glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

Kona stała 2 lata, czekając aż nadejdzie ten dzień i stało się, zacząłem w końcu ją robić :D

Do kony trafił zestaw S2500C z mojej oferty, niedługo pojawi się na giełdzie ;)

Motor parametralnie 100Nm, 35H, mocniejszy niż 9C, MXUS itp, ale dużo lżejszy niż 3K turbo.
Kaseta 11-32z
są już opony od kondzio-bike 2,5 cala fajne balony na styk włażą w ramę...
Akumulator poszedł 14S10P 52V 35Ah na ogniwach sanyo GA. Rocznik ogniw 2017, wszystkie nóweczki :)
Przeróbki mechaniczne, to przedewszystkim budowa przodu:
- piasta novatec QR9 maszynowa, wzmocnione szprychy
- adapter tarczy pod 203mm
- tarcza SLX
- klocki metaloczne

Podstawa tuningu, to zawsze najpierw hamulce, potem podkręcanie mocy :D

Rama jest ogromna jak na konę, bo 19 cali, szukałem jej ok półtora roku, żeby strzelić, Dużo miejsca mamy przez mocowanie dampera od strony zewnętrznej trójkąta. Są już 2 skrzynki, jedna w trójkąt, druga pod ramę na sterownik, przetwornice i ehh...

W ramę weszło 140 ogniw, więcej się nie dało upchnąć.
Cóż trójkątna skrzynka jak to u mnie ze sklejki. Nie lubię robić w laminacie, bo jest syf, trzeba szpachlować, a puszka jest giętka i pracuje na wybojach... Zazwyczaj jest problem z równym odlaniem, a i nieraz lubi trzeszczeć, co zaobserwowałem w jednym z rowerów. Śmiejecie się, że korniki zjedzą, że gnije, ale jest tak zabezpieczona, że ani nie gnije, ani korniki nie zjedzą :P Boczki na sylikon, mocowania do ramy zalane żywicą, jest bardzo dobrze ogólnie...

Wyświetlacz LCD KT-3, może wrzucę kiedyś nowszy, ale puki co rtęciowy jest bardzo fajny. Wszystko widać w słońcu, a i podświetlenie jest ok.

Rower będzie latał po mieście głównie i w trasach asfaltowych, dla tego nie widzę sensu dawać mu 16S, Ogólnie prędkość i przyspieszenie jest w 100% zadowalająca. 55km/h robi robotę i odpowiednio szybko spożywa akumulator, większa moc nie jest do niczego potrzebna, dla kolarza o masie 70kg ;)

Dotąd miałem silnik 9x7 (nie mylić z 7x9!) 0,95km/h/V i na 48V całkiem elegancko to chodziło, czasami tylko ciut brakowało mi vmaxa, przyspieszenie było ok, teraz mam wszystko, czego chciałem. Niektóre odcinki są zbyt monotonne, żeby jechać 45km/h...

Zastosowałem osobne wyjście, czysty plus/minus bez BMSa, do szybkiego ładowania i z BMSem do normalnego ładowania. Bateria może przyjąć 16A prądu ładowania i ładowarka wyłącza się przy 53V. Kolejne półtora volta można nabić tylko przez BMSa, żeby bateria nie wybuchła.

Zastanawiam się jeszcze, czy BMSa nie dać na bluetooth? Żeby mieć kontrolę podczas ładowania
Załączniki
20180419_123420.jpg
Ostatnio zmieniony 30 mar 2019, 21:54 przez glebor, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
Tomek
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:11

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: Tomek »

Jak już rozwalisz oponę z tyłu ( :D ) to ze slicków polecam maxxis hookworm - sprawdzone w polu, przeżyły schwalbe big ben 2-3 krotnie i tylko raz gumę na niej złapałem - też z mxusem (v2).
Ten mxus to 16x4T ? na kołach 26" i 20s [ponad 70 będzie vmax (przy 20s 24" jest 65km/h) 20s to większa moc przy mniejszym prądzie a 16S to większy prąd ale więcej ogniw więc przy wyborze kierowałbym się docelowym vmax
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: TomaS »

Bierz 20s nie ma to tamto :)
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: Mitar »

Jak rower ma być w większości na szosę to ja też bym proponował 20S :) ,ale nie na ogniwach sanyo GA bo na tyle P to za mało (podejrzewam ,że sterownik ~45A)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: EV-Maniak »

glebor pisze:
19 kwie 2018, 22:36
(...)
Do kony trafił (...)
wolnobieg DNP 11-28z - 7 rzędowy
(...)
Taki właśnie też CHCĘ :)
Gdzie kupiłeś ?
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

aliexpress 2 sztuki, bo drugi miał być do carrery, ale że do carrery trafi kasetowy lekki silniczek MX01C, przekładniowy, jeden właśnie się sprzedał.

