Projekt henia

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Projekt henia

Post autor: Goliath »

Mitar pisze:
27 sie 2018, 12:15
...co ty jeszcze zbierasz? :P
... wiedzę ;) jak to do kupy spiąć :D
Taki żarcik :lol:
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

No niestety silnika jeszcze nie mam. A przecież jeszcze do tego trzeba obręcz i szprychy, no i chociaż jedną oponę Crazy Bob na tył. Także muszę niestety poczekać na poprawę finansów i wówczas wznawiam projekt. Takie życie...
Dzjohnyj
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: Dzjohnyj »

Jak tak patrzę, to będzie to jeden z najdłużej realizowanych projektów. Aż Ci Heniu współczuję, że nie możesz jeszcze jeździć swoją maszynką.
GrzegorzS
Forumowicz
Posty: 359
Rejestracja: 23 lut 2018, 0:14
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Projekt henia

Post autor: GrzegorzS »

Niedawno minął rok.
Nie każdy ma tyle cierpliwości 8-)
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Projekt henia

Post autor: Inc0 »

nom..istnieje poważne ryzyko że bateria zdechnie ze starości z przebiegiem 0km a silnik jeszcze swoich szprych nie pozna ;)
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1322
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Projekt henia

Post autor: Yasiu77 »

henio pisze:
27 sie 2018, 9:53
U mnie wszystko gra. Dziękuję za dobre słowo. Na chwilę zamroziłem projekt, a to z powodu braku funduszy. Mocno bida ostatnio do dupy zajrzała, ale się nie poddaję. Akurat jak przyjdą jesienne wieczory będę miał co robić. Może budżet się podreperuje. Pozdro dla wszystkich forumowiczów :)

PS:
Na razie na forum nie zaglądam, by przykro mi się nie robiło :roll:
A może chcesz dorobić stówkę na wypożyczeniu swojej zgrzewarki? Bo nie wiem czy też sobie kupić czy olać ale pobawić się warto. Pomyśl i pisz priv. Płatne z góry a jak zepsuję to odkupię i będziesz miał dość kasy by zakończyć swój projekt:D
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

Henio własnie znalazłeś pomysł na dorobienie kasy, wypożyczanie zgrzewarki :D
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: elektrotonus »

Tak sobie czytam ten watek i sobie myślę. Wchodzi na forum ktoś nowy, patrzy mega długi wątek, musi być zajebista maszyna, jakiś super pomysł etc. Tymczasem, niestety tylko często nic nie wnoszące posty jak ten który właśnie pisze ;-)
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1322
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Projekt henia

Post autor: Yasiu77 »

elektrotonus pisze:
28 sie 2018, 17:24
Tak sobie czytam ten watek i sobie myślę. Wchodzi na forum ktoś nowy, patrzy mega długi wątek, musi być zajebista maszyna, jakiś super pomysł etc. Tymczasem, niestety tylko często nic nie wnoszące posty jak ten który właśnie pisze ;-)
To taka książka jeszcze bez zakończenia. Teraz jest ten moment w przedostatnim rozdziale gdy główny bohater jest w beznadziejnej sytuacji i próbuje jakoś wybrnąć ale perspektywy są marne.

A może by pomóc i zrobić symboliczną zrzutkę dla "pisarza" by szybko napisał ostatni rozdział z happy endem? Tas za wpłatę dyszki? na zlot dawał się przejechać "żarówą" to ja dam dyszkę by móc się przejechać na maszynie Henia na zlocie. Co Wy na to? Chyba że ściemnia coś tym brakiem kasy bo nie odzywa się w sprawie wypożyczenia zgrzewarki. Może mu żona dała szlaban na forum :lol:
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 962
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Projekt henia

Post autor: Yin »

elektrotonus pisze:
28 sie 2018, 17:24
Wchodzi na forum ktoś nowy, patrzy mega długi wątek, musi być zajebista maszyna, jakiś super pomysł etc. Tymczasem, niestety tylko często nic nie wnoszące posty jak ten który właśnie pisze ;-)
Ale jaki przykład determinacji Henia i pomocy forumowiczów :) Dawniej czytywałem pewne forum strzeleckie, niestety potem bardzo się popsuło stając się bardziej papieskie od papieża ale tam było powiedzenie - '' najpierw zjedz garniec zupy i poczytaj forum'' tu wystarczy '' najpierw przeczytaj temat Henia" :)
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Projekt henia

