Ebike na bazie Unibike

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
TEK
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2018, 12:46

Ebike na bazie Unibike

Post autor: TEK »

Cześć!
Za namową pewnej osoby postanowiłem się zarejestrować i przedstawić mój projekt :)
Założenia: zrobić zwykły rower trekkingowy z zasięgiem przynajmniej 200km i silnikiem wystarczającym na lokalne pagórki.

Oto co z tego wyszło:
- Rama 21” Unibike
- Moc maksymalna 2700W (teoretycznie się zgadza, silnik MXUS 30H od Tasa:))
- Bateria 60V 45AH 16s13p na ogniwach NCR18650B (zgrzewana)
- Sterownik 45A KT sinus
- Koła 26”
- Przerzutki 3x8 (max przełożenie 48x11, można kręcić korbą do 50kmh)
- Hamulce hydrauliczne tarczowe
- Zasięg 200km
- Prędkość maksymalna 65kmh (z górki ponad 70 :) )
- Tempomat
- Hamowanie regeneracyjne na czujnikach indukcyjnych
- Ładowarka USB
- Sakwa na bagażniku
- Torebka na smartfona
- Wyświetlacz z najważniejszymi funkcjami
- Czas ładowania od 0% ok 9 godzin
- Zabezpieczenie termiczne silnika i sterownika
- Duże, wygodne siodełko
- Waga ok 40kg

Bardzo podoba mi się ta konstrukcja, ponieważ wygląda jak zwykły rower. Sakwa zasłania silnik. Zainteresowanie wzbudza tylko na postoju, albo podczas szybszej jazdy.
Zasięg robi swoje. Osobiście przejechałem w czasie jednej wycieczki 170km i zostało 43% na postoju.

Myślę, że efekt jest bardzo dobry. Dużo się napracowałem przy tym rowerze, jest dobrze wykończony, niczego mu nie brakuje.
Poniżej kilka zdjęć. Zmieniłem tylko sakwę na inną, ponieważ ta zaprezentowana przetarła się po 10km (nie polecam produktów firmy ROSWHEEL).
Jazda nagrywana jedną ręką, to nie było maksymalne przyspieszenie ani prędkość maksymalna :)
Jeżeli komuś się bardzo podoba to rower jest teraz na sprzedaż za 11.500zł.

[youtube][/youtube]

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 569
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Ebike na bazie Unibike

Post autor: Vegasnight9 »

Z ceną to Cię poniosło :) ja mam bardzo podobny parametrami rower do Twojego i złożyłem go za 3 tys.
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Ebike na bazie Unibike

Post autor: Inc0 »

Nie wątpliwie podzespoły wykorzystane w tym projekcie sa dobrej klasy ,widać dbałość o szczegóły a i wykonanie jest na wysokim poziomie nie mniej cena jest lekko wygórowana jak za używany e-bike rozumiem że jest podyktowana poniesionymi nakładami finansowymi i nakładem włożonej pracy ale prawa rynku sa takie jakie sa i raczej za konstrukcje taka jak na fotkach więcej niz 4-5k pln nie dostaniesz za e-bike który tak naprawdę nie bardzo wiadomo do czego ma służyć. Moc ciagła na poziomie 1,5-2,0 kW w rowerze trekingowym to przerost formy nad treścią spokojnie połowę słabszy silnik z mniejsza lżejsza bateria zrobiłby ten sam zasięg , byłby poręczniejszy( wnoszenie po schodach) a koszt byłby bardzo znacząco niższy wiec ni to pies ni to wydra .
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Gienadimon
Forumowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lip 2018, 19:06

Re: Ebike na bazie Unibike

Post autor: Gienadimon »

Fajna konstrukcji. I udany wykon!
Jednak tak na marginesie, można kupić już nowe za 8 k z gwarancją na dwa lata. No i to nie jest full! Więc obstawiam raczej cenę z powyższych komentarzy.
Powodzenia i działaj dalej, bo wszystko fajnie skomponowane :)
TEK
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 15 paź 2018, 12:46

Re: Ebike na bazie Unibike

Post autor: TEK »

Dzięki za komentarze i rady. Macie rację, przesada i się nie sprzeda za tyle, przezimuję go i spróbuję na początku sezonu. Może poniżej kosztów, ale mam już inne projekty na głowie :) Dużo czasu poświęciłem na prawidłowe poskładanie i wykończenie wszystkiego ładnie i bez druciarstwa. Tak jak napisałeś Inc0, prawa rynku są jakie są. No i co zrobisz jak nic nie zrobisz :)
Przejechałem 800km i muszę napisać, że patrząc na moją pagórkowatą okolicę z długimi podjazdami pod 'nietakiemałe' wzniesienia, myślę że silnik z baterią są odpowiednie do tego rejonu. Ścieżka z filmu jest totalnie płaska i niedzielna.
ODPOWIEDZ