Taki właśnie zamysł, kona ma dużą ramę, więc niech posuwa porządnie na przód, a jak chce teren, wygodę w dupsko to wahacz w carrerze i damper to bajka. PSS PSS PSS i tyle czuć z progów zwalniających przy 40km/h :) :) :) :P
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: TomaS »

Dużą różnicę w poprawie komfortu zawieszenia (tak zwana kanapa) stosowanie właśnie dampera sprężynowego zamiast powietrznego i charakterystyka ramy wymuszająca bardziej wyprostowaną pozycję (czytaj enduro/downhill).
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: EV-Maniak »

Kona jest bardzo dobra na elektryka, jedna z najlepszych fabrycznych ram w rozsądnej cenie.
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: scuda »

Na szose tez bym wybrał 20s, ja mam w teren kone stinky na 16s i 7x9 i jest bardzo dobrze. Na szose brałbym 20s, bo przy 16s jest v-max 47 i to przy full baterii pozniej spada do nawet niecałych 40.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

to musi być 20S na razie jeszcze odkładam budowę kony i carrery bo... obecne konstrukcje w bidonach niestety są wystarczające w zupełności dla mnie. 40km/h i 50km zasięgu + jeden byczek na ga vmax 56km/h i zasięg ok 25-28km też jest wystarczający jak się bardzo mocno spieszę do sklepu :)

Ale do tematu wrócę, jak portfel trochę zgrubieje ...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: Inc0 »

Glegor jaki to model kony jest konkretnie?
P.S zeeltom to proste trzeba go trzymać z dala od żony :P
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: tatar »

[quote=Inc0 post_id=13301 time=1526882084 user_id=302]
Glegor jaki to model kony jest konkretnie?


Przez dwa lata nazwy roweru zapomniał,a Ty pytasz o model? :D
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: elektrotonus »

Inc0 pisze:
21 maja 2018, 7:54
Glegor jaki to model kony jest konkretnie?
P.S zeeltom to proste trzeba go trzymać z dala od żony :P
Spójrz na foto ;-) DAWG SUPREME
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: tatar »

elektrotonus pisze:
22 maja 2018, 23:17
Inc0 pisze:
21 maja 2018, 7:54
Glegor jaki to model kony jest konkretnie?
P.S zeeltom to proste trzeba go trzymać z dala od żony :P
Spójrz na foto ;-) DAWG SUPREME
No i po co mu przypominasz?Niech sam przypomni :D
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: elektrotonus »

Tez mam kone DAWG ale MATIC. Kurzy się w piwnicy z baku czasu ale nie sprzedam jej ;-)
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
misiekw
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 10 sie 2018, 7:52

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: misiekw »

jakis postep?
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: Yasiu77 »

misiekw pisze:
10 sie 2018, 13:33
jakis postep?
A ty co będziesz sprzedawał misiekw? Bo masz 19 nic nie wnoszących postów w pierwszy dzień. Jeszcze 6 i handelek
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: Goliath »

Yasiu77 pisze:
10 sie 2018, 13:38
A ty co będziesz sprzedawał misiekw? Bo masz 19 nic nie wnoszących postów w pierwszy dzień. Jeszcze 6 i handelek
Prorok :lol:

Sorrki Michał za spam.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

No właśnie jest jakiś drobny postęp:
- Ostatecznie kona dostanie nowy zestaw z mojej oferty:
VOILAMART S1700.

Sparowane to będzie ze sterownikiem 35A napięcie 14S 52V
+ silnik VOILAMART XF40-30H posługuję się tymi oznaczeniami bo środek żywcem jest zerżniety z MXUSa XF40-30H 10x6.

