Słonecznik, pojazd napędzany panelami

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
granic
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2019, 17:16

Re: Słonecznik, pojazd napędzany panelami

Post autor: granic »

zeeltom pisze:
07 maja 2020, 20:52
Drugie życie słonecznika :)
A co z bannerami? Miałeś zwrócić.
Banery sa zdjęte i zwinięte mogę ci je podrzucić w każdej chwili jeśli nie boisz sie wirusa :)
granic
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 01 wrz 2019, 17:16

Re: Słonecznik, pojazd napędzany panelami

Post autor: granic »

zeeltom pisze:
22 lut 2021, 13:33
Minęło już trochę czasu i jak tam postępy?
Zrobiłem go już dawno. Względem pierwotnego projektu wyleciał jeden silnik napędowy z przodu, wpadły dwa silniki z tyłu.Silnki wymontowane ze skuterów ( z kuźni), zaplecione na szprychach motorowerowych, bo rowerowe strzelały jak majtki w gaciach pod ciężarem konstrukcji i dwóch osób. Sterowanie przez 2 chińskie sterowniki 48/60 V podobno 1000W, połączone równolegle do jednej manetki. Bateria pozostała bez zmian, ładowanie z paneli działa. Teraz pojazd odpycha się nawet fajnie, z kierowcą 90 kg napędza się do 45-50 km/h. Ładowanie z paneli działa- 7A w słońcu więc postoi kilka godzin i w pełni naładowany. Jak jest płasko pojedzie nawet bez baterii na samych panelach. Wszytskie twoje udogodnienia - GPS , radio ,klaksony działają . Przy rozpędzaniu na pełnej manetce na amperomierzu wskazówkowym brakuje skali więc prąd idzie konkret. Ogólnie nigdy nie byłem na dłuższej wycieczce więc zasięgu nie sprawdzalem. Bateria pozostała bez zmian 14p, większej nie potrzeba bo można się zatrzymać na piknik i uzupełnić braki. Obecnie nie mieszkam już że starszymi na wsi więc starszy robi sobie okazjonalne wycieczki a tak sprzęt stoi w garażu i trochę zawala miejsce.
ODPOWIEDZ