[PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
grafffik

[PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

Hejka
Prezentuje efekt prac ostatnich kilku dni.

Obrazek

Głowne założenia projektu to:
  • Prędkość przelotowa ok 30km/h
  • Prędkość maksymalna >50km/h
  • Mała waga
  • Zasięg: min. 80km ze wspomaganiem prędkości przelotowej asfaltem i ok 40km przy zabawie na manetce po lesie
  • Duża wytrzymałość podzespołów
  • Pełna amortyzacja
Technicznie:
  • Rama i amortyzacja
    • Rama: Rocky Mountain z kultowej serii Slayer70
    • Damper: FOX Float RP3
    • Amortyzator: Suntour XCR 100mm
  • Zasilanie
    • Bateria: 48V 17,5Ah 13S5P na ogniwach Sanyo GA
    • Silnik: Voilamart S1300
  • Napęd: 1x7 custom
    • Korba: Shimano jakaśTam
    • Blat: Shimano JakiśTam 42t
    • Wolnobieg: DNP 11-28t 7rz
    • Przerzutka tył: Shimano 105
  • Koło przód 26"
    • Felga aluminiowa Dartmoor Fortess V2 oczkowana anodowana
    • Opona CST 26x2.35
    • Dętka Continental 26x2.3.5-2.7 zalana mlekiem Slime Pro
    • Szprychy i zajebisty zaplot by Tatar
  • Koło tył 26"
    • Felga aluminiowa Dartmoor Fortess V2 oczkowana anodowana
    • Opona CST 26x2.35
    • Dętka Continental 26x2.3.5-2.7 zalana mlekiem Slime Pro
    • Szprychy i zajebisty zaplot by Tatar
  • Hamulce
    • Przód: Magura MT5
    • Tył: Magura MT5E
    • Tarcza przód: Shimano XT Ice 203mm
    • Tarcza tył: Shimano XT Ice 203mm
Plany
  • montaż skrzynki na baterię
  • wykonanie baterii
  • powoli czas wymienić przedni amortyzator
Pozdrawiam :lol: :lol: :lol:
(na zdjęciu jeszcze z poprzednim ebajkiem)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 maja 2019, 22:37 przez grafffik, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: tatar »

Tempo iście expresowe :)
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Sietas »

Często sklepy mają gorzej opisane rowery
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: TomaS »

Czerwone koło z tyłu a czarne z przody to zamierzony efekt rozumiem :D Wracając do tematu 80km na takiej małej baterii ? Mocne masz nogi :D
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

TomaS pisze:
03 gru 2018, 19:43
Czerwone koło z tyłu a czarne z przody to zamierzony efekt rozumiem :D Wracając do tematu 80km na takiej małej baterii ? Mocne masz nogi :D
Z przodu jest alexrims oczkowany i w zupełności mi wystarcza. Z tyłu jest Dartmoor, a czerwony bo akurat taki był w sklepie :lol: pójdzie też czerwona na przód jak będę miał wolną stówkę i nie będę miał na co innego wydać :lol:
co do nóg ..Nie chwaląc się - tak - mam :D Od kilku lat staruje w maratonach XC, szczególnie upodobałem sobie zimowe edycje - najbliższy start 20 stycznia klik oraz różne ciekawe eventy - klik.
Mam tu w stolicy taką pokręconą grupę znajomych, z którą jeździmy całą zimę. także sezon dla nas jest cały rok ;) co najlepsze wszyscy na analogach :lol:
Obrazek


Na chwilę obecną dojechałem na wspomaganiu 84km i jeszcze miałem 1 kreskę baterii :lol: setkę sądzę że idzie pokonać bez stresu :lol:
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Inc0 »

80km to żadna rewelacja dla takiej baterii to norma
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Rugos »

Ja na 1200Wh robiłem 60km więc albo ja za szybko śmigam albo jednak graffik pomaga nogami ;)
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: TomaS »

No dla 90% ludzi 80km na takiej baterii to rewelacja ;) Fajny efekt na zdjęciach.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

