Eustachy Wita i O Pomoc Pyta

ODPOWIEDZ
Eustachy
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: 24 sie 2018, 21:24

Eustachy Wita i O Pomoc Pyta

Post autor: Eustachy »

Witam serdecznie forum,

Postanowilem zbudować swój pierwszy rower elektryczny, pojęcie o elektronice mam, lecz zasób moich informacji na temat jakich cześci najlepiej użyć oraz jakich rozwiązań jest nie wielki, w ten sposób pojawiam się tutaj.

Tak dokładnie to, zamierzam budować dwa e-rowery jednocześnie w miarę możliwości ale, każdy w innym stylu oraz z innym przeznaczeniem.

Założenie jest takie aby zrealizować ten projekt tak tanio jak tylko się da.

Aktualnie jestem na etapie dobierania rowerów, kieruje się w stronę używek według założenia projektu ale na ten moment nie znalazłem jeszcze niczego wartego uwagi, rozważam rownież kupno nowych rowerów w Decathlonie, ale to wyjdzie jeszcze w praniu.

A więc,
Pierwszy e-bike ma mieć przeznaczenie typowo miejskie do dojazdów do pracy czy do sklepu, nie wymagający duzej mocy, bazowany na sztywnej ramie i kolach najlepiej 28 cali, myśle nad typowym rowerem turystycznym lub Mtb. Prawdopodobnie będzie to wersja damska co może przysporzyć trochę problemów z umiejscowieniem bateri oraz sterownika.
Drugi z kolei ma służyć do weekendowych wypadów do lasu. Oparty na amortyzowanej ramie i przynajmniej 1000 watowy motor.

Dotarłem do momentu gdzie już dla mnie pojawia się mnóstwo pytań, wiec kiedy macie już ogólny zarys projektu będę kontynuował z nadzieja na uzyskanie odpowiedzi na zadane pytania a mianowicie:

Do miejskiego roweru chciał bym użyć używanego motoru z jakiegoś seryjnego e-bika, tu gdzie mieszkam jest spory wybór używanych części ceny kusza ale tu nasuwa się kilka pytań.

-jaką ma żywotność taki motor? czy warto ryzykować z używka ?
-jeżeli już zastosuje używany motor to jakiego sterownika użyć ? Dopasuje bez problemu jakiś inny używany lub ewentualnie kupie nowy ?
- jaka prędkość można osiągnąć na takim silniku ?

Z Góry dziękuje za pomoc i odpowiedzi.

W momencie zakupu roweru mam nadzieje w ten weekend,
rozpocznę rownież fotoblog lub/i vlog całego przedsięwzięcia i wypocin typowego laika.

Wszelkie sugestie i krytyka mile widziana !

Pozdrawiam z krainy wiatraków, Eustachy !
ODPOWIEDZ