Slayer 30 + IronTrek :)

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Slayer 30 :)

Post autor: tas »

oby nie :D
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
Awatar użytkownika
Vegasnight9
Forumowicz
Posty: 565
Rejestracja: 04 cze 2018, 0:10
Lokalizacja: Żary

Re: Slayer 30 :)

Post autor: Vegasnight9 »

Za dużo miejsca w tej skrzynce nie będzie. Rozważ montaż sterownika na zewnątrz a całe miejsce w środku na baterie przeznacz. Nie będziesz żałował tej decyzji uwierz :)
Jeżdżę na HT Viper GTS 3kW :arrow: viewtopic.php?f=30&t=1243
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: Slayer 30 :)

Post autor: leszcz »

Racja
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
grafffik

Re: Slayer 30 :)

Post autor: grafffik »

przecie to moja rama :D no zobacz
iii tak to chyba karbon. ja mam slayer 70, z aluminiowym wachaczem. z tego co przejrzałem slayer 30, również miał alu, więc tu była grana jakaś przeróbka
ile dałeś za to cudo ? :D foxik daje rade ? ja mojego muszę na 160psi dmuchać żeby go nie dobijać po lesie :x
u mnie też powstaje skrzyneczka :D

ogólnie to gratuluje zakupu bo rama jest świetna. wygodna i przedewszystkim wytrzymała.
Ostatnio zmieniony 16 sty 2019, 10:16 przez grafffik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Slayer 30 :)

Post autor: tatar »

granada pisze:
15 sty 2019, 14:44
Już wyspawana migomatem :)
Fajny masz migomat do aluminium ;) Chyba monitor pękł Ci ze śmiechu :D Może przy Bionxie, na sinusie, karbonowa część wahacza trochę posłuży ;)
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: Slayer 30 :)

Post autor: Sietas »

Jak nie będzie jakiegoś szerokiego silnika to gdzie problem z tym carbonem? Haki przecież z alu
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Slayer 30 :)

Post autor: tatar »

Karbon w rowerze, wbrew pozorom,nie lubi ciągłych wibracji,a takie będą generowane przez silnik.Po pewnym czasie powstają mikropęknięcia. ;)
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

Hejka tak to jest karbon i mam nadzieje ze wytrzyma a dużo nie ważę wiec powinna :). Tatar twój wątek przejrzałem kilka razy już wcześniej :D Rama z allegro spodobała mi się ze ma mały rozmiar i jest fullem i tyle ;). 500 stów dałem wiec nie wiem czy nie przepłaciłem ? :)
Wcześniej miałem rower na ramie sintesi jade, shimano stx i amorek rst 381 dwupóka. ciekwe czy ktoś pamieta taki zabytek ;)

Chyba troche sie zgapiłem i zamowiłem sobie sterownik 18A 48V 350W do tego bionxa a teraz wyczytałem ze można spokojnie założyć 30A. Marzyło mi się żeby wszystko upchnać w skrzynce ale zobaczymy jak bedzie ;)
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Slayer 30 :)

Post autor: ximad »

Ja mam ten sterownik do przekładniówki i jest całkiem fajny, ale ten bionx to jest chyba bezprzekładniowy? To może trochę mulić :)
ale ja mam w sumie koła 29, na 26 może nie będzie tak źle.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Slayer 30 :)

Post autor: tatar »

Fakt.Sterownik trochę mały.Ja z Bionxem spokojnie jeżdziłem na sterowniku 25A/po modyfikacji/.Warunkiem jest kontrola temperatury. ;)
grafffik

Re: Slayer 30 :)

Post autor: grafffik »

500zł to w sumie spoko cena. ja za moją dałem 450 i nie mam karbonu.
moja skrzynka już na poczcie czeka :D ja ogólnie całą zapełniam ogniwami i sterownik daje na zewnątrz. niby mógłbym w środku, ale chce jak najwięszy zasięg bo codzienie mam 80km do przejechania i chce to robić totalnie bez stresu, przy ostatnich kilometrach na manecie. Ta Twoja to chyba rozmiar M z tego co widzę bo jeszcze mniej miejsca. zrobiłeś już tą skrzyneczkę do końca ?
W ogóle dopatrzyłem się że masz też jakiś inny damper. Ja mam foxa float rp3 który nie ma tego pokrętła regulacji z boku tylko pod wajchą. a Ty ? co to za model ?
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

Z ciekawości to ile kosztuje taka skrzynka z poczty ?