2 pytania, które mi się nasuwają:
- hmmm czy ktoś odpalał S1300 na 14S? Ciekawe, czy to się nie spali. Kondensatory są tylko na 63V wewnątrz a U-max zestawu = 58,8V, żeby nie strzelił jakiś kondon robiąc zwarcie na ścieżkach, bo już nie raz tak było z kondensatorami.

Cóż akumulator no niestety nie bidon :( bardzo je polubiłem za możliwość wrzucenia 2 do plecaka, ale cóż rama duża, trzeba coś w niej ulokować. Może więc taki akumulatorek?
011 - Kopia.jpg
Mam jedno pytanie:
Sterownik ogranicza płynnie moc aż do 0W nie dopuszczając przy tym, aby aku spadł poniżej poziomu 42V.
Z teoretycznego punktu widzenia spadek na ogniwie nigdy nie zejdzie poniżej 3V dla pakiety 14S, przy czym praktycznie jeżeli moc spadnie do 0 przy napięciu 3V/ogniwo to sanyo GA odda niemal 100% pojemności. Wnioskuję to z faktu, iż sanyo GA rozładowane obciążeniem 1C do 2,5V niemal natychmiast podnosi napięcie do 3,1-3,15V

Gdyby układać pakiet 13S11P = 3,23 próg, więc jakieś 10% energii pójdzie w zmarnowanie. Ogniwa oczywiście z demontażu ale świeżutkie 2018R i technicznie nowe :)
Układając pakiet na 14S mam tylko nadzieje, że sterownik nie wyzionie ducha no i pytanie, co z regenem? Czy będzie odzyskiwał napięcie poniżej na pełnej mocy przy 52V bo to średnio 50% naładowania ogniw dla pakietu 14S i 80% dla 13S. Chociaż w sumie na tym regenie to mi nie zależy jedynie, żeby klocki się nie zjadały za szybko...

Na serii 13S voilamart S1300 osiąga prędkość 56km/h pod moją skromną jeszcze masą, więc licze, że na 14S przy znacznie mocniejszym sterowniku te 60 poleci :) To już w zupełności wystarcza jak na "rower"...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

Ponieważ rower ma powstać dopiero na sezon 2018 ale wiadomo, ze wolne są tylko zimy to zastanawiam sie co ściągnąć z chin na spokojnie:
- przyjdzie zintegrowana przetwornica 5/12V 3A
- BMS nie wiem, czy nie dac z bluetooth na 40-50A 14S
- fajne oświetlenie już mam na przód 7xXML z blogu tasa - fajny patent
- panel przycisków do aktywacji światła i regena
- jakiś klakson
- kolalizator GPS

Tak cały czas myslałem czy 16S czy 20S ale 14S poleci z prostych powodów:
- 1. zasilacz i ładowanie z flatpack smps1000 z zabezpieczeniem do 40 stopni. Po osiągnięciu takiej temperatury termik + 2 mosfety odłączające ładowarkę. i zamysł ładowanie roweru w półtorej godziny max, jak jest to potrzebne. Do nocnego ładowania tradycyjna ładowarka regulowana 3-12A 58.8V.
Flatpack daje ok 20A w 10P po 2A na ogniwo, więc porządne zabezpieczenie temperaturowe musi być!

- przy małych pakietach VTC6 średnio mają z trwałością, a jachanie na ogniwach 25R/VTC5 da mizerny zasięg. Dla tego sanyo GA + 10P i prąd 35A nie będzie wyzwaniem...

Jeżeli nie będę zadowolony z efektu dam sterownik 40A od może od barmala wersję mini?
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: tatar »

Jakieś S.F. ,,Ponieważ rower powstać ma na sezon 2018'' :D Uważajcie z zamówieniami u Glebora.Mnie to spotkało.Zamówiłem silnik tył,przekładniowy w czerwcu,potwierdziłem telefonicznie.Rower już dawno jeżdzi,tyle że zamówiony silnik jeszcze nie doszedł.Pewnie zakrzywiona czaso-przestrzeń tak działa :D
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

Czerwiec był dla mnie trudnym miesiącem, moje studia, zakuwanie przed sesją i dodatkowo konieczność odrabiania zaległych ćwiczeń laboratoryjnych + masa zamówień, bo każdy chce na urlop przygotować rower i myśli o tym przed samym wyjazdem, spowodowały, że nie byłem w stanie zamknąć wszystkich zamówień.