Post autor: GiantTrance3KW »

Ja do tej pory śledzę ten temat , ale jeszcze nic tu nie pisałem :D
Tak serio, to wierzę że Henio dopnie celu :) i życzę mu żeby jak najszybciej dosiadł swojej wymarzonej kobyłki :D
Pozdrawiam Henio !!! :)
Awatar użytkownika
andy101
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:44
Lokalizacja: Krosno

Re: Projekt henia

Post autor: andy101 »

Yasiu77 pisze:
28 sie 2018, 17:24

A może by pomóc i zrobić symboliczną zrzutkę dla "pisarza" by szybko napisał ostatni rozdział z happy endem? Tas za wpłatę dyszki? na zlot dawał się przejechać "żarówą" to ja dam dyszkę by móc się przejechać na maszynie Henia na zlocie. Co Wy na to? Chyba że ściemnia coś tym brakiem kasy bo nie odzywa się w sprawie wypożyczenia zgrzewarki. Może mu żona dała szlaban na forum :lol:
Jestem ZA, symboliczna dyszka a kto może i zechce więcej. Kolega tak wiele radości wnosi za forum że należą się mu symboliczne wierszówki za wpisy.
Wielkie portale informacyjne potrafią zdobywać piszących i płacić po 1 zł za wpis na ich forach. Popieram Henia za wkład w forum i pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2018, 14:26 przez andy101, łącznie zmieniany 1 raz.
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Projekt henia

Post autor: Rugos »

Trzeba będzie zrobić nową grupę na forum
"Zasłużeni dla Henia" ;)
Awatar użytkownika
andy101
Forumowicz
Posty: 109
Rejestracja: 25 lut 2018, 7:44
Lokalizacja: Krosno

Re: Projekt henia

Post autor: andy101 »

Oczywiście jedynym zobowiązaniem Henia będzie zamieszczanie fotek z postępu prac.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Projekt henia

Post autor: Inc0 »

..neverending story :P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1322
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Projekt henia

Post autor: Yasiu77 »

andy101 pisze:
30 sie 2018, 8:53
elektrotonus pisze:
28 sie 2018, 17:24

A może by pomóc i zrobić symboliczną zrzutkę dla "pisarza" by szybko napisał ostatni rozdział z happy endem? Tas za wpłatę dyszki? na zlot dawał się przejechać "żarówą" to ja dam dyszkę by móc się przejechać na maszynie Henia na zlocie. Co Wy na to? Chyba że ściemnia coś tym brakiem kasy bo nie odzywa się w sprawie wypożyczenia zgrzewarki. Może mu żona dała szlaban na forum :lol:
Jestem ZA, symboliczna dyszka a kto może i zechce więcej. Kolega tak wiele radości wnosi za forum że należą się mu symboliczne wierszówki za wpisy.
Wielkie portale informacyjne potrafią zdobywać piszących i płacić po 1 zł za wpis na ich forach. Popieram Henia za wkład w forum i pozdrawiam.
Ja pisałem a pisze że to elektrotonus :lol: To trzeba zagadywać do henia niech da/zrobi jakieś konto do przelewów i może ruszymy :) Może adminy dadzą nam jakiś ładniejszy kolorek nicku " zasłużony dla henia" bo mi się ciut przejadł ten hmm gejowski róż :)

edit: Posłałem mu wiadomość. Zobaczymy co odpisze. A jak nic nie odpisze to zasypię mu skrzynkę spamem ;) On spamował to i ja mogę
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

O jejku... Bardzo wam wszystkim dziękuję... W życiu bym się nie spodziewał takiego wsparcia...
Powiem wam szczerze, że to dzięki wam, takim właśnie osobowościom jak wy, zmieniłem zdanie o internetowych forach, no i ogólnie o internecie. Jednak w necie też są perły i diamenty nie tylko śmietnik...

Jeśli chodzi o kasę, zbiórkę na mój projekt, bo są takie propozycję, to niestety, ale honor mi na to nie pozwala. Jednak dziękuję z całego serca.

Czy wypożyczanie zgrzewarki za kasę to dobry pomysł? No nie wiem... stówkę zdzierać za wypożyczenie, skoro można już ją kupić za 350 zł, nie wiem czy to po Bożemu. Dochodzi jeszcze wysyłka z 50 zł, bo to ciężkie, odsyłka drugie 50 zł. Z resztą, tak jakoś się z nią zżyłem...