Dzisiaj wraz ze znajomymi wybraliśmy się na objazd Kampinowskiego Parku Narodowego. Testy w terenie od razu pokazały słabe strony ebajka. Korba z lewej strony mi spadła 3 razy (wyrobiony wieloklin), blat 36rz z przodu jednak za mały , a brak przerzutek dobił wszystko co powyżej (nie zamontowałem jeszcze manetki). Na wieeeeeelki plus dwutłoczkowe hamulce magury MT5 oraz powietrzny damper foxa. Lokalne singletracki z Góry Ojca oraz tzw. mały szczebel pokazały że na zjazdach obręcz i zaplot radzi sobie doskonle. Były dropy, loty po kilka metrów, korzenie i koło z silnikiem trzyma się pięknie.
Jak ktoś szuka dobrej opony na tył do szaleństw po błocie, luźnym terenie i mokrych liściach w rozmiarze 26x2.35 - zdecydowanie polecam CST model C1388. Możesz iść jak dzik w sosny na zakrętach a i tak trzyma :twisted: :twisted:
Tylko ta korba eh.. no nic. idzie do wymiany przed spotkaniem w sobotę :lol: :lol:

Fotka pamiątkowa podczas postoju przy leśnej przystani Młociny 8-)

Obrazek
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: sannis »

Widzę, że mamy podobne założenia co do ebajkowania. Ja na 10ah lipo rozładowanych do 3,5V robię 45km na facie. Aż się boję moje nowej batki 28Ah:)
Jaka waga całości?
Co to za tajemniczy zaplot a la Tatar?
Ale korba to chyba nie wada ebajka, tylko części samej w sobie...
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

To zaplot naszego forumowego kolegi Tatar'a.
Powiem w skrócie. Fabryczne koło do S1300 wytrzymało u mnie tydzień. Obręcz pogięta, szprychy wystrzelone. Koło po prostu nie było przewidziane do skoków i szaleństw na dropach. W tym momencie wleciała obręcz Dartmoor'a do freeride, a Tatar zajął się wykonaniem szprych pod moje preferencje i zapleceniem koła. Całość na chwilę obecną jest można powiedzieć że nie do zajechania (ale będę się starał).
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: tatar »

Jak znam życie to będziesz się starał,ale to może potrwać :D Lepiej podjedż do mnie,pomyślimy co z tą korbą ,bo sobota blisko ;)
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

Korba z zewnętrznych łożysk została wymieniona na niezniszczalny Octalink. Wkład supportu 117mm pasuje do tej ramy idealnie.

Obrazek

Sama tarcza czujnika PAS idealnie wchodzi pod najmniejszą zębatke. Na razie trzyma się na magnesach, zastanawiam się jak ją zamocować na stałe. Czy rozwiercać ten plastik i jakieś trytytki czy może kleić do blatu. Jak ktoś ma jakiś pomysł to chętnie wysłucham :geek:

Obrazek

Po złożeniu do kupy szczelina jest ok. czujnik PAS bardżo ładnie zczytuje magnesy. Szkoda że pierwsze błoto i będzie zapchane.. :lol:

Obrazek

Udało się zamontować manetkę przerzutek. Magura produkuje pod sramowskie manetki przejściówkę, tak aby można było zamontować klamki i manetkę na jednej obejmie.

Obrazek

Przystąpiłem do rozwieracania ramy pod 3cią nitonakrętkę. Bateria bidonowa trzymała się do tej pory tylko na dwóch śrobach od bidonu. Niby przejechałem na tym ponad 1500km i jest ok,.. ale.. jak jest miejsce na 3 śruby w obudowie, to trzeba 3 nitonakrętki zamontować

Obrazek

Nitonakrętki o rozmiarze śrub do bidonu to M5

Obrazek

Wybrałem stalowe ze względu na łatwiejsze zaciskanie (nie trzeba się tak mocować z nitownicą), niż w porównaniu z aluminiowymi.

