"E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Zdjęcia i filmy znalezione w sieci lub Twojego autorstwa
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Batory
Forumowicz
Posty: 133
Rejestracja: 22 lut 2018, 19:34
Lokalizacja: Gorzów Wlkp

"E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: Batory »

Aż mi się wierzyć nie chce, że takie tablice są na trasach rowerowych!
Czy Wy też takie coś widzieliście?

Zestaw S1000 silnik przekładniowy od Glebora, bateria 48V 13S8P 23Ah Samsung, sterownik kwadrat 48V 25A, wyświetlacz C500B
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: Inc0 »

pewnie miejscowi e-bikerzy lub co bardziej prawdopodobne turysci z Polski na swoich falkonach sypia z garści na trakcie ile wlezie w uzwojenia i wkurzyli miejscowych cyklistów analogowych..btw pierwsze słysze o takim przypadku
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: Umbur »

Chyba jacyś "zgryźliwi tetrycy". :D
Najlepiej powiedzieć mi wolno, a Tobie nie, bo mi przeszkadzasz. ;)
Awatar użytkownika
krzychu666
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 19 lut 2018, 19:52
Lokalizacja: wiskitki

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: krzychu666 »

nie długo tak będzie na większości ścieżek rowerowych dzięki panom na Falkonach bo ponoć im można więcej a tak naprawdę większość z nich to zwykłe chamy którzy uważają że te kloce na których jadą to rowery bo mają pedały
elektryczna damka MXUS 3K 18S 35ah 50 A, MAXIM -MXUS 500W 14S 20ah 25A
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: Umbur »

Ej ej. Skąd ta nienawiść? :)
A czym to Falcon różni się od innych rowerów elektrycznych? Tym, że waży kilka kilogramów więcej? Znam takich co ze swoimi analogami ważą więcej ode mnie z Falconem. ;) Grunt to potrafić się tolerować wzajemnie, bo czemu inni mieliby być uważani za "święte krowy"?
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: Inc0 »

sprzet niczemu nie zawinił 90% forumowiczów porusza sie..legalnym inaczej rowerem elektrycznym a stygmatyzowanie jednej grupy z naszego grona tylko dlatego że ich maszyny maja x-kilowatowe silniki trąci apartheidem rowerowym .
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: Maran_hand »

krzychu666 pisze:
22 paź 2018, 16:52
nie długo tak będzie na większości ścieżek rowerowych dzięki panom na Falkonach bo ponoć im można więcej a tak naprawdę większość z nich to zwykłe chamy którzy uważają że te kloce na których jadą to rowery bo mają pedały
Głupszego wpisu nie czytałem. Sam jestem użytkownikiem ciężkiego i szybkiego roweru. Poruszając się ścieżką rowerową, jeśli jest pusta to czasem przycisnę ale bez przesady. Jeśli zaś znajdują się na niej inni użytkownicy to częściej jestem wyprzedzany niż sam wyprzedzam. Gdy widzę dzieci, zwierzęta, kogokolwiek to zwalniam do prędkości rowerzysty odpychającego się nogą. Zawsze puszczam pieszych itd co wcale nie jest standardem dla "zwykłych" rowerzystów.
A Ty szybkim samochodem zapier.. ile fabryka dała czy dostosowujesz się do ruchu? Oczywiście, idiotę znajdziesz w każdym środowisku (na tym forum jak widać też!) ale ocena całości na podstawie jednej jednostki jest zwykłym debilizmem.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: tatar »

Trochę @krzychu666 przesadził.Wszyscy znani mi falkonowcy są ok.i na pewno na ścieżkach nie przesadzają.Ja im nie zazdroszczę,wnieść taki kloc na czwarte piętro trochę kosztuje :D
Iras67
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 27 kwie 2018, 23:11

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: Iras67 »

To było do przewidzenia. Chodzi przede wszystkim nie o masę ale szybkość. Elektryk porusza się szybko i nie daje tyle czasu na reakcję na wąskiej ścieżce co analog. Strach innych o swoje zdrowie a może i życie , Nieufność w coś co wygląda groźnie bo duże szybkie i przede wszystkim zachowanie co niektórych ebikerów gdzie czują się panami świata i taki będzie efekt. Dla ekologów ebike to motocykl który podobnie degraduje ich święta naturę swoim grubym bieżnikiem i tak sie będą mnożyć niechęć z agresją. A że jesteśmy niewielką grupą to i wpływ na zmianę postrzegania prze innych mamy żaden. Smutne ale chyba tak będzie nie ma co się oszukiwać.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: tatar »

