu na twardośc ale odpowiednio gruba nawet zwykła czarna stal , nierdzewka a nawet mocny stop aluminium daje rade( sam mam blokade z jednej strony z aluminium 7075 a z drugiej z czarnej stali i nie wiem która lepsza ..chyba al bo ruda jej nie bierze bo w obróbce bardzo podobnie sie sprawowały i obie daja rady z 1,5kW ciagłej z regenem)
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Romet rambler 5.0

Post autor: verre »

Inc0 pisze:
09 paź 2018, 19:13
"Mam pytanie - te otwory to wejście/wyjście wiązki lasera podczas cięcia?"
ahaha dobre sorrki ale spadłem prawie z fotela gdy to przeczytałem XD ..te otwory to nie wyjście wiązki lasera, laser to grubsza światło wyłączasz zasilanie i gaśnie. te "otwory" maja za zadanie umożliwić zaciśniecie za pomocą śruby ( polecam dokładnie obejrzeć fotki ) ramion blokady na osi silnika gdyby ich nie było os nie ściskana z czasem wypracowała by sobie luz co spowodowało by mało komfortowe klaskanie/uderzanie przy przyspieszaniu i hamowaniu rekuperacyjnym osi o ścianki blokady ,z czasem mogłaby od uderzania pęknąć lub obrócić sie w blokadzie i urwać kable powodując zwarcie spalenie silnika i sterownika .
stal gatunkowa była by ofc najlepsza ze wzgledu na twardośc ale odpowiednio gruba nawet zwykła czarna stal , nierdzewka a nawet mocny stop aluminium daje rade( sam mam blokade z jednej strony z aluminium 7075 a z drugiej z czarnej stali i nie wiem która lepsza ..chyba al bo ruda jej nie bierze bo w obróbce bardzo podobnie sie sprawowały i obie daja rady z 1,5kW ciagłej z regenem)
ej no nie każdy jak widać wie jak to działa :) a swoją drogą to powiedz jaka to tajemnicza "ruda" nie bierze alu 7075 ;)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Frizz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 08 maja 2018, 20:29
Lokalizacja: Wrocław

Re: Romet rambler 5.0

Post autor: Frizz »

Koledzy już chyba wytłumaczyli po co te "rowki", ale dorzucam zdjęcie które powinno co nieco rozjaśnić (stara wersja projektu ale z zaznaczoną śrubą):
torqueArmŚruba.png
torqueArmŚruba.png (9.88 KiB) Przejrzano 1748 razy
ODPOWIEDZ