Obrazek

A no i jest już łańcuch :D Przerzutka z tyłu działa. Przedniej nie planuje

Obrazek

Plan na grudzień to ogarnięcie elektryki. Zacząłem od wymiany złącza bateria/sterownik z XT60 na XT90 ze względu na wbudowany antyspark. We wrażliwych miejscach zakładam peszel elastyczny

Obrazek

No i biorę się za kasowanie wszystkich wtyczek i zastępowanie ich lutami.

Obrazek

Teraz co raz więcej chłodnych wieczorów, ale jest na szczęście co robić :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Vegasnight9 »

Fajny projekt 😎 jak na 800Wh baterie to super zasięg robisz. 10Wh/km to super wynik. Domyślam się że przy spokojnej jeździe 25km/h
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

średnio ok 28-30km/h przy jeździe asfaltem. nie opierniczam się i staram się by silnik pracował jak najmniej :lol:
Awatar użytkownika
Jan_Westfalia
Forumowicz
Posty: 270
Rejestracja: 07 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: Oberhausen NRW i Pyrlandia

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Jan_Westfalia »

Podobny projekt do mojego ;) postanowilem tez cos zmajstrowac na jazdy po miescie i troche w podmiejskich lasach.
Baza to Rose NPL Trekkingrad 28" . Wsadzilem tam 27.5" i Bafang 500W (na germanskie warunki starczy)
Musze tez jeszcze ogarnac do konca okablowanie

[imgObrazek][/img]
Obrazek[/img]
[imgObrazek][/img]

Mala prezentacja:
[youtube][/youtube]

Pozdrawiam ;)
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: mr_x »

grafffik pisze:
08 gru 2018, 17:46
A no i jest już łańcuch :D Przerzutka z tyłu działa. Przedniej nie planuje
Jakie to koło zębate z przodu największe jest w takim razie? Zastanawiam się, jakie masz przełożenia.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: tatar »

Przód 44T,tył kaseta 11-28T :D
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: mr_x »

A gdybym miał dwie kasety np. 5-rzędowe, mogę pomieszać w nich zębatki? Tak, aby mieć 11T, ale też coś bliżej 40T z dwóch zrobić jedną, ale o wymaganych przełożeniach.
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Sietas »

Można, ale kasety 5-rzędowe? Nie miałem takiego wynalazku w rękach
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: mr_x »

To tylko przykład, może być inna.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: tatar »

Sietas pisze:
16 gru 2018, 15:17
Można, ale kasety 5-rzędowe? Nie miałem takiego wynalazku w rękach
W tym przypadku rozchodzi się rzecz jasna o wolnobieg,ale kaseta jest wdzięczniejszym elementem do przeróbek na dowolną ilość koronek.Żeby było jasne; z 10-cio rzędowej możesz zrobić od 1 do 10 rzędów,z wolnobiegu już nie :D
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Sietas »

W wolnobiegach też można mieszać, ale kompatybilność zębatkę występuje tylko w obrębie danego producenta i danej grupy. Chyba tylko suntour ma takie same żłobienia we wszystkich wolnobiegach poza tym co mają 13 albo 12 bo ona jest inaczej wykonana
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

Mr-x ; -
:lol:
Kasety tak. Pod warunkiem ze ogarniesz sobie temat zakuwania kasety. Wolnobiegi raczej nie.
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: mr_x »

Tak, o kasetę rozchodzi się. Będę potrzebował dwóch maksymalnie skrajnych przełożeń, a fabryczna 8...9 rzędowa raczej ma węższy zakres.
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Sietas »

Pierwsze 4 zębatki w kasetach zazwyczaj są zanitowane
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: mr_x »

No to wziąłbym taką, gdzie jest 11T, a w drugiej aby były jak największe i sobie przemieszam jak potrzebuję.
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

ale po co ci te największe ? podjeżdżając nawet pod strome zbocze 28T co max co użyjesz na wspomaganiu
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: mr_x »

Bo będę miał z przodu jeden blat 46T, a zależy mi na tym, aby dać radę kręcić też nogami, a nie tylko na silniku.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: tatar »