Zaczyna się...bicie piany wykałaczką wielokrotnego użytku :D
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: Umbur »

Iras67 pisze:
22 paź 2018, 18:19
Dla ekologów ebike to motocykl który podobnie degraduje ich święta naturę swoim grubym bieżnikiem i tak sie będą mnożyć niechęć z agresją.
To mi się najbardziej podoba. Jak wycinali w kraju tysiące drzew, to żaden nawet nie jęknął, a tutaj miałaby być zadyma, bo ścieżka jest rozjechana? :D
Prawda jest taka, że większy problem jest ze śmiecącymi pieszymi, quadowcami, krossowcami i ciężkim sprzętem do wycinki w lasach, niż z kilkoma ebikerowcami. ;)
Awatar użytkownika
krzychu666
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 19 lut 2018, 19:52
Lokalizacja: wiskitki

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: krzychu666 »

macie koledzy rację przesadziłem , zachowanie dwóch ludków na ciężkich ebajkach nie może określać całej grupy tylko wytłumaczcie to osobą jadących z dziećmi ,emerytom i ludziom z widoczną nadwagą
elektryczna damka MXUS 3K 18S 35ah 50 A, MAXIM -MXUS 500W 14S 20ah 25A
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: Inc0 »

juz tak jest że na dobra reputacje środowiska muszą pracować wszyscy a popsuje ja jeden idiota
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: tatar »

Ekolodzy?Jacy z nich ekolodzy,zwykłe przydupasy,którzy idą tam,gdzie im kasą sypną.Ale abstrahując od tych czarcich pomiotów,przypomniał mi się mój znajomy,który jadąc rowerem,sadza przepisowo doopę na siodło,pod którym ma 250W,zakłada z zasady kokilkę na łepetynę :D ,okularki i pędzi przepisowo 25 km/h ścieżką rowerową na spacerek.Nawet nie denerwują go wyprzedzające go z lewa i prawa analogi,takie życie.Wiatr we włosach i do przodu.Problem zaczyna się,gdy wyprzedzi go inny ebiker.To już dyshonor,obraza największa.W myślach śle mu kujawiaki,wycieczka zepsuta,sodoma i gomora.Po powrocie do domu zaczyna obmyślać plan zaiste mściwy,jak podrasować swojego 250-cio watowca.Forum,telefony do znajomych,opowieści dziwnej treści,Allegro,OLX,Aliexpress i po tygodniu jedzie na spacerek w przepisowej kokilce,z zapasem watów i prędkości,żądny odwetu.A tu zonk!Dziadek z żelami na bagażniku,DC na łańcuch, wyprzedza go na ścieżce.Ciągu dalszego domyślcie się sami.Wniosek jest prosty-najgorszą rzeczą w życiu jest chorobliwa ambicja.Nie warto zazdrościć innym mocy,prędkości czy tych falkonów.Zdrowie ważne ,czego wszystkim życzę :D
scuda
Forumowicz
Posty: 747
Rejestracja: 24 lut 2018, 21:49
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: scuda »

Chyba chodzi najbardziej o to, że prawde mówiąc jest nie do zniesienia wjeżdzanie pod góre 7km/h podczas gdy mija cię ebiker w dżinsach z wesołą miną z prędkością 25km/h.
Zresztą właśnie ja w ten sposób zaraziłem się budową elektryka :D
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: tatar »

scuda pisze:
22 paź 2018, 22:24
Chyba chodzi najbardziej o to, że prawde mówiąc jest nie do zniesienia wjeżdzanie pod góre 7km/h podczas gdy mija cię ebiker w dżinsach z wesołą miną z prędkością 25km/h.
Zresztą właśnie ja w ten sposób zaraziłem się budową elektryka :D
A można było użyć nóg do pomocy,ale... :D
Awatar użytkownika
TomaS
Forumowicz
Posty: 930
Rejestracja: 03 maja 2017, 10:00
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: TomaS »