Jeżeli ktoś miałby problem z zamówionym towarem proszę śmiało dzwonić, w takim celu jest właśnie podany telefon na forum do mnie. Jak nie odbieram, to oddzwaniam, sporo osób dzwoni także z poradami i również dzielę się wiedzą. Jestem tutaj tak samo jak wy :) z pasją i przyjemnością podchodzę do ebajków, a nie z chęcią zarobienia na tym nie wiadomo jakiej kasy ;)
Ponieważ rower powstać ma na sezon 2018''
nie czepiaj się, oczywiście chodziło o 2019 rok :)
Uważajcie z zamówieniami u Glebora.
A co do uważania na zamówienia to może i czas oczekiwania jest dłuższy niż w sklepach, które importują gotowe baterie bezpośrednio masowo z chin wykonane w zależności od humoru chińczyka, ale nikt mi nie może zarzucić złej jakości akumulatora :) przetestowanie całego pakietu musi chwilę potrwać, a uważać to polecam na duże sklepy, które wkładają do zestawów 2000W ze sterownikiem 40A ogniwa samsung 29E w konfiguracji 13S5P i wmawiają klientom, że to dobrze jeździ, dają 2 lata gwarancji na akumulator, a 6 miesięcy na ogniwa... U mnie akumulator jest dobrany indywidualnie do sterownika i jak mam coś zrobić to robię dobrze i poświęcam tyle czasu ile potrzeba, żeby bateria była dobrze zrobiona i bezpieczna w użytkowaniu. Jak mam coś zrobić na odwal sie, to wolę nie robić wcale.
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

Wracając dalej do tematu budowy kony są 2 opcje, aby skonfigurować baterię :)
Ponieważ nie jeździłem na 20S w sumie nigdy i z silnika czy to MXUS, czy 9C, czy voilamart na 13S byłem zadowolony, a prędkości na 14S ~ 60km/h były w sumie wystarczające i przyspieszenie też nie było złe, ale wiadomo mogłoby być lepsze...

Myślę, co lepiej zrobić:
- dać silnik wolnoobrotowy na 20S 0.8km/h/V aku wyjdzie w konfiguracji 20S7P 140 ogniw
- dać silnik szybki na 14S 1,1km/h/V aku wyjdzie w konfiguracji 14S10P.

Ebajk wyłącznie do miasta, katowanie w górach odpuszczam. Wycieczka na pewno się jedna, albo 2 trafią, ale to mocniejszym ebajkiem...

Opcje ze sterownikiem widzę 2:
- 14S 35A to już wrzucę tam seryjny zestaw voilamarta, nie chce mi się nic kombinować...
- 20S 30A sterownik sinus tyle, że motor XF40-30H nie wiem, czy nie będzie za słaby?

Fajnie, gdyby to dobrze przyspieszało i wiadomo, że silnik wiolnobieżny o większym momencie + wyższe napięcie * podobny prąd da znacznie lepszego kopa... Z drugiej strony wyższe napięcie, negatywnie oddziałuje na stałą rezystancję uzwojenia i będą większe straty w cieple. Jedynie, co mnie przeraża, to opory jakie te wolnoobrotowe silniki stawiają, a o forme trzeba zacząć dbać i wspomagać rower, bo ostatnio mi forma mocno spada...

Będę budował konę stinky taką jak ma paweł na 6KW ... Pewnie zaraz pojawi się pytanie, po co buduje tą konę jak w planach mam szybszą i mocniejszą?
Ano to ma być lekki rowerek do dalszego przemieszczania się i zabrania bez problemów na bagażnik samohcodowy bez jakieś dużej straty jak ukradną...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: Yasiu77 »

