Powitanie

ODPOWIEDZ
Jurek53
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2018, 12:10

Powitanie

Post autor: Jurek53 »

Witam bardzo serdecznie użytkowników tego jakże pożytecznego forum. Mieszkam w Warszawie. Jestem w tym towarzystwie klasycznym „zgredem” gdyż mam 65 lat. Lekka dysfunkcja nóg zmusiła mnie do zakupienia pojazdu, który na warmińskiej działce ułatwi mi kontakt z ludźmi, wycieczki po lesie oraz dojazd do mojej łódki wędkarskiej, napędzanej silnikiem elektrycznym (już kombinuję jak ważący 30 kg akumulator żelowy, zastąpić litowo-jonowym). Mój wybór padł na chiński „harley citycoco”, czyli bardzo sympatyczny skuterek, którego opony o małej średnicy i szerokości 24 cm z łatwością pokonują piaszczyste, leśne dukty. Po obejrzeniu ogromnej ilości filmików na YT i zapoznaniu się z przebogatą tematyką elektryfikacji rowerów, najpierw pomyślałem, że za wcześnie się urodziłem, a potem, że mój skuterek można chyba zmodernizować. Nie potrzebuję szybkości, za to mam chrapkę na pokonanie kilku leśnych wzniesień w lesie, który znam jak własną kieszeń. Jestem typem majsterklepki, złotej rączki lecz pech chce, że mam dwa słabe punkty: elektryczność i instalacje wodne. Nic nie rozumiem z zakresu konfiguracji akumulatorów, doboru sterowników itp. Mam nadzieję, że pomożecie mi rozwikłać kilka problemów, będę niezmiernie wdzięczny. Nominalne parametry mojego pojazdu to: silnik 1500W, akumulator 60V, 20Ah, 1200Wh, sterownik 1000W. Jeszcze raz serdecznie witam i pozdrawiam.
PS. Moje dwie pasje to gra na harmonijce ustnej bluesa, m.in. w każdy wtorek, w warszawskiej Harendzie, na jamie bluesowym, prowadzonym przez jednego z najwybitniejszych harmonijkarza na świecie Bartka Łęczyckiego, z którym tę imprezę dziesięć lat temu uruchomiliśmy oraz jubilerstwo w srebrze.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Powitanie

Post autor: verre »

cześć, to masz szczęście bo tutaj znajdziesz chyba wszystko czego potrzebujesz :-)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Powitanie

Post autor: tatar »

Cześć ,,zgredzie''.W Harendzie bywało się ,bywało i... grało/gitara,organy,śpiew/Wtedy elektryczne/elektroniczne/ instrumenty,teraz pojazdy EV.Na zmęczone nóżki jak znalazł, szczególnie Obożną pod górę :D
Jurek53
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: 11 cze 2018, 12:10

Re: Powitanie

Post autor: Jurek53 »

Dzięki verre i tatar za powitanie. Oboźną skuterkiem nie pojadę bo tym nie można jeździć po drogach publicznych 😕
djpawelo
Forumowicz
Posty: 148
Rejestracja: 05 maja 2018, 22:42
Lokalizacja: Myszków

Re: Powitanie

Post autor: djpawelo »

Też Cię serdecznie djpawelo wita na tym cennym wiedzy i szanowanym forum :)
Rozgość się :)
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Powitanie

Post autor: Goliath »

djpawelo pisze:
11 cze 2018, 21:50
Rozgość się :)
... i zagraj nam coś na harmonijce ustnej :D ;P

Witamy w naszym gronie ;)
Człowiek ma tyle lat na ile się czuje... a nie na ile wygląda :D

PS. Mógłbyś w wolnej chwili opisać dokładniej swój skuterek i silnik w łodzi w dziale "własne konstrukcje". Załóż tam swój wątek... i wtedy zobaczymy czy da się coś w tym temacie "pomodzić"
ODPOWIEDZ