Strzała

ODPOWIEDZ
xpD2
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 10 lis 2023, 10:58

Strzała

Post autor: xpD2 »

Cześć.
Nowy tu jestem.
Fanem analogowej jazdy ogólnie jestem, jednakże będę zmuszony używać elektrycznego napędu w rowerze, niestety.
Otóż, co się stało. Ano dzień krótki się robi i nadchodzi zima. Muszę szybko dostać się w rejony oddalone od domu o 30-40 km, spędzić tam trochę czasu i potem wrócić. Zwykłym rowerem robienie tego codziennie o tej porze roku jest zbyt męczące (wiatr, deszcz, śnieg, błoto, itp.)

Pozdrawiam wszystkich.
xpD2
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1320
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Strzała

Post autor: Goliath »

xpD2 pisze:
10 lis 2023, 11:18
...Muszę szybko dostać się w rejony oddalone od domu o 30-40 km, spędzić tam trochę czasu i potem wrócić.
To nie wstyd jeździć do pracy rowerem :lol: :D Wiele osób tak robi :P ;)

Pozdrawiam
Goliath
xpD2
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 10 lis 2023, 10:58

Re: Strzała

Post autor: xpD2 »

Pudło, próbuj dalej Goliath. Podpowiem tylko że do lasu niestety nie wjadę samochodem, dlatego poruszam się rowerem. Poza lasami jeżdżę także w dosyć podmokłe miejsca jak mokradła, bagna i łąki. Tu też nie wjadę samochodem ani motocyklem, za ciężkie. Do pewnych miejsc można dotrzeć tylko niosąc lekki rower na ramieniu. No i tu będzie problem bo zelektryfikowany rower ile waży? 20-parę kilogramów? Ciężko będzie to szarpać w trzcinach.

Podpowiedź druga: wpisz umiejętnie mój nick w google'a.
zielony71
Forumowicz
Posty: 1336
Rejestracja: 21 kwie 2021, 5:22
Lokalizacja: Kielce

Re: Strzała

Post autor: zielony71 »

Szmuglujesz nielegalnych imigrantów? :-D
Potrzebujesz huba w dobrej cenie: viewtopic.php?t=10489 lub napisz.
Awatar użytkownika
RadQ
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 01 paź 2020, 22:56
Lokalizacja: Miasto grzejników

Re: Strzała

Post autor: RadQ »

Czyżby XP DEUS 2 ;)
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Strzała

Post autor: sky »

W trenach podmokłych, bagnach itp to żaden elektryk długo nie pociągnie. Musisz pogodzić się z tym. Zepsuty elektryk w terenie to podwójne nerwy i kilogramy.
xpD2
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 10 lis 2023, 10:58

Re: Strzała

Post autor: xpD2 »

RadQ pisze:
12 lis 2023, 9:57
Czyżby XP DEUS 2 ;)
bingo
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2068
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Strzała

Post autor: Tooropek »

Spójrz sobie kolego na bazarek na forum. Coś takiego byłoby dla Ciebie ideałem. Lekkie wspomaganie i jesteś w stanie 100km na jednym naładowaniu przejechać. Rower full jest zawsze cięższy niż hardtail czy jakiś trekking zatem można sobie ogarnąć jakąś retro wyprawówkę w fajnej cenie i uzbroić go w resztę osprzętu. Musisz się na pewno liczyć z kosztem około 3k PLN na samą elektrykę.
Będziesz potrzebował akumulatora to daj znać, mam duży wybór jeśli chodzi o gotowe produkty. Pozdro
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
xpD2
Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 10 lis 2023, 10:58

Re: Strzała

Post autor: xpD2 »

Do niedawna miałem Marina Muirwoods, ale połamałem ramę.... tak da się połamać stalową ramę.
Mam wyprawówkę, teraz ulepiłem z ramy Marin Four Corners z prostą kierownicą, napęd 1x9, koła na pancernych maszynach od Novateca i kapcie Conti Race King.
I tego ulepa chcę zboostować prądem, ale by jednocześnie zachować analogowy styl jazdy (czujnik tensometryczny).

Na wiosnę i lato planuję osobno typowego analoga bez prądu, w miarę lekkiego 9-10 kg.
Awatar użytkownika
Tooropek
Forumowicz
Posty: 2068
Rejestracja: 08 wrz 2018, 10:50

Re: Strzała

Post autor: Tooropek »

To szczerze mówiąc bierz tsdz2b i bidon, będzie montaż bezinwazyjny i wyciągany aku, lepszego combo nie ma chyba w tych pieniądzach jeżeli ma być zachowany wygląd i funkcje rowerowe.
* Akumulatory * Bidony * 36V/48V. Zapraszam na priv.
ODPOWIEDZ