Łazika rydwanu początki

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Łazik
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 04 lis 2018, 18:35
Lokalizacja: Wesoła

Łazika rydwanu początki

Post autor: Łazik »

Cześć. Za namową wrzucam temat, bo potrzebuję wsparcia, porady, pomysłów na przebudowę i dalszy rozwój konstrukcji "e-" niekoniecznie na tej bazie.

obecnie wygląda to tak:
Jeździec: wysokie aspiracje, relatywnie niewielkie umiejętności :)
Masa - zrobiona na 116kg, 182 wzrostu, małe doświadczenie off-road, głównie szosa na motocyklach

Rower: obecnie Garry Fisher stary, w większości przerobiony – fotki dałem
Baza „elektryczna” – s2100 od e-biker z Poznania – ogólnie na razie nie narzekam, nie wiem na co można by wymienić w rozsądnej mocy, póki co muszę ogarnąć to co mam zamiast napędzać się watogodzinami bo ze snem kiepsko 
Problemy zaobserwowane:
- amortyzacja – żadna lub ujemna , nie ma startu na poważnie w lesie…
- osprzęt – relatywnie delikatne mocowanie sterownika ale póki co daje radę – jest lekki, bateria niestety jej mocowanie nie wytrzymało, wygięła się szyna alu, myślałem o torbie na wszystko, ale nie wiem czy torba czy robić puszkę…?
Jak puszka to z czego? Ktoś pomoże?
Jakie gąbki idą do środka żeby nie latało itd…
Jakieś inne spostrzeżenia? Proszę o pomoc, może ktoś robił fulla? Wiem że można na Konie Stinky ale weź tu teraz znajdź taką ramę…

Nie umiem wrzucić tych ch...ch zdjęć, więc daję link do albumu :)

https://photos.app.goo.gl/e4z1mMJcuLsaQfwq7


EDIT: chciałbym osiągnąć dosyć mocny (docelowo może z innym silnikiem, bo ten dam żonie) ale jednak rower, full z możliwością blokady, dzidowanie po lesie, ganianie dzików to moje hobby :), chyba nie musi lecieć ponad 60-70 ale fajnie jakby miał jakiś przyzwoity zasięg i MOC, Niuty to moje paliwo.
GS500>TDM 900>Triumph Tiger1050>GS500 '92 :) + Yamaha JOG + Suzuki Bandit 1250 SA + MZ ETZ150 +ebike na GF s2000 :)

:arrow: JAN 3,16
Awatar użytkownika
Łazik
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: 04 lis 2018, 18:35
Lokalizacja: Wesoła

Re: Łazika rydwanu początki

Post autor: Łazik »

GS500>TDM 900>Triumph Tiger1050>GS500 '92 :) + Yamaha JOG + Suzuki Bandit 1250 SA + MZ ETZ150 +ebike na GF s2000 :)

:arrow: JAN 3,16
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Łazika rydwanu początki

Post autor: Maran_hand »

Średnia cena przedstawionych propozycji 2.5 tys. Twoja waga trochę powyżej średniej. Jeździłeś motocyklami, czyli ma być szybko żeby było fajnie. No cóż.. w mojej opinii żadna z tych ram. Kup ramę robioną pod mocnego ebike. Kariwa, Falcon może Samurai.. Będziesz miał pewność, że taki ebike spełni Twoje wymagania i co ważne da radę. Zresztą łatwiej zbudować od zera z elementów dedykowanych niż przerabiać coś co niekoniecznie jest do tego przeznaczone.
ODPOWIEDZ