Witam

ODPOWIEDZ
Georgoss
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 24 sie 2018, 21:00

Witam

Post autor: Georgoss »

Witam wszystkich, miło dołączyć do elektrycznie zakręconych. Chociaż w temacie rowerowym jestem od lat, to w elektrykach dopiero od niedawna :D Mam zamiar zbudować sobie elektryka na bazie mojego już niemłodego roweru marki Giant Anthem z 2008 roku.
Pozdrawiam wszystkich
Ostatnio zmieniony 25 sie 2018, 21:19 przez Georgoss, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam

Post autor: tatar »

Pozdrawiam jeszcze jednego z elektrycznie zakręconych.Giant Anthem ,całkiem fajny full,nawet aku da się wsadzić całkiem przyzwoite
Georgoss
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 24 sie 2018, 21:00

Re: Witam

Post autor: Georgoss »

IMG_0049.JPG
Tatar, masz jakiwś pomysł odnośnie aku, bo rama ma trochę inaczej mocowany damper.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam

Post autor: tatar »

Odrysuj wolną przestrzeń w ramie nad damperem i masz skrzynkę.Przecież nie musi być głupio symetryczna,trochę fantazji i dobrze będzie :D
Georgoss
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 24 sie 2018, 21:00

Re: Witam

Post autor: Georgoss »

To już zrobiłem, wzorując się na poradniku Tasa, wyszło, że mógłbym zmieścić 138 ogniw, ale trzeba jeszcze upchnąć gdzieś sterownik?
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam

Post autor: tatar »

Ok.Teraz musisz założyć jaki silniki i ile Volt ma mieć bateria/o pojemności póżniej/
Georgoss
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 24 sie 2018, 21:00

Re: Witam

Post autor: Georgoss »

Jaki silnik i ile volt, to nie wiem, ale wiem co chciałbym uzyskać. Jeszcze nie tak dawno prędkość 30+ uzyskiwałem siłą własnych nóg nawet w terenie, ale 'to se nevrati'. Chciałbym mieć możliwość podjeżdżać ze wspomaganiem pod górki i mieć zasięg 80-100 km. Prędkość jest mniej istotna.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam

Post autor: tatar »

Będziesz miał silnik/wybrany/,to wtedy wyliczysz sobie wszystko/prawie/i zrobisz baterię z ogniw takich,aby zasięg był bliski założeń.Jestem pewien,że i miejsca na sterownik zostanie,bo właśnie wtedy okaże się jaki sterownik będzie właściwy.
Georgoss
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: 24 sie 2018, 21:00

Re: Witam

Post autor: Georgoss »

Dzięki za info
ODPOWIEDZ