[PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: tatar »

Lubi coś na zapas mieć :)
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: leszcz »

Lepiej mieć "-" bliżej bms (krótszy kabel) czy bez róznicy? Elektrony lecą z "-" więc tak pomyślałem sobie...
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

mr_x pisze:
19 sty 2019, 11:29
Czemu masz plusy i minusy nienaprzemiennie wg połączeń S? Tak też się da, ale trzeba będzie ciągnąć połączenie grubym przewodem przez akumulator.
ximad pisze:
19 sty 2019, 11:56
Jak sie laczy te ogniwa ktore sa jeden na drugim plus do minusa, tylko sie je dociska? czy tam cos miedzy nie sie wklada? Bo lutowac czy zgrzewac tego nie ma jak?
panowie :) to tylko wizualizacja. jak będzie ustalony układ to je poobracam :lol:
Goliath pisze:
19 sty 2019, 12:28

@Marek - na szybko łączyłem ogniwa w sekcje by wyszedł aku 13S11P... i okazuje się że masz o 1 ogniwo za dużo :D
taak.pisałem o tym wyżej. jest 144 a potrzebne 143. ten 1 jest za dużo w wizualizacji by było nim można na spokojnie operować

tymczasem aktualne zdjęcie moich hobbystycznych środków transportu :x zaktualizowałem również opis w pierwszym poście na początku tematu :mrgreen:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 19 sty 2019, 14:08 przez grafffik, łącznie zmieniany 1 raz.
wwojciech
Forumowicz
Posty: 266
Rejestracja: 20 lut 2018, 7:03

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: wwojciech »

Ja dałem 4 ogniwa więcej 2s2p które używam do lampek. Odpadły dodatkowe przetwornice a zasilanie jest niezależne od głównego aku.
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

wwojciech pisze:
19 sty 2019, 14:00
Ja dałem 4 ogniwa więcej 2s2p które używam do lampek. Odpadły dodatkowe przetwornice a zasilanie jest niezależne od głównego aku.
spoko pomysł. ja wlasnie cały czas taki pakiet woże na kierownicy i mnie denerwuje
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: granada »

hej jakie ogniwa będziesz stosował ? model
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

Sanyo GA NCR18650GA 3500mAh
planuje max obciążenie 3.2A na ogniwo. Stawiam na zasięg. Do zabawy będę budował co innego

karta katalogowa i specyfikacja

Obrazek
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: granada »

U mnie myślę ze sie uda upchać 6 lub 7p wiec chyba też wezmę takie powyżej 3000. Sanyo to dobra marka ? Pewna osoba z milicza polecała mi tylko ogniwa panasonic hmm. Ja tam jestem zielony w doborze ogniw :D.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Umbur »

granada pisze:
24 sty 2019, 1:15
U mnie myślę ze sie uda upchać 6 lub 7p wiec chyba też wezmę takie powyżej 3000. Sanyo to dobra marka ? Pewna osoba z milicza polecała mi tylko ogniwa panasonic hmm. Ja tam jestem zielony w doborze ogniw :D.
Nie ma złotej zasady, która firma jest lepsza. Raczej zależy to od symbolu ogniwa, a nie firmy. Sam jeżdże na Sanyo NCR18650BL.
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

Każde ogniwo ma swoją charakterystykę. Są ogniwa wysoko prądowe , są też wysoko pojemnościowe. Każdy w swojej konstrukcji stawia na coś innego. ja stawiam na duży zasięg z małym obciążeniem dlatego idę w Sanyo. Na chwilę obecną posiadam te ogniwa w swojej obecnej baterii. Ładuje ją codziennie, czasami nawet po 2 razy i bateria dalej trzyma napięcie i pojemność. Jestem zadowolony z pracy tych ogniw, dlatego też w kolejnej baterii również skorzystam z tego samego modelu.
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

zima w mieście :lol: na szczęście liczyłem się z tym i amor przeznaczony na straty na wiosnę :lol:

Obrazek
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: TomaS »

Teraz daj na to jakiegoś boxxera albo marcoka za trzy koła :o
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: tatar »

Normalny efekt braku częstego smarowania goleni,szczególnie w niesprzyjających warunkach ;)
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: TomaS »

No tak tylko "marcok" zabrania smarowania goleni czymkolwiek. One same się niby smarują i potem dochodzi do mieszania się oleju w goleni z różnymi specyfikami i konieczna jego wymiana. Jak do tego podejść i nie bać się jeździć zimą ?
P.S - Może wydzielić temat ?
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: leszcz »