Moja kosztowała mnie już trochę pracy, ale też wymyśliłem sobie takie dziwne kształty. Najpierw klejenie formy z tektury z 5h później klejenie żywicy z 6h i dziś z 4h skrobałem tekture i szlifowałem ją. Teraz jest dopiero gotowa do szpachlowania i później znowu pył.
Jestem zadowolony z takiej formy i gdyby sie jeszcze bardziej postarać to by tego prawie nie trzeba szlifować, duże płaskie powierzchnie wyszły gładkie, jedynie boki widać trochę karbowanie od tektury. Na jednej z fotek widać ile było by szlifowania gdyby był oklejony nap blok styropianu po wierzchu. Radzę sie dobrze zabezpieczyć do takiej roboty bo można przez tydzień się drapać ;)

Damper jest Fox float RL racing shox


Jakie macie patenty na zamykanie skrzynek ?
Załączniki
c.jpg
DSC_9814.jpg
aaa.jpg
5.jpg
Ostatnio zmieniony 16 sty 2019, 23:47 przez granada, łącznie zmieniany 1 raz.
grafffik

Re: Slayer 30 :)

Post autor: grafffik »

wiesz co, ja zamówiłem u chłopaków z ElectroBikes, co masz reklame na głównej stronie forum na górze. Wyszło 450zł + wysyłka 30,.
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

Hej
Mam wklejone dwa czujniki do bioxa jeden na 130 rozłcza obwód i tym rozłaczyć plusowy od stacyjki tak ? Drugi zamyka odwód na 110 stopni i tu chciałbym dać jakiegoś pikacza (buzer z ne555). Czy mozna to podpiać do stacyjki i do minusa? Obicązenie bedzie niewielkie. ?
grafffik

Re: Slayer 30 :)

Post autor: grafffik »

no możesz, a rezystancję po prostu musisz sprawdzić miernikiem :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Slayer 30 :)

Post autor: EV-Maniak »

Bardzo ładnie Ci wyszła skrzyneczka. Teraz musisz tylko dopasować do niej uszczelkę typu H i zrobić dobre zamknięcie, tak żeby ani gram wody się do niej nie dostał. Następnym razem użyj rozdzielacza np. w postaci zwykłej taśmy do paczek. Wówczas nie trzeba szlifować. I pamiętajmy, że takie rzeczy tylko w masce, bo styren jest mocno toksyczny. Ja z tego względu robiłem z epoxy.

Sterownik daj najlepiej pod ramę. Zyskasz więcej miejsca na ogniwa. Jak do środka to może na bok i na płask i też się zmieści. Musisz zrobić wizualny projekt na kartce.
Z tym karbonem... ja bym wzmocnił od razu prewencyjnie. Coś wykombinował.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Slayer 30 :)

Post autor: tatar »

granada pisze:
18 sty 2019, 11:47
Hej
Mam wklejone dwa czujniki do bioxa jeden na 130 rozłcza obwód i tym rozłaczyć plusowy od stacyjki tak ? Drugi zamyka odwód na 110 stopni i tu chciałbym dać jakiegoś pikacza (buzer z ne555). Czy mozna to podpiać do stacyjki i do minusa? Obicązenie bedzie niewielkie. ?
Wiesz co,ja zamiast tego drugiego czujnika, dałbym równolegle z pierwszym, zwykły wyłącznik.Odetnie Ci dajmy na to zasilanie 10km. od chałupy i będziesz wracał zamiast 20 min.,godzinę.Co ruszysz,to za chwilę znowu odetnie i tak bez końca.Musisz wiedzieć ,że silnik na postoju wolniej się chłodzi niż podczas jazdy.Poza tym z chwila odcięcia temperatura będzie jeszcze rosła przez jakiś czas/brak chłodzenia/Osobiście wolę,gdy już czujnik załączy,zewrzeć obwód wyłącznikiem i przejechać te kilka km spacerowym tempem,niż wkurzać się ciągłym odcinaniem ;)
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

Henio o tej tasmie to wiem i miejscami była naklejona, ale całej tekturowej formy od wewnątrz nie szło już okleić ;) Szlifowałem to na wietrze więc chyba będę żył.