Myślę, że już nie długą, gdzieś tak na jesieni, moja sytuacja finansowa się poprawi i wrócę do projektu. Oczywiście liczę na waszą fachową pomoc, bo bez tego ani rusz.

Jeśli chodzi o aku, to ogniwa trzymają jak ta lala, nic nie spada napięcie, cały czas konserwacyjny constans, także dobrze będzie.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i raz jeszcze dziękuję za wsparcie :)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

Henio wybrał nie ryby a wędkę, szacunek :)

Masz teraz dobry czas na dokładne testy aku.
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Projekt henia

Post autor: GiantTrance3KW »

Również wielki szacun dla Henia że nie idzie na łatwiznę i sam składa swój projekt ;) Satysfakcja i radość jak osiągnie swój wymarzony cel wynagrodzi mu to z nawiązką :)
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Projekt henia

Post autor: Goliath »

Mitar pisze:
31 sie 2018, 10:22
Henio wybrał nie ryby a wędkę, szacunek :)
To może dla odmiany... na kolejnym zlocie wszyscy razem opijemy ukończony /mam nadzieję/ projekt Henia. :P
Żeby mu służył... i działał bezawaryjnie. :D
Ja wezmę coś mocniejszego do picia... dla "koneserów" ;)
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Projekt henia

Post autor: TomaS »

20s czy teraz już w modzie ostatnio 21s ? :D
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Projekt henia

Post autor: Goliath »

TomaS pisze:
31 sie 2018, 13:18
20s czy teraz już w modzie ostatnio 21s ? :D
Dla Ciebie wezmę "wersje limitowaną" 22S :lol:
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Projekt henia

Post autor: WojtekErnest »

henio pisze:
31 sie 2018, 9:32
Jeśli chodzi o aku, to ogniwa trzymają jak ta lala, nic nie spada napięcie, cały czas konserwacyjny constans, także dobrze będzie.
Trzymanie napięcia bez obciązenia to połowa sukcesu. Jak masz czas, to obciąż pakiet prądem np 20A ("Pan cegła", żarówki samochodowe, rezystory mocy itp) i wtedy mierz co 10 min napięcia NA KAZDYM segmencie az osiagną ok 3V. Wtedy będziesz pewny że ze pakiet jest równy i nie będzie niespodzianek przy jeżdzie. Ja uznaję ze róznca miedzy skrajnymi ok 30-40mV jest dopuszczalną granicą.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 569
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Projekt henia

Post autor: Vegasnight9 »

Henio podziwiam Cię za cierpliwość. Mnie by nosiło i bym na głowie stanął aby tylko poskładać do kupy całość i odpalić bike'a! Sezon ucieka aż żal
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

U mnie wszystko musie być perfekto. Zrobić dobrze, albo wcale. Jak tylko poprawi mi się finansowo, natychmiast zaczynam. Jeszcze mi brakuje przecież ładowarki, no i marzy mi się porządna lutownica oraz miernik. Miernik niekiedy ukazuje się w mega promocji na anglojęzycznej stronie, co Tas zachwala, ten taki malutki i dokładny. Lutownicę mam już upatrzoną.
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 569
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Projekt henia

Post autor: Vegasnight9 »

Jeździsz już Heniek ?
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Vegasnight9 pisze:
22 wrz 2018, 21:15
Jeździsz już Heniek ?
Tak, na analogu :)
Jestem dobrej myśli i jak Bóg da, to już niebawem ruszę dalej z projektem, akurat będzie co majsterkować w jesienno-zimowe wieczory - oczywiście z waszymi wskazówkami, bo bez nich kaplica ;)
Pozdro i dzięki za pamięć
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Projekt henia

Post autor: Dudus2002 »

A jaki to jest miernik ? :)
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2053
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Projekt henia

