kirk

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

kirk

Post autor: tatar »

Kolejnym projektem w realizacji,jest ebike z ramą KIRK.Rama o tyle ciekawa,że jest wykonana jako odlew magnezowy przez amerykańców.Zgromadziłem kilka podstawowych,,artefaktów'' z epoki,a raczej bardziej pasujących stylistycznie do ramy.
-przekładnia LX,
-widelec dwupólkowy Rock Schox Judy XL-C
-siodło Brooks Cambrium

W koło zaplotłem silnik bionx D-500,aby nieco udziwnić efekt konstrukcyjny roweru.Niestety jako hamulec tył musi służyć V-break,przód będzie tarczowy 160mm.Nazwałem to wszystko,,ławka parkowa'',bo odlew ramy nasuwa takie skojarzenie.Jako pojemnik na baterię i sterownk,posłuży pokrowiec z aku Bionxa,który świetnie wkomponował się w ramę.Wkrótce dalsze informacje o postępach prac.

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek
Ostatnio zmieniony 07 sty 2019, 9:02 przez tatar, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: kirk

Post autor: Goliath »

Hurra :D
Długo oczekiwany przeze mnie projekt oficjalnie ruszył z "kopyta" :lol: :mrgreen:
Teraz na "ławce parkowej" nie tylko będzie można posiedzieć... ale także przejechać się 8-) :D
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: kirk

Post autor: tatar »

W sumie też będę się cieszył,muszę tylko ogarnąć mały gabarytowo sterownik,coby pomieścił się razem z aku w jednej ,,skrzyneczce'' po Bionxie ;)
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: kirk

Post autor: granada »

Ciekawy silnik. Ma dużo magnesów i dużą średnice. Ciekawe czy to się przełoży na moment obrotowy.
ODPOWIEDZ