Najsampierw musisz się zdeklarować co masz ;kasetę czy wolnobieg.W kasecie ,jak piszesz ,zębatki znitowane możesz roznitować,Ważne są tylko dystanse pomiędzy nimi.Całość jest dociskana nakrętką.Kasetę możesz dowolnie konfigurować czy to zamieniając poszczególne koronki,czy też zmniejszają ich ilość przy użyciu dystansów.Jedynie ostatnia koronka jest nieprzesuwna i tę ostatnią możesz zawsze dokupić/występuje jako część zamienna/
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: mr_x »

Właśnie dlatego chcę silnik na kasetę (obecnie nie mam go jeszcze, ale takiego szukam).
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: tatar »

@mr_x tak dla porzadku,podobno Twój temat ,,projekt ixa'' trawą zarasta :lol:
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: mr_x »

Niczym nie zarasta, zbieram, szukam, kombinuję. :lol:
Ewentualnie jeśli admin może, niech przeniesie część od http://pojazdyelektryczne.org/viewtopic ... 194#p27194 do mojego projektu. :)
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

Obrazek

W każdym razie, na chwilę obecną w wolnej chwili muszę zmienić łożyska widelca na maszynowe, a przednia obręcz 32H już gdzieś się plącze między sortowniami firm kurierskich. Zrezygnowałem całkowicie z odcięcia silnika w klamkach hamulcowych, no a z racji zimy muszę pomyśleć o jakiś błotnikach bo dupa mokra się robi.
wpadną takie na przód i tył.rozmiar uniwersalny, bez problemu do montażu na tylnim trókącie, a i na wiosnę do kolejnej konstrukcji też wejdzie ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Inc0 »

Zgaduje że cena czujników ciśnienia płynu hamulcowego magury ( chyba nikt więcej nie robi takich wynalazków to i sobie liczą skromne 150pln/szt) skłoniła cie do rezygnacji z czujników, tańsza opcja jest kupić magnesy neodymowe dopasowane do klamek i czujniki kontaktronowe przymocować w odpowiednich miejscach i masz odcięcie silnika klamkami w cenie 20 pln. Nie rezygnuj całkowicie z odcięcia silnika w klamkach w razie awarii manetki może ci właśnie odcięcie ocalić skórę
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

tak dokładnie, cena poraża, a jak przenalizowałem że odcięcie silnika będzie zależeć od kawałka taśmy dwustronnej to sobie już darowałem :lol:
kombinowałem również z krańcówkami, ale to sztuka dla sztuki, a lubię minimalizm. Ogólnie przejechałem na razie 200km bez tego odcięcia i nie widzę żadnej różnicy
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Inc0 »

zmienisz zdanie gdy ci manetka sie zablokuje i rower cie wwiezie na skrzyżowanie prosto pod tira
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

powiedz mi w jaki sposób ma się manetka zablokować. jedyne co może się zepsuć to sprężyna. jak pójdzie sprężyna to manetka i tak ma powrót do pozycji 0 a nie full. w momencie kiedy ułamałbo by się mocowanie sprężyny - ta sama historia. w momencie kiedy - zwarłby się sygnał z zasilaniem - poszedł by błąd manetki i jej odcięcie. w momencie kiedy by nie wiem, manetka zablokowała się piachem - w pozycji full - to i tak by ten piach wpadł nie podczas jazdy tylko np. podczas gleby - więc i tak nie ruszy skoro poszła w cholere :lol:
wyjaśnij proszę. bo ten tir na skrzyżowaniu mnie zainterersował :lol:
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Inc0 »

ofc nie mechanicznie ale wystarczy korozja nóżki przerwany przewód ( były sygnały na forum o takich przypadkach) i poleci sygnal 100% power "cała naprzód" , "this is sparta", "kamikadze boski wiatr nie ma przebacz" do sterownika a człowiek w pierwszym odruchu łapie za hamulec na drugi odruch może nie być czasu przemyśl sprawę .
P.S jesli nie wiesz skad sie biora tiry na skrzyzowaniu to ci wyjasnie z Nienacka :P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

aż zrobie testa i nagram film. będzie w temacie. akurat jutro będę składał jednego ebajka na takim samym zestawie. zobaczymy co wyjdzie. jeśli masz rację to wracam do magnesików, jeśli nie masz racji, widzę browara w kokardce na zlocie :lol:
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Inc0 »

zgoda jeśli mam racje widzę browarka w kokardce na zlocie a jeśli nie to sobie jeździj bez odcięcia :P
a tu masz lekture do podusi http://pojazdyelektryczne.org/viewtopic.php?f=11&t=1648 .... a i jeszcze jedno preferuje heinekena :P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

czyli czarny przewód. dobra. jutro będą testy
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Sietas »