Tatar - testując te klixony nawet na stole po załczeniu potrzeba z 40 sek za nim on wystygnie i sie rozłaczy. wiec dzieki za radę na pewno skorzystam. :)

Czym pompujecie swoje dumpery w ramie bo dziś próbowałem zwykłym kompresorem i przy sciąganiu końcówki wszystko ucieka bokiem.
grafffik

Re: Slayer 30 :)

Post autor: grafffik »

potrzebna jest wysokociśnieniowa pompka specjalnie do damperów. zwykłą będzie raczej problem
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

Jakiś sprawdzony przykład ? A często to się pompuje ? :D
grafffik

Re: Slayer 30 :)

Post autor: grafffik »

https://www.decathlon.pl/pompka-do-amor ... 10286.html
jak damper jest ok, to raz na rok, jak nie jest ok to co 20min :D
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Slayer 30 :)

Post autor: Mariusz_p »

https://allegro.pl/oferta/pompka-beto-d ... 7210693948

Amora pompujesz ciśnieniem 10x większym niż daje kompresor ;)
Poza tym musi być specjalny zawór w pompce aby powietrze nie uciekalo podczas ściągania go z wentyla
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

No tak myślałem ze musi być coś na zasadzie iglicy. Podobnie jak złączki od klimy. Dzieki za info.
gienek333
Forumowicz
Posty: 631
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Slayer 30 :)

Post autor: gienek333 »

30 bar to nie jest jakieś kosmiczne ciśnienie ;) (większość sprężarek od lodówek powinno dać radę ;) ) . Zawory kierunkowe często da się również otworzyć ciśnieniem. Można nabyć butlę z azotem i nim pompować.
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

mam jeszcze gdzieś lodówkowca, tylko jak wykombinować zaworek :D
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: Slayer 30 :)

Post autor: leszcz »

Mam tą. Daje radę. 300psi weszło w damper bez problemu.
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
Awatar użytkownika
Mariusz_p
Forumowicz
Posty: 373
Rejestracja: 18 sie 2018, 10:28

Re: Slayer 30 :)

Post autor: Mariusz_p »

ma zaworek, który powoduje że podczas odkręcania nie ucieka powietrze - polecam
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

Udało mi się w weekend poskładać rower, a miałem trochę zabawy bo brakowało stożka zaciskowego do sterów, więc go sobie wytoczyłem, przedłużyłem delikatnie amora :D, dorobiłem długi dystans do mostka. Sam mostek kilka lat temu wykonałem na tokarce, krótkie były drogie a że na skupie trafił sie materiał. Kierownica lekko podgięta ze składaka (będzie pomalowana). Okablowanie w bionxie dokończone teraz czekam na łożyska i składam. Kable dałem skrętkę 8 par i 3 kable najgrubsze jakie weszły
Załączniki
3.jpg
1.jpg
4.jpg
grafffik

Re: Slayer 30 :)

Post autor: grafffik »

obecne heble rozumiem że do wywalenia idą ? :D
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

Haha, mam jeszcze tarcze na tył ale dopiero jak założę bionxa.
grafffik

Re: Slayer 30 :)

Post autor: grafffik »

jak chcesz to mam na sprzedaż komplet zacisków mechanicznych z klamkami pod tarcze
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

Właśnie na tył mam hayes'a mechanicznego z tarczą, a z przodu amor jest zabytkowy wiec nie ma możliwości założenia.
grafffik

Re: Slayer 30 :)

Post autor: grafffik »

przemyśl temat, bo tak to będziesz musiał podciągać imbusa co 100km. a od strony silnika nie jest to przyjemne jak za każdym razem trzeba wszystko rozkręcać
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

Trafił mi się taki z pokrętłem wiec jest szansa że wyreguluję :)
https://freelanderbicycles.com/products ... e-calliper

Pierwsze jazdy fullem super, dopiero teraz widzę jak dostawał mój kręgosłup.
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

Potrzebuje porady od znawców chińskiej technologi ;) kontroler od greentime
1 ?
2
3
4 to chyba halle
5 zasilanie i jakiś fioletowy ?

reszte ogarniam jedynie może ktoś wyjaśni czym sie różni high od low brake
Załączniki
DSC_98203.jpg
grafffik

Re: Slayer 30 :)

Post autor: grafffik »

2 wygląda na wyjście na lampkę
A co do hamulcy to stan NO lub NC tak mi się wydaje
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Slayer 30 :)

Post autor: Yasiu77 »

Daj linka proszę do tego sterownika. Szukam z wstecznym taniego ok17A 36/48V

1. To może być do pomiaru prędkości.
2.
3.
4. halle
5. Zasilanie i stacyjka na cienkim czerwonym? Z reguły jest cienki czerwony a nie fiolet ale to są najgrubsze kable wychodzące ze sterownika i to musi być zasilanie no i ta kostka.

l-brake jak zewrzesz to rozłącza sterownik i jak jest w nim hamowanie regeneracyjne silnikiem to je uruchamia.
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

Dzieki panowie
Ta wtyczka 1(led meter) to podpina sie tu czujnik czy to daje jakiś sygnał do licznika ? Ten kontroller to jest raczej bez żadnego wyswietlacza bo nic innego nie ma do wyświetlacza.