hmm ..miałem mxus 3k 16x4 45A 16s i zmieniłem na 9c 10x6. Po miesiącu wróciłem do mxusa 3k bo na tym 9c się u mnie nie da jeździć.
Ostatnio ze znajomym zmontowałem mu mxusa 30h 7x9 na 13s i no dopy też nie urywa. Może ciut lepiej ciągnie w górę od 10x6 ale za wiele nie zbliża się do mocy mxusa 3k. Nawet jakbym miał zasilać tylko 30A mxusa 3k to i tak bym go brał mimo tych trzech kilogramów różnicy i trzech stówek w portfelu mniej. Przy ogólnych wydatkach jak wyliczałeś zapewne to nie dużo. Np Scuda niedawno zmienił z 9c 7x9 na mxusa 3k a ma tylko 30A sterownik i cieszy się bardzo że wreszcie jeździ. Obecnie mam go wsadzonego w zwykłego fulla gianta nrs2 i na Skrzyczne bez dotknięcia pedałów ze Szczyrku się wdrapie. 9c w połowie dojazdu do schroniska Klimczok ( dużo mniejsza trasa) odcinał. Ty nie mieszkasz w górach ale przyspieszenie na płaskim też jest ważne. No ale nie ma to jak wyprzedzać z bananem na ryju i muchami w zębach zasapanych, drapiących się z trudem w gorę pro bafangowców czy tam bosch-owców, super wyglądających i na super drogich fabrycznych maszynach :) Nie wiem czy chciałbym słyszeć co gadają widząc takiego obdartusa w trampkach na pełnej hmm..ie rowerem ( nie falconem) znika im z pola widzenia.
Sterownik mam sinusa 45A od tasa i on ma ponoć ok 8% większy moment od blokowca kosztem szybkości. Na nim na 16 s maksymalnie jechałem ok 60km/h. Nawet kosztem wagi dałbym MXUS 3K 45H 16X4 i pakiet 16s9p ( wejdzie Ci 144 ogniw? ) co da idealnie 5A na ogniwo przy 45A. A jak zrobisz tą drugą mocną konę to nie będzie zbytnio od tej odstawała i będziecie mogli gdzieś rodzinnie poszaleć :) Ja wiem że to na równy teren robisz ale przyspieszenie musi być. Czemu mają ją zaraz ukraść?
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: tatar »

Widzisz Glebor,pisałem to trochę z przymrużeniem oka,aczkolwiek liczyłem ,że wyjaśnisz,dlaczego do dzisiaj nie otrzymałem zamówionego silnika.Nie zamawiałem żadnych baterii,czy zestawów,które tak pieczołowicie sprawdzasz i testujesz,tylko jeden silnik,który miałeś na stanie,sprawdzony i gotowy , o czym była mowa w rozmowie telefonicznej i który miałeś wysłać następnego dnia.Nie dziw się aluzjom z mojej strony,ale chyba nie tak traktuje się i klientów i forumowiczów.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

To chyba już wyjaśniłem że nie byłem w stanie obsłużyć wszystkich. Nie będę już drążył tematu, bo nie przypomnę sobie całej sprawy z przed 5 miesięcy, jak wysyłałem cały czas po kilka zamówień dziennie, być może, że nie przypomniałeś się w odpowiednim momencie, ja coś przeoczyłem i twój silnik trafił do kogoś innego, wybacz. Forumowicze, którym zależało się przypominali i dzwonili, a w tym roku zadbam o to, aby wysyłki były bardziej terminowe i najmocniej przepraszam za zaistniałą sytuację w poprzednim sezonie. Wszystkich, którzy sie zastanawiają, polecam myśleć o elektryfikacji poza sezonem, tak, aby w sezonie było mniej chętnych i krótsze terminy :)

Wracając jednak do budowy mojego roweru:
Tego 3K wpakuję do drugiej kony na bank.

Ja teraz patrzę, że został mi jeden MXUS XF40-30H i mam voilamarty s1700, chcę wpakować tam coś co mi zalega (bezkosztowo). Ogniw sanyo też mi kilka tys zostało więc jak sobie 140 skubnę z magazynu to nie odczuję, a ile taki rower da przyjemności :)

chyba dokończę ten projekt na 14S pod sterownik 35A. Niestety nie wlezą 144 ogniwa. jest na styk 140szt, żeby rozkład prądów był w porządku max co upchnę do skrzynki to 142 i ani jednego koszyka wolnego :(
będzie dobra baza do testów voilamarta s1700 :) no i ostatecznie flatpack mi to nałąduje prądem 20A 58,8V, a szybka ładowarka się przydaje. Flatpacki mają regulację prądu na obudowie między 15-30A i napięcie regulowane + bocznik z pomiarem na arduino i jak spadnie < 10mA to 2 mosfety odetną ładowarkę.

Hmmm. jak to nie jest ogarnięte na 100% markowych podzespołach to vmax ~ 55km/h jest wystarczajacy.