Post autor: Tooropek »

henio pisze:
05 wrz 2018, 9:31
U mnie wszystko musie być perfekto. Zrobić dobrze, albo wcale. Jak tylko poprawi mi się finansowo, natychmiast zaczynam. Jeszcze mi brakuje przecież ładowarki, no i marzy mi się porządna lutownica oraz miernik. Miernik niekiedy ukazuje się w mega promocji na anglojęzycznej stronie, co Tas zachwala, ten taki malutki i dokładny. Lutownicę mam już upatrzoną.
Ja zamówiłem z NL multimetr aneng 8009 za 120zł z wysyłką. Posiada takie funkcje i dokładność pomiaru jak multimetry za grube pieniądze. Polecam go każdemu w ciemno nie mając go jeszcze w ręku, patrząc na opinie ludzi w necie nic lepszego nie da sie znaleźć w cenie nawet do 300zł. Także jak przyjdzie zrobie mu mały teścik i opiszę dla chętnych faktów a nie mitów. Pozdro
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Projekt henia

Post autor: verre »

wyglada podobnie do Sonelowskiego Cmm-10, który ja bym polecił, a cena? No cóż, Sonel za 200PLN /edit: na allegro za 150PLN teraz znalazłem/ a toto nieznane ale oba wystarczające do wykonania podstawowych pomiarów.
Ciekaw jestem na czym będzie polegał ten test
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2053
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Projekt henia

Post autor: Tooropek »

verre pisze:
21 paź 2018, 19:30
wyglada podobnie do Sonelowskiego Cmm-10, który ja bym polecił, a cena? No cóż, Sonel za 200PLN /edit: na allegro za 150PLN teraz znalazłem/ a toto nieznane ale oba wystarczające do wykonania podstawowych pomiarów.
Ciekaw jestem na czym będzie polegał ten test
Test to będzie czysta praktyka ebajkowa. Pomiar rezystancji, napiecie, test ciągłosci obwodu itd. Ogólem postaram sie wykorzystac wszystkie możliwosci multimetru i opisac jego funkcje. Powiem szczerze, ze oglądając testy tego anenga 8009 nadaje się dosłownie wszedzie tj. do roweru, domu, samochodu i do majsterkowania. Ma spory zakres mierzenia i dokładność na poziomie conajmniej zadowalającym. Co tu dużo gadać... praktyka zweryfikuje...
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Witam Dobrych Ludzi po przerwie! :)
Powoli wracam do akcji. Zaczynam małymi kroczkami kompletować resztę gratów. Powiedzcie mi proszę, tych wtyk XT90-S Anti Spark będę potrzebował jedną sztukę czy dwie? Dwie pary czy jedną, bo wybiłem się z rytmu. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za podpowiedź. Linka gdzie kupić już mam. Nie wklejem, bo będzie tak jak kiedyś - za chwile mi ktoś wykupi :(

---edit---
XT90-S Anti Spark daję tylko między baterią a sterownikiem czy jeszcze gdzieś?
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Projekt henia

Post autor: Mitar »

Henio wraca do boju!, dobra wiadomość :)

Anti Spark przydaje się tylko jak coś często połączasz o dużej różnicy potencjałów.
Ja tam jeżdżę bez AS bo praktycznie nic nie grzebię. Ale tu niech ci poradzą ci co używają gdzie i co.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Niektórzy mówią, że podczas nawet pierwszego podpinania warto mieć Anty Spark, bo można uszkodzić sterownik. Nie wiem ile w tym prawdy, ale różnica jest tylko 6 zł więc wezmę AS. Tylko nie wiem czy brać jedną, czy dwie pary, bo może silnik też się podłącza na AS? Czy nie? Czy bezpośrednio do płytki sterownika?
Na nic tak się wybić z rytmu. Człowiek zapomina te istotne szczegóły... :(
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Projekt henia

Post autor: djmarcin56 »

Tylko do baterii nigdzie więcej nie potrzebujesz.
Na co czekasz teraz co potrzebujesz szukasz jeszcze? :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Potrzebuje jeszcze trochę gratów, ale zaczynam od podstawowych i już mam upatrzone: lutownica, kapton, preszpan, kable, cyna... by skończyć akumulator. Jest już zgrzany i trzyma dobrze napięcie. ABS mam i to z androidem. Potem zamawiam silnik u Petra z Czech przez Sietasa. Sietas mi zaszprychuje i porobi w nim co należy by było dobrze ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

A i jeszcze u naszego Tasa kupię szprychy, obręcz, ładowarkę i gniazdo ładowarki... i chyba to już wszystko będzie :)
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1322
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Projekt henia

Post autor: Yasiu77 »