Ten cieńszy kabelek przy kostce bateri zwierać do plusa zeby uruchomić bądz wyłączyć rower ?

Napisałem do sklepu green time 2 i 3 to jakiś niby (anti-theft), ale chyba sam sprzedawca sie pomylił bo wtyczki do siebie nie pasują inna ilośc przewodów. TRoche z tym bałagan jest :(
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

hej
Dokałdnie ten zamówiłem i ma wsteczny. Czas oczekiwania 40 dni :D
https://pl.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 52116.html

Łożyska wymienione w bionxie ale przed założeniem szturchnąłem magnes i wyleciały wszystkie dosłownie od kciuka. Klej moze nawet był jeszcze troche elastyczny ale powierzchnia magnesów była gładka. Zmatowiłem każdy magnes i wkleiłem na żywicę.

Chyba jedyna zaleta tego silnika to cena. Klej puścił, sterownik spalony, dostepu po zapleceniu koła brak. Widziałem też na forum kilka bionxów z wyłamany stojanem. Chińskie konstrukcje są bardziej przemyślane, a nawet klej na magnesach w chinczyku miał konsystencję gęstego miodu i trzymał do końca.
Załączniki
b.jpg
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

Sporo pierdół ogarniętych typu adapter hamulca wykonałem sam, mocowanie skrzynki poskładanie koła itd. Skrzynka jest w podkładzie :D
Załączniki
DSC06998 copy.jpg
ss.jpg
DSC0699a9.jpg
Awatar użytkownika
Hurczak
Forumowicz
Posty: 87
Rejestracja: 14 maja 2018, 8:48
Lokalizacja: Poznań

Re: Slayer 30 :)

Post autor: Hurczak »

Bardzo ekologiczna bateria! :D Podoba mi się Twoja skrzynka.
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

Hehe miałem pisać jeszcze kilka ogniw przytnę i można śmigać :D
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Slayer 30 :)

Post autor: tatar »

Sporo pierdół ogarniętych typu adapter hamulca wykonałem sam,


Fajnie,ale gdybyś mógł/o ile się da/ przełożyć ten adapter o 180 stopni,było by to z korzyścią i dla ramy i samego efektu hamowania ;)
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

ten od przood skrócić a ten z tyłu przedłużyć. Siła się nie zmieni bo klocek przylega teraz cała powierzchnia do tarczy, a jedynie pancerz pojdzie pod lepszym kątem. Wiedzę swój błąd teraz ;) Dzieki za uwagę
grafffik

Re: Slayer 30 :)

Post autor: grafffik »

jaki zrobiłeś mocowania do ramy ? bo widzę że mocowanie jest do dampera z dwóch stron. a jak to wygląda od strony skrzynki ? daj więcej zdjęć bo i mnie to lada moment czeka. Bardzo ładnie dopasowana i wycięta skrzynka. Widzę że wykorzystałeś każde wolne miejsce :D
a i co to za adapter tylnego zacisku ? wygląda na jakąś ręczną robotę, zgadza się ?
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Slayer 30 :)

Post autor: tatar »

granada pisze:
28 sty 2019, 22:03
ten od przood skrócić a ten z tyłu przedłużyć. Siła się nie zmieni bo klocek przylega teraz cała powierzchnia do tarczy, a jedynie pancerz pojdzie pod lepszym kątem. Wiedzę swój błąd teraz ;) Dzieki za uwagę
Przyleganie klocka to jedno/nie zmieni się/,a ramię na które działa ta siła to inna rzecz.Przy okazji rzeczywiście pancerz ułoży się lepiej :)
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

stacyjka i 3 speed
Załączniki
stac.jpg
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Slayer 30 :)

Post autor: tatar »

Majstersztyk :D .Oby zbytnio nie osłabił mocowania dampera
granada
Forumowicz
Posty: 188
Rejestracja: 13 gru 2018, 13:57

Re: Slayer 30 :)

Post autor: granada »

Nie ma takiej obawy to jest tylko dopasowane do wolnej przestrzeni. :) Kto rozpozna od czego ten przełącznik ?
Załączniki
ff.jpg
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Slayer 30 :)

Post autor: Yasiu77 »

Nie widzę trzeciej opcji tylko stacyjkę i 3 speed ale strzelam że jeśli jest to światła :) Ale to ładne
ODPOWIEDZ