Dzisiaj skręciłem sobie taką piastę:
novatec--piasta-przednia-nt-d041sb-9-1.jpg
Jest niestety na szybkozamykaczu, ale gwint na szpili ma 9mm, a nie 4-5mm jak typowe szybkozamykacze. Nie chcę zmieniać amora, bo to generuje dodatkowe nie małe koszty...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: elektrotonus »

Glebor, pokaż tę nową konę za 500 +... tzn zł ;-) Jak wygląda po umyciu ?
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

Co to za różnica jak wygląda? Jest intensywnie użytkowana i idzie od razu pod lakier, po inspekcji czy nie ma pęknięć. Jak są, to idzie na graty i tak nie stracę...

Lakier kosztuje 100zł + czyszczenie chemiczne oryginalnej powłoki we własnym zakresie i wygląda lepiej niż te za 4 tysiące z allegro...
Wygląd przy przelakierowywany rowerze o niczym nie świadczy.

Konę którą kupiłem za 1500zł ostatnio 19" ma mini wgniotkę na ramie, ale lakier full oryginał i żadnych zarysowań - pomarańczowa, gdzieś była na forum.

Na pewno jakiś szczeniak na tym skakał, to jest 16 letni rower jak nawet nie skakał obecny właściciel to pewnie skakało 5 poprzednich...
Nie ma chyba kony z orygonalnym lakierem. Albo i jest ale za 500-700 funtów, to sobie możesz w konach wybierać dowoli. Chociaż czy ja wiem, czy znajdziesz jakąkolwiek konę stinky z ramą 19 cali obecnie na jakimkolwiek portalu? Raczej wątpię 17 i 18 cali jest sporo, ale 19 nie ma prawie wcale.
Ważne, żeby damper trzymał ciśnienie i lagi nie ciekły... bo to najdroższe. Jak hamulce dają się odpowietrzyć i są jeszcze klocki, tarcze nie są spalone i pogiete w transporcie, a golenie nie mają odprysków lakieru, korozji to uszczelniacze też się da za kilkadziesiąt zł kupić np w sklepie łódź uszczelka - mają tam wszystko co z gumy, a czego nie mają robi stomil olsztyn wg projektu CNC wykonują każdą uszczelke z gumy.

Rower w cenie ramy, więc to co działa jest na + (można przyjąć, że w gratisie).

Ja tam przy zakupie nawet nie prosiłem sprzedająceg o dodatkowe zdjęcia bo przy tej cenie nie interesuje mnie jak wygląda i żeby komuś zawracać gitarę, grunt, żeby dokończyć transakcję :)
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

Jest 15" za granicą za 800zł + dostawa.
kona stinky 15.jpg

W sumie sambor ma rację, zeby machnąć bidon na ramę, a nie w trójkąt i za psie pieniądze będzie ciekawy sprzęt. Estetycznie będzie tragedia, jednak patrząc z użytkowego punktu widzenia, to czy to wygląda tak, czy inaczej to wyglądem nie jeżdżę, a po jeździe na konie dupa i kręgosłup nie boli :)

Największe schody są z transportem bo trzeba mieć kogoś w danym kraju gdzie upatrzymy rower (najlepiej polaka) bo niemiec jak się dowie, że ma 50 euro za godzinę i nagle ma jechać , kombinować karton, taśmę, pakować, rozkręcać i zabezpieczać rower a tu jakiś polak wyjeżdża z propozycją pakowania roweru kupionego za 500zł to nas wyśmieje i wystawi aukcję ponownie. Niestety nie raz po wylicytowaniu mi się to zdarzyło. Dostałem odpowiedź, że nie istnieje możliwość transportu do polski i mam możliwość odebrać rower w ciągu 3 dni, albo trafia na aukcje ponownie. Zaproponowałem zaliczkę 200zł przez paypal i poprosiłem niemca, żeby zostawił na 10 dni. Przez kolejne 4 dni pieczołowicie szukałem 2 kolejnych rowerów w okolicy w dobrej cenie i pojechałem na miejsce odebrać 3 i przywiozłem. Z dalszych miejscowosci lepiej pytać przed składaniem ofert w licytacji.
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: elektrotonus »

