Longboard na silnikach z hoverboard

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
Awatar użytkownika
Yin
Kontakt:

Longboard na silnikach z hoverboard

Post autor: Yin » 01 kwie 2018, 18:35

Mały poboczny projekt podczas drugiej jazdy testowej:
https://photos.app.goo.gl/UWyT6qyQ0RDkAS4a2

Na razie na jednym sterowniku 36/48v 17A i pakiecie 10S - dziś przy mocno wietrznej pogodzie na dobrym asfalcie rozpędzał się od 15 do 17 km/h pod moją wagą jakiś 78kg. Bardzo fajne daję radę pod górki a silnik jest praktycznie zimny. Jak pogoda się unormuje zrobię testy na 12s.

Koła przednie z allegro, szukać pod "KOŁO KOŁA fi 175mm POMPOWANE DO WÓZKA REGAŁU 12mm"

Niestety pompowane nie są - zaworki to tylko atrapa, do tego mocno śmierdzą chińską guma - bez wietrzenia przez miesiąc w piwnicy nie da się tego trzymać w domu. To na minus, na plus - mają łożyska maszynowe i w porównaniu z standardowymi kołami longborda naprawdę mocno zwiększają komfort jazdy.

Do zrobienia:

-Dołożyć sterownik dla drugiego koła
-Dorobić hamowanie ( chyba pójdę w zwarcie faz)
-Ustalić docelowe napięcie, zrobić pakiet i wpakować w skrzyneczkę pod ramę - pierwotnie chciałem nad ale po jazdach testowych stwierdzam że wolę mieć więcej miejsca na nogi.
-Dorobić jakieś oświetlenie przód / tył.

Awatar użytkownika
zeeltom
Administrator

Re: Longboard na silnikach z hoverboard

Post autor: zeeltom » 02 kwie 2018, 2:06

Ja idę na wygodę jazdy i wolę siedzisko do takich zabawek. Niedługo powinienem skończyć swoją hulajnogę, to możemy na zlocie porównać nasze zabawki ;) 2x350W swoje powinno zrobić ;)

Awatar użytkownika
Yin
Kontakt:

Post autor: Yin » 02 kwie 2018, 7:58

Jeśli do zlotu skończę dechę to nie ma problemu :) Na pewno będę chciał zwiększyć prędkość - celuję w okolice 30 km/h

Awatar użytkownika
noisuee

Post autor: noisuee » 03 kwie 2018, 8:24

Świetna. A ja się zastanawiałem jak zrobić szerszy rozstaw kół, a tu z pomocą przychodzą moje ukochane cybanty.
Wydaje mi się, że na pakiecie 13S spokojnie powinieneś wykręcać 30km/h.
U siebie na 40V przy jednym silniku wykręcałem 25km/h, także u Ciebie powinno być tylko lepiej.
Tak jak piszesz pakiet najlepiej na spód, gdy jest na wierzchu przeszkadza w schodzeniu z deski, można nogą zahaczyć. Jak dam rade zrobić pakiet na zlot to urządzimy wyścigi :)

Awatar użytkownika
Mitar

Post autor: Mitar » 03 kwie 2018, 8:53

Korci mnie też takie coś stworzyć :), ciekawi mnie jak deska będzie śmigać na 2 silnikach.
Możesz podać długość deski i pojemność pakietu?
Moje aktualne wozidło: viewtopic.php?f=30&t=265

Awatar użytkownika
Yin
Kontakt:

Post autor: Yin » 03 kwie 2018, 18:40

Dziś były testy na 12s li po - v max był w okolicach 20-23,4 km/h. Silnik lekko ciepły, nie ma dramatu. Na dwóch będzie tylko lepiej - generalnie nie spodziewam się że drugi podniesie v-max bo jeden silniczek nie ma problemu np na podjeździe na wzniesienie jak i ruszeniu pod to wzniesienie. Drugi po prostu go odciąży i poprawi przyspieszenie. Jeśli ktoś chciałby budować lekką hulajnogę dla siebie na miasto to imho spokojnie może iść w jedne silnik. Testy robię na razie na moich pakietach rowerowych, docelowo złożę coś wymiarami spasowanego z deską.

Btw czy ktoś testował jakie napięcie max wytrzyma kontroler 36/48v 17a? Poleci na 14s czy wydymi? :)

Btw dorobiłem hamowanie fazami w drugim silniku, nawet daje radę ale po trzech zahamowaniach przycisk chwilowo zwierny stał się stało zwiernym :) Czy ktoś może mnie poratować i podpowiedzieć jaki przycisk chwilowy wytrzyma prądy z zwarcia faz?

Awatar użytkownika
tatar

Post autor: tatar » 03 kwie 2018, 21:41

A może przekażnik ze stykami na 30-60A sterowany przyciskiem ?

Awatar użytkownika
zeeltom
Administrator

Post autor: zeeltom » 04 kwie 2018, 3:22

Ja robię hamowanie przekaźnikiem samochodowym 30-40A. Jeszcze nie testowałem, ale dodatkowo mam mostki prostownicze w układzie, więc prąd zwarcia będzie nieco mniejszy, niż bezpośrednie zwieranie faz.

Passat_EQ

Post autor: Passat_EQ » 04 kwie 2018, 9:59

zeeltom pisze:
04 kwie 2018, 3:22
Ja robię hamowanie przekaźnikiem samochodowym 30-40A. Jeszcze nie testowałem, ale dodatkowo mam mostki prostownicze w układzie, więc prąd zwarcia będzie nieco mniejszy, niż bezpośrednie zwieranie faz.
Mostki nie wplyna na prad zwarcia. Jedyna roznica moze wynikac ze spadku 1,2vna mostku.

Awatar użytkownika
zeeltom
Administrator

Post autor: zeeltom » 04 kwie 2018, 10:05

A skąd się bierze ten spadek? :P Diody nie wprowadzają oporu dla prądu?
Jest różnica w sile hamowania, bo sprawdzałem te różnice z mostkiem i bez w imadle.

ODPOWIEDZ