TomaS pisze:
07 lut 2019, 10:46
Jak do tego podejść i nie bać się jeździć zimą ?
Czyścić po zasyfieniu a nie na wiosnę :) To wyżej to jakaś ekstrema. Ważne żeby przed startem sprawdzić czy nie ma nic zaschniętego na lagach bo właśnie najmniejsze ale przyschnięte zabrudzenie wbija pod uszczelkę. Szczególnie te na krańcach ugięcia (na górze laga). Dobijasz i wszystko wdziera się do gąbki. Wiedza kosztuje :)

A tab BTW takim cudem ktoś CZĘSTO dojeżdża do mnie do roboty i nie narzeka :D:D:D:D Chyba objął strategię jak się rozsypie to kupię nowy i uparcie się jej trzyma :D:D
Obrazek
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: EV-Maniak »

Ja lagi konserwuje Autolandem do opon. Sprawdzona metoda. Psikam tym tez lancuch. Zostawia ultra cienka warstwe sliska jak cholera, nie brudzi i nie przyciaga syfu. Procz tego lagi mam osloniete harmonijka gumowa, ale tylko od przodu by nie zaklucala pracy amora.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: TomaS »

henio amor typu sontour raidon czy coś w tym stylu można sobie smarować bo tak robie brunoxem w carrerze, dodatkowo lagi to goły chrom ale Marzocchi i RockShox mają często system smarowania olejowego oraz specjalistyczne anody na lagach i nie można ich niczym smarować bo szybko bedzie potrzebny serwis. Osłona taka harmonijka jak za starych lat to by było dobre. Tylko już nie do kupienia. Na dampery są jakieś neopremy i to jest ok.
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: EV-Maniak »

Harmonijke gumowa mam ze starej maski p/gas, ale od Simsona lub innego moto mozna dopasowac - kosztuja grosze, cos chyba 8zl.
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

na spokojnie. to 15 letni amortyzator założony tylko na zimę. wiedziałem że tak skończy. Na lato jest inny. tego jeszcze wyszczyszczę, wystawie na olx za 80zł do negocjacji i za 50zł jeszcze komuś sprzedam. :x
W każdym razie. Aktualizacja prac nad baterią. dzisiejsze pomiary skrzynki na baterię za pomocą koszyków przyniosły radosną nowinę, że w pionie zamiast 143 ogniw - wchodzi 151 :o najbliższy tej ilości pakiet to 15S10P, który wyglądał by tak

Obrazek

Obrazek

Po włożeniu w skrzynkę jest jeszcze spoooro miejsca:

Obrazek

Co najmniej na 45 ogniw i BMS'a :x

Obrazek

a i jeszcze miejsca sporo...
Także do skrzynki będzie załadowane 195 ogniw czyli pakiet 15S 13P i BMS 35A, co łącznie daje przy nominalnych 54V 45.5 Ah i 2457 Wh(oczywiście na planowanych Sanyo GA a nie tych odpadach do trzymania koszyków ze zdjęć), czyli teoretycznie 3x większy zasięg niż mam na chwilę obecną przy różnice w wadze baterii ok 5kg... a że tyle schudłem w styczniu ... no to wychodzi na zero :x

Jakby kto się rozglądał za podobną konstrukcją to na lato planuje projekt już zakończyć i sprzedać. czy w całości czy na części - kwestia dogadania. Daje tylko znać za wczasu jakby ktoś myślał. Ceny poszczegółnych gratów są to odnalezienia kilka stron wcześniej także zakres cenowy mniej więcej idzie sobie przeliczyć już teraz jakby ktoś już miał ciśnienie. Sam rozwijam równolegle inny projekt, którego tu na razie nie opisuje i widzę, że na ten mam już co raz mniej czasu, więc dokończę, doszlifuje, przetestuje przez 2-3tys km i pozwolę nowemu nabywcy zwiedzać na nim świat ;)
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Goliath »

grafffik pisze:
07 lut 2019, 23:29
...dzisiejsze pomiary skrzynki na baterię za pomocą koszyków przyniosły radosną nowinę, że w pionie zamiast 143 ogniw - wchodzi 151 :o najbliższy tej ilości pakiet to 15S10P...
...do skrzynki będzie załadowane 195 ogniw czyli pakiet 15S 13P i BMS 35A...
A czy Twój sterownik bez problemu łyknie 15S ??... przecież do tej pory śmigasz na bidonowym 13S ?? Przeskok do 14S to mały krok... ale przy 15S możesz mieć problem z regenem /choć pewnie nie odpaliłeś tej opcji/, ze wskazaniem napięcia na wyświetlaczu, i odcinaniem sterownika przy niskim poziomie baterii. Prędzej odetnie BMS :D Lepiej sprawdź w sterowniku kondensatory :shock: bo 15S x 4,2 V daje równo 63V... a wiesz że chinczyki nie dają zapasu :mrgreen:
Może zamiast 15S13P zrób 13S15P :D
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

polecicie jakieś DOBRE opony na lato na asfalt o grubości powyżej 2.2 ? cena max do 200zł/szt by nie zbankrutować
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Rugos »