Ja mam coilera ramę z oryg lakierem 18 cali ;-)
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 932
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: TomaS »

elektrotonus pisze:
09 lis 2018, 0:14
Ja mam coilera ramę z oryg lakierem 18 cali ;-)
Ja też ale będę i tak robił nówkę lakier od zera żeby był już spokój ;)
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

Ja również ją pomaluję, bo nawet jak byłaby ładna, to idealna nie będzie :P w końcu to stinky, czyli połykacz leśnych ramp i chopek :)
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

Planuję kolejne zabawki do kony:
https://www.banggood.com/12V-4CH-Channe ... rehouse=CN

Takie cudo znalazłem w niewygórowanej cenie.
Planuję tym odpalać swojego ebajka:
- Przycisk A - mostkuje niebieski z czerwonym w sterowniku (zamiast włączać EBAJKA wyświetlaczem, włączamy przekaźnikiem 10A z modułu
- Przycisk A - wywalony zostaje przekaźnik z kanału A i wchodzi w jego miejsce 5 mosfetów które sterują wtedy załączaniem głównego czerwonego kabla czyli wejścia do sterownika. Na ewidentny + takiego rozwiazania sterownik nie pobiera nic prądu z aku i odłącza całkowicie zasilanie.

Przycisk B włącza i wyłącza Oświetlenie

Przycisk C - blokada do 25km/h :D

Przycisk D - włłącza lub wyłącza hamowanie regeneracyjne albo alarm zamontowany w puszcze.

Z pomocą zasilania całego modułu przyjdzie baaardzo droga przetwornica:
LM2596HVS LM2596HV DC-DC

Ładnie zmniejszająca napięcie do 12V do zasilania modułu, lub do ładowania całego akumulatorka pomocniczego w zależności, czy będzie alarm, ale chyba będzie...

Zawsze chciałem mieć jakiś mały pilocik do odpalania ebajka...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Sietas
Forumowicz
Posty: 408
Rejestracja: 20 lut 2018, 0:11

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: Sietas »

Jeżeli odpalałeś wcześniej bike'a z kluczyka to pilot po pewnym czasie staje się irytujący chociaż pewnie można się do tego przyzwyczaić
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: tatar »

Pilot bywa kłopotliwym w użytkowaniu.Z własnego doświadczenia wiem,że trzeba wozić ze sobą zapasową baterię do niego,chronić przed zamoknięciem/a to tylko rower/,chronić przed przypadkowym naciśnięciem przycisku w czasie jazdy/zwykle mamy go w kieszeni/.Miałem też inne przygody.Zapłon włączał się lub nie bez mojego udziału.Powodem była radiostacja/Motorola/ ochroniarzy z pobliskiego parkingu.Poza tym,nigdy nie masz pewności,że ktoś inny ma pilota o podobnej częstotliwości Zgubienie pilota, też mały stres/ktoś może uruchomić pomimo, iż mam zapasowy/.Ogólnie bajer o wątpliwym zastosowaniu
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: WojtekErnest »

tatar pisze:
12 lis 2018, 8:52
Pilot bywa kłopotliwym w użytkowaniu.Z własnego doświadczenia wiem,...
Zapłon włączał się lub nie bez mojego udziału.Powodem była radiostacja/Motorola/ ochroniarzy z pobliskiego parkingu.Poza tym,nigdy nie masz pewności,że ktoś inny ma pilota o podobnej częstotliwości ..
Własnie o tym samym chciałem napisać. Bo co innego taka zabawka w miejscu stacjonarnym, do do włączania oświetlenia czy innych bajerków. Ale gdy od tego zalezy uruchomienie/unieruchomienie jadacego ebajka, gdy obok zmiennie są dziesiątki zakłócających nadajników, to z założenia mało praktyczne/bezpieczne. Te proste zabawki tylko z wyglądu przypominają piloty do samochodów czy bram/szlabanów automatycznych....
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

Hmmm... Tego nie przewidziałem...