Grubo. Ja mam tylko zwykłe hamulce bez ABS i to jeszcze z andkiem :lol: nie wylutowuj kabli z plyty sterownika tylko do fabrycznych kikutów się przylutuj. Kup termokurczki. Podobny bms mi przyplynął więc pomęczymy przy montażu się wspólnie :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Kable za podpowiedzią mistrzów z forum już kliknięte, o takie, na bogato - 2 m czerwonego i 2 m czarnego:
https://allegro.pl/przewod-silikonowy-6 ... 60439.html
https://allegro.pl/przewod-silikonowy-6 ... 59165.html
oraz złącze, też już kliknięte, o to:
https://allegro.pl/konektor-zlacze-xt90 ... 58017.html
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Projekt henia

Post autor: Dudus2002 »

Polecam w przyszłości zrobić moda lutownicy, tak jak Tas opisał na Blogu. Grot rozgrzewa się w 5-10 sekund i lutuje się dużo lepiej.
http://ebike.nexun.pl/przerobka-stacji-lutowniczej/
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Spoko, ale to już trzeba być troszkę wtajemniczonym omnibusem. Na razie henio jest początkujący ;)

Właśnie kliknąłem kolejnego grata - PRESZPAN 1mm:
https://allegro.pl/preszpan-elektrotech ... ippingInfo

Gruby, pewni będę go ciął wyrzynarką, ale za to będzie porządnie zabezpieczał.
Dudus2002
Forumowicz
Posty: 123
Rejestracja: 05 mar 2018, 15:42

Re: Projekt henia

Post autor: Dudus2002 »

Czemu wszystko kupujesz w Polsce ? Na Banggood aliexpress czy ebay jest wszystko dużo tańsze ;)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Część rzeczy kupiłem na Aliexpress, oczywiście, ale te graty co wyżej, to już kupuję w kraju, bo też są w dobrej cenie i od ręki.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Jeszcze dzisiaj kupiłem taśmę kaptonową 60 mm i na razi dość zakupów. Za jakiś czas kupię w sklepie u Tasa ładowarkę i gniazdo.
Jak tylko wszystko przyjdzie porobię dokładne fotki akumulatora i BMSa i poproszę was o pomoc jak to wszystko polutować.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

wlasnie projektuje ulokowanie poszczegolnych elementow w skrzynce, powiedzcie mi prosze, czy ta przetwornica ze sklepu Tasa da rade przetworzyc 82 V ?bo jest napisane w opisie, ze 90 to max, czy nie bedzie nadto przesilona i grzac sie moze ? a moze wyzsza proponujecie, co ma np. gorny zakres 120V ?

drugie pytanie: czy sterownik Barmal X2 koniecznie musi sie kisic w obudowie, czy moze byc otwarty bez tego profila, by sobie oddychal?
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Projekt henia

Post autor: Inc0 »

henio ta obudowa aluminiowa sterownika to radiator zdejmując ja nie pomagasz oddawać ciepło wrecz przeciwnie dodatkowo narazasz sie na zwarcie i pożar
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Projekt henia

Post autor: EV-Maniak »

Dzieki za odpowiedz. A zle zrobie jak pare otworow w obudowie ponawiercam? Oczywiscie od strony elektroniki nie plytki radiacyjnej. Ta dam na paste teromoprzewodzca do profila. Dam tez dodatkowe radiatory od strony malych scianek. Dobrze zrobie?

----edit----
a tak wogole, to jak mocuje sie sterownik? plytka radiacyjna do, czy od akumulatra? wiadomo zrobie dystans, ale chce wybrac najlepiej. Elektronika ma byc zwrocona do aku, czy spod plytki z ta blacha?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2018, 12:09 przez EV-Maniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GiantTrance3KW
Forumowicz
Posty: 174
Rejestracja: 04 maja 2017, 14:10
Lokalizacja: Kołobrzeg

Re: Projekt henia

Post autor: GiantTrance3KW »

Henio jak tam prace idą, kiedy przewidujesz odpał maszynki :lol:
Po tak rekordowo długim temacie pora już najwyższa, pewnie nie tylko ja Ci tego życzę :D abyś już upalał gumki w swoim wymarzonym ebajku ;)
Pozdro
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: Projekt henia

Post autor: mr_x »

Henio, niczego nie nawiercaj w sterowniku, nie ma takiej potrzeby i to w niczym nie pomoże.
ODPOWIEDZ