Ja jeździłem na kenda k-rad i trzymała dobrze na suchym. Po deszczu gorzej ale dało się jeździć.
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

ciekawa opna w bardzo fajnej cenie.DZIĘKI ZA INFO! nie znałem tego modelu!
KarolNI
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:13
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: KarolNI »

Maxxis hookworm 2.5
Maxxis holy roller
schwalbe crazy bob
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

KArol, byłem pewien że hookworm i crazybob wpadną w to zestawienie, nie sądziłem że tak szybko :x
sam również zwróciłem uwagę na te 2 opony. przy nich chętnie zwrócę uwagę na użytkowników ebajków o mocy powyżej 5000W - przede wszystkim co do przyczepności oraz PRZEBIEGU
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: sky »

Ja również polecam K-Rad. Poprzednie opony zjadałem po ok 1000km, te po 500 w mieszanych warunkach są lekko przytarte ;) W tej cenie polecam sprawdzić ;)
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

jako że mój termometr wskazuje cały czas lato dziś sobie machnąłem 75km z przerwą na małe opalanie na plaży i kilka piwek u znajomych :D

Obrazek

Obrazek

jest to jeden z moich ulubionych odcinków w mazowieckim. od modlińskiej do nieporętu, można lecieć sobie spokojnie 40-50km/h taką ścieżką.. :x

Obrazek

w krzaczorach tylko wędkarze, cisza i spokój. w pewnym momencie miasto jednak robi nową ścieżkę czy deptak, cholera wie no i trzeba się ewakuwać przez bagno na ulice

Obrazek

ale dzień zaliczam do udanych :D :D :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: EV-Maniak »

Piękna wycieczka, piękne zdjęcia.
Niech żyje PASJA !
👍
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: elektrotonus »

Graffik, kiedyś musimy większą ekipą myknąc taką wycieczkę ;-)


Możesz zdradzić co to za model tych błotników ?
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

nie ma sprawy, jeżdżę codziennie.
błotniki to zefal no mud, mam jeszcze jeden komplet nie rozpakowany także wpadnij przymierzyć, jak Ci będzie pasować to sprzedam w dobrej cenie
co do nowej baterii, po zwymiarowaniu wszystkiego, po dodaniu BMS'a, pakiet 13S 13P to max co wejdzie do skrzynki. ale i to dobre :) całość będzie chodziła na blokowym 35A i 38A w peaku.
daamianr
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:48

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: daamianr »

Czym robisz zdjecia? Sa poprostu genialne. Pelna profeska
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

dzięki. najcześciej to telefonem, a od kilku dni wożę w plecaku Olympus SP-720(dokładnie ten bo go sprzedaje - https://allegro.pl/oferta/olympus-sp-72 ... 7842268630 ). Nim np. robiłem to zdjęcie na plaży powyżej.

w każdym razie czuć wiosnę, chce się więcej jeździć. wczoraj w sumie wyszło prawie 60km. wszystkich chętnych na wspólne przejazdy - zapraszam

Obrazek
daamianr
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:48

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: daamianr »

Nawet po Warszawie mozna fajna trase zrobic.
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: TomaS »

Ale obrabiasz fotki w jakimś programie przed wstawieniem ?
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

tak, na codzień korzystam z creative cloud
daamianr
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:48

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: daamianr »

Tak jak pisalem wczesniej twoje zdjecia to mistrzostwo. Moze na jakis konkurs fotograficzny?

Mam pytanie, czy znasz jakies fajne trasy ebikowe na poludniu Warszawy Wawer, Wilanow i okolice?
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Inc0 »

Nie umniejszając nic koledze grafffik bo zdjecia są spoko ale z przyznaniem tytułu mistrza świata "fotografii rowerowej" bym się wstrzymał jeszcze kilka chwil ;)...znam starszego pana który potrafi trzasnąć dziennie 70-100km na analogu z torba pełna sprzętu fotograficznego ( aparat i kilka obiektywów )po okolice Rzeszowa i pogórza Dynowskiego wiec teren nie łatwy i robi zdjęcia naprawdę na poziomie jeśli ktoś jest ciekawy wrzucę linka do jego tematu na innym forum gdzie wkleja swoje "obrazki" dodam że jest amatorem zarówno jesli chodzi o fotografie jak i jazdę na rowerze :)
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: granada »