Co polecacie wobec tego do zdalnego zablokowania roweru? Może jakaś karta zbliżeniowa, może inna częstotliwość może coś na BlueTooth?
Ogólnie to chciałbym się zabezpieczyć przed kradzieżą roweru. Zanim zajmowałem sie elektrykami to jeden rower mi zniknął i zostałem bardzo nieprzyjemnie zaatakowany podczas jazdy... Do puki klienci są z forum śpię spokojnie, ale niedługo czas się rozwinąć i nigdy nie wiadomo, kto przyjedzie...
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: tatar »

Ja swego czasu używałem zwykłego kontaktronu.Ukryłem go w sobie znanym miejscu pod obudową baterii i uruchamiałem go za pomocą breloczka z magnesem.Proste i trudne do znalezienia.Na wypadek,gdybym zgubił breloczek, do ramy miałem przyczepiony mały magnesik /tak awaryjnie/
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: WojtekErnest »

tatar pisze:
12 lis 2018, 21:35
Ja swego czasu używałem zwykłego kontaktronu.
I to mi się znacznie bardziej podoba. Oczywiscie można mieć jeszcze male obawy aby uzyty egz nie puszczal np pod wplywem wstrząsów. W każdym razie do takich zastosowan wierzę w to nad czym w 100 % panuje.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

U mnie to nie wchodzi kompletnie w grę. Ogólnie pomysł spoko. Powiedzmy jednak, że mam klienta, chce kupić ode mnie zestaw i przetestować rower ;)
Daje mu breloczek i tyle go widziałem. Do swojego prywatnego roweru super pomysł. Ale jednak muszę szukać czegoś innego.
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: ximad »

U mnie w salonie Gianta mają pozapinane jakieś urządzenia na kierownice, podejrzewam że jakieś alarmy GPS. MOże podejdź do jakiegoś większego salonu rowerowego i zapytaj o zabezpieczenie. tylko do takiego w którym Cie znają bo pomyslą że złodziej na przeszpiegi przyszedł:)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: tatar »

glebor pisze:
22 lis 2018, 15:28
U mnie to nie wchodzi kompletnie w grę. Ogólnie pomysł spoko. Powiedzmy jednak, że mam klienta, chce kupić ode mnie zestaw i przetestować rower ;)
Daje mu breloczek i tyle go widziałem. Do swojego prywatnego roweru super pomysł. Ale jednak muszę szukać czegoś innego.
A tak co? Pilotem mu rower wyłączysz?Odjedzie poza granicę zasięgu i tyle go widziałeś.Jedynym rozwiązaniem jest GPS ustawiony na określoną strefę wyznaczoną przez Ciebie. Po przekroczeniu tej strefy,wyłącza silnik.Tak jest z rowerami i hulajnogami w wypożyczalniach np. na wybrzeżu. ;)
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: glebor »

Wreszcie jest pakiet 14S10P do kony DAWG :)
47156808_381507032587938_62313146466959360_n.jpg
Także decyzja jednak stanęła na 14S10P jak widać ;)

Montuję się sterownik.
Piasta jest w drodze ze sklepu 2 tydzień :D
Dzwoniłem w poniedziałek wyślą ;)
Jeszcze wolnobieg DNP EPOCH 7rz muszę upolować i mam komplet.
Przyszly mocowanie pod LCD, panale przycisków na kierownicę z chin i oświetlenie przód i tył z przetwornicami :)

Ścisnął mrozik, nikt gitary nie zawraca, to się zabrałem za robotę ;)

Byłem dzisiaj w specjalnej hurtowni po grubą folię carbon termoplastyczną (35zł za mb) ale korki dojechałem 5 minut po czasie i zamknięte. Także skrzynkę obkleję w poniedziałek :)
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
grafffik

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: grafffik »

widziałem na żywo. bateryjka profi robota.
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: Goliath »

bateria Michała.jpg
bateria Michała.jpg (32.5 KiB) Przejrzano 4398 razy
Ja bym unikał wystających pojedynczych ogniw... :? zwłaszcza że miałeś miejsce w środku pakietu ;)
Ogólnie : 5- :D
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: Mitar »

Dokładnie o tym samym pomyślałem jak zobaczyłem pakiet :)
Awatar użytkownika
equid
Forumowicz
Posty: 783
Rejestracja: 26 mar 2018, 13:36
Lokalizacja: zory

Re: glebor robi poważnego fula od 2 lat i jakoś mu nie wychodzi :P

Post autor: equid »

A może by po prostu użyć takiego trakera co się nazywa GSM GPS tracker ST-901, na Ali do kupienia za 15$
Dać go do roweru razem z dodatkowym akumulatorkiem który lądował by się gdy rower jest załączony, a podtrzymywal pracę gps przez kilka dni gdy wylaczymy rower
ODPOWIEDZ