Witam

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mel48
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 22 lis 2018, 9:17
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Witam

Post autor: Mel48 »

Na początku dziękuje Bogu i ludziom za to forum za dzielenie się wiedzą o pojazdach EV. Mieszkam w Kotlinie kłodzkiej
Dzięki forum - skusiłem się ,jakiś czas temu kupiłem melexa jako złom staroużytkowy po 1zł /kg model 668 z sterownikiem curtisa
- baterie używane lifepo4 200AH z spalonego samochodu -
ladowarke- Traction LP 230V....i itd .
Melex pomaga mi w pasiece od 2012 roku z tymi bateriami - wozi ule /miodek/pszczółki inne graty na gospodarstwie/ w tym roku dokupiłem /fotoogniwa elastyczne na dach bo powoli zaczyna brakowac pojemnosci , może je zamontuje ale mam problemy z dobraniem modelu regulatora mppt ,pozdrawiam -Sławek
Ostatnio zmieniony 06 wrz 2020, 8:36 przez Mel48, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam

Post autor: tatar »

Cześć.Mppt czy PWM oba spełniają podobną rolę,ale jeżeli masz problem z doborem,mógłbyś zwrócić się z pytaniem do @gienek333 lub @Goliath-obaj mnie pomogli w podobnej sprawie :)
Awatar użytkownika
Mel48
Forumowicz
Posty: 235
Rejestracja: 22 lis 2018, 9:17
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Re: Witam

Post autor: Mel48 »

ok. dzięki
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam

Post autor: tatar »

Spoko,z całą pewnością jest tu wielu biegłych w te klocki,ale znam tylko te dwie osoby ,a @ zeeltomowi nie chcę zawracać głowy :D
Awatar użytkownika
Goliath
Forumowicz
Posty: 1317
Rejestracja: 25 lut 2018, 1:02
Lokalizacja: Izabelin-Dziekanówek

Re: Witam

Post autor: Goliath »

tatar pisze:
22 lis 2018, 13:16
...ale jeżeli masz problem z doborem,mógłbyś zwrócić się z pytaniem do @gienek333 lub @Goliath-obaj mnie pomogli w podobnej sprawie :)
Rozmawiałem ze Sławkiem /Mel48/ i okazuje się, że zgłębia temat na całkiem innej płaszczyźnie niż samo podłączenie paneli do akumulatora przez regulator MPPT :D Zagadnienie jest wielowątkowe... chociażby "możliwość równoległego połączenie akumulatorów w technologiach Li-Ion i lifepo4" ;)
Z tej całej rozmowy więcej wyniosłem niż sam mogłem zaoferować :? i tu czuje swoją porażkę :roll:
Temat jego meleksa i instalacji z nim związanej /podłączenie do energetyki/ zapowiada się bardzo ciekawie i będę obserwował jego rozwój :D
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Witam

Post autor: tatar »

@Goliath.Widzisz,jednak na Was dwóch można polegać ,bo i Ty i @gienek333 odezwaliście się w temacie. :D
Awatar użytkownika
PrzemDLX
Forumowicz
Posty: 35
Rejestracja: 12 sty 2019, 11:04

Re: Witam

Post autor: PrzemDLX »

Cześć
28" Kalkhoff Voyager DLX przerobiony na e-Bike, 10x6, 65V, 20Ah.
ODPOWIEDZ