Brak odcięcia z klamek powyżej 250w to proszenie się o kłopoty. Co prawda ta awaria zdarza się nie często ale wystarczy raz aby skutki były poważne
mr_x
Forumowicz
Posty: 515
Rejestracja: 26 wrz 2018, 19:19

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: mr_x »

To zależy od sterownika. Mój nie ma żadnego zabezpieczenia, zerwanie masy manetki podaje 5V na sterownik i koło wchodzi w pełne obroty.Niektóre sterowniki są na to odporne, ale to trzeba sprawdzić, bo nie wszystkie.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: tatar »

Można też jeżdzić ze zrywką w zębach tylko po co? :lol:
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

chwilowo jestem zmuszony zawiesić nasz test bo łajza kurier z rowerem mi nie dojechał i nie mam na co koła zawiesić do testu. ALE będzie w tym tygodniu mam nadzieje na pewno. Mam 3 manetki - półobrotową i 2 różne kciukowe, także test będzie na pewno rzetelny. niech tylko to łajza fedex się pojawi. :( Na swoim testu nie robie bo nie chce mi się elektryki próć, a i tak mam złożyć kolejny dla znajomego.

zmieniając temat przyjrzałem się ramie jakby robić jej zabudowę. bo teraz zima, zasięg spadł mi naprawdę odczuwalnie. szybkie przeliczenie daje około 150 ogniw

Obrazek

i w sumie trochę mało. dało by to pakiet mniej więcej 13S12P. Niby fajnie, bo można by przejechać ok 100km na manetce i pokusić się o ok 150 ze wspomaganiem. ale...dalej na jednym ładowaniu nad morze nie pojadę :x szybko się więc wyleczyłem z robienia zabudowy tej ramy. zostaje tak jak jest. dopieszcze tylko elektryke, bo wkurza mnie ta wiązka przewodów przy wachaczu. musze tam poucinać wtyczki i zlutować wszystko. Chciałbym tylko zrobić wtyczkę przy silniku, by przy zdejmowaniu koła można było wszystko ładnie odpiąć z ramy. Możecie polecić jakąś wtyczkę hermetyczną dla przewodów fazowych która nie jest takim bydlakiem jak złącza superseal,(3pin) oraz coś małego dla halotronów (5pin).
no i tak jak napisałem - test mam nadzieję że będzie na dniach.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Yasiu77 »

Wydaje mi się że nawet tyle ogniw nie wejdzie. Gdy zrobisz pakiet, okleisz preszpanem, taśmą, dołożysz do tego grubość skrzynki i może blaszki ją mocujące do ramy, to okaże się że brakuje centymetr.
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

Postanowiłem bardziej przyjrzeć się tematowi. Zgodnie z poradnikiem przygotowałem szablonik

Obrazek

pomgał mi niedźwiedź więc nie ma bata że coś krzywo 8-)

Obrazek

szablonik na A4, piękna sprawa

Obrazek

no i wyszło to następująco

Obrazek

Na chwilę obecną bardzo ogólnie można założyć że by weszły 152 ogniwa na luzie lub 169 przy podpiłowaniu koszyków, czyli odpowiednio 13S11P lub 13S13P. Oczywiście jest to tylko założenie. nic więcej. :P przy prądzie 25A powinno to dać naprawdę spoooory zasięg. a przy większym... :P
a jakby udało się zrobić taką obudowę na 2 rzędy.... :D :D :D
Ostatnio zmieniony 21 gru 2018, 10:21 przez grafffik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