Jak koledzy piszą - z moich doświadczeń z którymi spotykam się na trasach w mieście jak i poza nim wynika że największy żal i znienawidzenie wręcz do elektryków jest od ludzi na analogach, profesjonalnie ubranych, wypasionych kolorowych rowerach, którzy obrali sobie za największy cel życia być wszędzie pierwszymi (od świateł do świateł / z doliny na górze). To jest taka ich CHORA AMBICJA. Oczywiście tak samo: Jest to jakieś 10% ogółu takich rowerzystów - nie wszyscy. Tak jak by ten ich cały pot i wysiłek włożony w trening i w bycie najlepszym ktoś wziął i podeptał jak bukiet samodzielnie wyhodowanych róż. Pozostają im tylko epitety rzucane w kierunku e-bików. Może powinni założyć luźniejsze ciuchy żeby trochę wyluzować ?
Pomijam fakt że ludzie Ci są większym zagrożeniem na ścieżkach rowerowych bo wszędzie chcą być pierwsi i to oni piszą zła opinię na cały świat rowerowy wśród kierowców i pieszych. Takie moje obserwacje ;-)
Jeżdżę na:
1. :SAMURAI BANSHE
2. :CARRERA BANSHE
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: tatar »

@TomaS.To są tzw.szpanerzy,niedzielni kolarze.Na codzień pracują przy biurkach,zarabiają niezły szmal lub emeryci ,którym nadmiar czasu rozpala wyobrażnię o niespełnionym marzeniu z młodości.Gdybyś widział ich spotkania na rowerkach/u nas np. rondo,,Babka''/,pękłbyś ze śmiechu.Rewia strojów i bajerów rowerowych.A potem przejażdżka z piwkiem lub ćwiarteczką i powrót do szarej rzeczywistości.Z drugiej strony są to ludzie ,którzy decydują lub decydowali w przeszłości o losach innych/menagerowie,kierownicy, dyrektorki wszelkiej maści/,stać ich i na stroje i na wypasione rowery i nie godzą się z porażkami i w pracy i na ścieżce rowerowej.Taki typ ludzki i nic z tym nie zrobisz
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: Goliath »

krzychu666 pisze:
22 paź 2018, 20:13
...tylko wytłumaczcie to osobą... z widoczną nadwagą
Ja tam nie widzę problemu :mrgreen: 8-) Już kilka razy miałem okazję jeździć na "mocnych" konstrukcjach... i bardzo sobie chwalę to doświadczenie. ;)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: tatar »

To spróbuj przejechać się ,,słabą''konstrukcją,mniej będziesz sobie chwalił :D Nie przesadzaj z tą nadwagą,nie ta kategoria,nie ten wiek :D
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: sannis »

Batory pisze:
22 paź 2018, 16:31
Aż mi się wierzyć nie chce, że takie tablice są na trasach rowerowych!
Czy Wy też takie coś widzieliście?
Taka jest "mądrość etapu". Tak było z nartami vs snowboard, depeszami i metalami, a teraz analog vs elektryk. Zresztą te wszystkie singel tracki to sa takie wygładzone zjeżdżalnie w jakimś bełkocie nazwane "zrównoważonymi ścieżkami" i takie tam pierdy. A wiadomo, że chodzi o komercję. Jeździłem mtb po górach, mam szosę, dawno temu pykałem po Polsce na poziomce. A teraz mam na swoim e-facie taki offroad, że kijami mnie by musieli zapędzić na te single.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: tatar »

Faktem jest,że ciężko byłoby przesiąść z ebika na analog,a już szczególnie z fata,którym jazda w terenie nie ma sobie równych.Szosa/full karbon/wisi na haku i nawet z tęsknotą nie spoglądam w jej stronę a,,góral'' poszedł do żydaJeżeli tak wygląda ,,mądrość etapu'',nie ma czego żałować .Mnie to odpowiada:D
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: Goliath »

tatar pisze:
27 paź 2018, 23:19
... a "góral'' poszedł do żyda.
Fat-a też już sprzedałeś ?? ;)
sannis
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:01

Re: "E-bikes mówimy NIE" ??? Spotkaliście się z czymś takim na trasie rowerowej?

Post autor: sannis »

Mądrość etapu polega na tym aby koncerny mogły wyprzedać do bólu analogi :D Bo to są przecież inwestycje, technologie, marketing której sprzedaż była rozłożona na lata, a tu teraz trach ebajki. Moja szosa też się kurzy. A jak zrobię nową większą batkę, to już w ogóle nie wiem co będzie:D Myślę, że teraz nasze środowisko musi stworzyć rynek zawodów ebikowych. Mnie się marzy techniczne trophy, z podjazdami technicznymi, przeprawami itp. Może też jakiś quasi żużel elektryczny.
ODPOWIEDZ