Hulajnoga - prototyp

Podziel się z nami opisem własnych konstrukcji
ODPOWIEDZ
wit
Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:42
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Hulajnoga - prototyp

Post autor: wit »

Siodełko w stanie złożonym lepiej żeby nie było miedzy nogami --raz że można się potknąć przy przestawianiu nóg na podeście -zaleta hulajnogi to możliwość zeskakiwania i wskakiwania w biegu... cokolwiek na podeście przeszkadzającego w postawieniu na ziemi drugiej nogi to pewna wywrotka w nagłych manewrach...
Jeśli siodełko ma się składać - to złożone musi się mieścić z przodu podestu przed stopami stojącymi na podeście...
albo z tyłu nad tylnym kołem -poza obszarem "pracy" nóg.
midi
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 lut 2018, 14:25

Re: Hulajnoga - prototyp

Post autor: midi »

Yin, w oryginalnej osi jest na tyle miejsca że spokojnie można podwoić ja to chyba potroiłem i kable u mnie idą oryginalną osią z drugiej strony dorobiona oska jest pełna w środku. Tak naprawdę to w ten silnik pakowałem 2,4 - 2,6Kw oczywiście nie cały czas, jak jadę 40km/h to przy 80V idzie 16A czyli 1280W i przejechałem tak około 5 kilometrów ( czasem zwalniałem jak jakiś samochód jechał) trasa prosta ja ważę 74kg a wzrostu mam 176 czyli jakiś tam opór robiłem temperatura otoczenia dziś miała 27*C silnik osiągnął max 68*C . Wiadomo że jak chcę go mocno zagrzać wystarczy ruszać z manetką na max i hamowanie i tak w koło ale jak zadbamy o łagodny start i jak czujemy że wiatr mocno stawia opór to wystarczy troszkę odpuścić i będzie ok ( ale w zasadzie nad kontrolą tego czuwa sterownik i po kłopocie ). Kolejna spraw że jazda taką hulajnogą sprawia frajdę jak jedziemy 20-25 km/h po ścieżce rowerowej i po to chcę taka mieć to że pojedzie znacznie szybciej to tylko bonus którego nie mam zamiaru na ścieżkach rowerowych używać. Mogę też stwierdzić że watowica u mnie jest pod kontrolą, jeśli już muszę falconem jechać przez miasto to uwierzcie jadę 20km/h i nie cwaniakuję, ludzie się oglądają za rowerem a to też fajne nie koniecznie trzeba przyspieszeniem i prędkością imponować bo wiadomo co może się wydarzyć. Fakt faktem na początku puściłem ją na 13S i Vmax miała 30km/h w sumie by mi wystarczyło jednak nie wytrzymałem bo jak wiadomo " i ksiądz ma na wszelki wypadek " tak i ja chciałem mieć więcej jednak sterownik ma tyle opcji że ograniczenie osiągów będzie na jedno klikniecie a zapamiętanych " programów prędkości i mocy " można zdefiniować kilka i zmieniać je błyskawicznie, można ograniczać rpm silnika, prędkość max, prąd itd.
Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 11 maja 2018, 11:38 przez midi, łącznie zmieniany 1 raz.
midi
Forumowicz
Posty: 85
Rejestracja: 22 lut 2018, 14:25

Re: Hulajnoga - prototyp

Post autor: midi »

Już ważę ile trzeba 8-) a z dysleksją walczę .
Pozdrawiam.
stanley
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: 30 kwie 2017, 22:10

Re: Hulajnoga - prototyp

Post autor: stanley »

nawet niczego sobie
:mrgreen: Stanley
misiekw
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 10 sie 2018, 7:52

Re: Hulajnoga - prototyp

Post autor: misiekw »

fajny projekcik
ODPOWIEDZ