Ja już się nie mogę doczekać kiedy pojadę swoim slayerem, a przez ciebie jest jeszcze gorzej :D
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

daamianr, dzięki ale nie startuje w konkursach fotograficznych. cykliczne publikacje moich zdjęć w magazynie National Geographic mi w zupełności wystarczają. Dla mnie prawdziwa fotografia to ta analogowa i tu rzeczywiscie startuje w różnych konkursach na całym świecie, ale to nie forum fotograficzne więc nie zagłębiam się w szczegóły. Samych konkursów trochę już wygrałem jak swego czasu miałem na nie zajwke, a ostatni całkiem nie dawno bo w styczniu. (żona wysłała moje zdjęcia w swoim imieniu :D teraz trzyma pod kanapą zestaw kina domowego bo nie ma co z tym zrobić)
no ale skończmy temat fotografii w tym wątku. jak pojawi się jakiś w offtopie to może coś tam kiedy wrzucę.

wracając do pytania daamianr - apropo tras.
Jeśli chodzi o Wawer, to tras jest tam najwięcej chyba w całej Warszawie i okolicach. Mogę śmiało polecić trasę od Okularowej w marysinie za osiedlami przez las,. poprzez wesołą i góry milowe, następnie STM i barek rowerowy w dakowie, w stronę góraszki wzdłuż rzek mienia i świder, następnie powrót wzdłuż wisły do falenicy lub dalej w stronę międzylesia. Trasa ok 60km - miejscami techniczna - morda się cieszy przez cały czas.

Druga trasa, to wjeżdżasz na teren poligonu poprzez bramę w AONie - jak zamknięta - to ci ochrona otwiera jak nie strzelają, po czym robisz sobie objazd Rembertów - Wesoła - Sulejówek - Okuniew - Mosty Kaleńskie (tutaj obowiązkowa kąpiel w rzece) - Ossów - Zielonka - Mokry Ług - Rembertów - trasa na ok 40km - cały czas lasem. Widoki na bagna, sporo zwierzyny, głównie dziki i ptactwo.

Wilanów to przede wszystkim gassy i zawady, wzdłuż wisły i potem mostem na drugą stronę na wysokości otwocka.
daamianr
Forumowicz
Posty: 45
Rejestracja: 12 sty 2019, 17:48

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: daamianr »

Wielki dzieki,napewno skorzystam z twojej porady.

Naprawde masz talent. I juz wszysko wiadomo skad nazwa nicka "Grafffik"
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

można się ustawić np w weekend i razem pojechać. ja zawsze bardzo chętnie. kilka osób też chciało się wlasnie ustawić.
W ten weekend (prawdopodobnie w niedziele ok południa) będę startował z wesołej wlasnie w którąś stronę na pętelke 20km (poligon) lub rzeki mienia i świder (30km) także jak ktoś ma ochotę to zapraszam. w wesołej w razie co udzielę prądu na podładowanie :x a jak coś komuś się zepsuje to garaż 40m2 pomieści każdego grata :lol:
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

pisałem w piątek w temacie woj. mazowieckiego kto chętny na 20-30km w sobotę. jako że nikt się nie zgłosił, odbiłem sobie w niedzielę.

miało być 100, ale już mi dupa zmarzła więc kiedy indziej :lol: całość to 91km zrobione na PASie, bateria 13S5P, której nawet jeszcze trochę zostało. wrzucam również zapis tętna dla potomnych ;) całość zebrana jak zawsze za pomocą nie zawodnego Garmina
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w międzyczasie przez licznik przeleciało 2400km na tym ebajku

Obrazek

Jak planowany pakiet 13S 13P pozwoli na jazdę z podobnymi przebiegami, tyle że na mantce, to szykuje się fajne lato :D
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: granada »

Jak zwykle dobre fotki :) Zasieg też niezły wyszedł. Ciekawe czy na nowej baterii dalej zajedziesz hmm
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: elektrotonus »

Też mi ta śruba w kapslu pokryła się rudą ;-(
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

idą zmiany...małe spyfoto wykonane przez moją siostrę kalkulatorem :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony 06 mar 2019, 20:46 przez grafffik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Zxc843 »

Wygląda mi to na mocowanie skrzynki , widzę że awansowałeś do fioletowego nicka :D
KRAKÓW
grafffik

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: grafffik »

ale mnie zaszczyt kopnął. byłem już niebieski i szary. teraz czas na fiolet. bierz przykład młody
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: [PROJEKT] Szybki i lekki Ebike full MTB z dużym zasięgiem do jazdy po Warszawie i okolicznych lasach

Post autor: Inc0 »

za dużo siwuchy wygrzmociłeś to sfioleciło cie ;P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
ODPOWIEDZ