Alegro smart - korzystacie

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Alegro smart - korzystacie

Post autor: Przemek »

Witajcie, jako że zamawiam prawie codziennie z allegro jakiś szpej to ta oferta wydaje sie być całkiem okazyjna
ktoś zaczął korzystać z was?
czy nie zauważyłem jakiejś wajchy ?
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Mitar »

Oferta jest ok, ale nie idealna . Poważna wada to zakupy za min 40zł od jednego sprzedawcy. Czyli zamawiając jakieś tanie pierdółki i tak trzeba płacić za przesyłkę osobno.

Ja sobie policzyłem wydatki z zeszłego roku za wysyłki i wykupiłem usługę bo mi się opłaca.

Ps. Za zakup Smarta dostaje się jeszcze 10pkt (konta nie firmowe) a 1pkt = 1zł więc można powiedzieć że 10zł taniej wychodzi jeszcze.
Dzjohnyj
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Dzjohnyj »

Dochodzi jeszcze kwestia tego, że nie każdy sprzedający bierze udział w Allegro Smart. Kolejny problem to zawyżenie cen, ponieważ Allegro podyktował bardzo niskie ceny przesyłek, które będą refundowane.
Polecam obejrzeć (długie ale warto):[film][/film]H
Awatar użytkownika
matys
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 21 lut 2018, 17:23

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: matys »

Ja również korzystam i jestem zadowolony, już mi się zwróciło.
Opcja dla ludzi, którzy często kupują na allegro (czyli ja)
Zawyżania cen nie zauważyłem, regularnie kupuje soczewki i płyn do nich, ceny takie jak przed wprowadzeniem smart, a zaoszczędziłem 20 zł na wysyłce :D
Kross Evado 1.0 Mxus V3 Turbo 20s2p HC Turnigy GT1500
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Inc0 »

zastanawiałem sie nad tym ale przez ostatnie 12 m-cy za mało miałem zakupów które spełniały by warunki programu a te co spełniały w znacznej mierze miały opcje darmowej dostawy ,nie podoba mi sie że trzeba zapłacić 50pln za abonament roczny, wymóg 40pln wartości zakupów od jednego sprzedającego, wielu sprzedających nie bierze w tym udziału, dostawa jest free ale do paczkomatu a nie zawsze mi taka opcja odpowiada często ehh z alli biorę tam ceny lepsze i wysyłka zazwyczaj jest free ale miesiąc średnio sie czeka na paczke. wiec nie-skorzystam
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Umbur »

Dzisiaj spotkałem się z czymś takim, że od sprzedawcy, który zrobił promocję Smart mogę kupić tylko 1 sztukę. Do tej pory wszystkie opcje darmowej dostawy ze Smart jakie miałem to: przesyłka polecona ekonomiczna. Za kuriera bądź paczkomat trzeba i tak płacić.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: verre »

Umbur pisze:
05 wrz 2018, 13:55
Dzisiaj spotkałem się z czymś takim, że od sprzedawcy, który zrobił promocję Smart mogę kupić tylko 1 sztukę. Do tej pory wszystkie opcje darmowej dostawy ze Smart jakie miałem to: przesyłka polecona ekonomiczna. Za kuriera bądź paczkomat trzeba i tak płacić.
ja mam od niedzieli i korzystam, do dzisiaj zamówiłem dwie przesyłki, obie do paczkomatu i obie za 0,000PLN.
Chyba że sprzedający nie musi paczkomatu mieć za zero ale jakąkolwiek formę dostawy za 0PLN a miedzy innymi paczkomat.
W szoku byłem jak zobaczyłęm, że "Zabki" to też POPy :D
A tu masz jeszcze linka do przeczytania: https://allegro.pl/pomoc/faq/metody-dos ... DajRan67t1
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Maran_hand »

W związku z tym, że więcej sprzedaję niż kupuję, to wypowiem się od strony sprzedającego na Alleg..o. Oczywiście we własnym imieniu.
Nie lubię tego portalu za jego podejście do drugiej strony, brak infolinii, maksymalnie utrudniony jaki kolwiek kontakt a jeśli już się uda to są to "gotowce" często bez związku ze sprawą.
Za to, że po zmianie "sposobu wystawiania" nie można było wystawić ponownie aukcji bez zmiany jej czcionki(!!!) a oni mieli to w d.. nie udostępniając żadnych narzędzi, trzeba było robić to ręcznie. Dodam, że stworzenie narzędzia do tego to nie był żaden problem bo mój syn zrobił to w pół godziny dzięki czemu mogłem uniknąć mrówczej pracy.
Za to, że korzystając z danych sprzedaży swoich klientów zaczęli robić im konkurencję, sprzedając to samo tylko promując swoje aukcje. Wiadomo, na górze lepiej się sprzedaje. UOKiK zajął się tą sprawą.
Przykłady mógłbym mnożyć, ale nie chce mi się bo z tel piszę.

Świadomie bojkotuję wszystkie tego typu akcje, mogę sobie na to pozwolić bo sprzedaż nie jest moim głównym źródłem utrzymania. Z forów wiem, że co raz więcej osób tak do tego podchodzi. Dlatego poprzedni program "monety" był niewypałem.
Rozumiem, że kupujący chce kupić jak najtaniej i oczywiście może to zrobić. Często wystarczy wpisać w necie nick sprzedającego i wyskakuje jego sklep. Czasem wystarczy wejść w dane sprzedającego. W tych sklepach, zawsze jest taniej o co najmniej 10% bo tyle wynosi prowizja Alleg..o. Często wysyłka gratis, zwykle i tak wyjdzie taniej niż korzystając z programów oszczędnościowych tej (teraz) brytyjskiej firmy.
Do przemyślenia :)
Awatar użytkownika
Yin
Forumowicz
Posty: 959
Rejestracja: 19 lut 2018, 18:17
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Yin »

Do tego właśnie allegro możemy dziękować za projekt opodatkowywania każdej przesyłki z aliexpres:
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 14952.html
https://www.fakt.pl/pieniadze/zakupy/al ... ka/146sncg

Od tej pory będę się starał mocno ograniczać zakupy na allegro.
Album rowerów poziomych i nietypowych:
pl.pinterest.com/jessecuster77/recumbent-bike/
pl.pinterest.com/jessecuster77/rower/
http://forum.poziome.pl
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Maran_hand »

To jeszcze dodam, jako ciekawostkę. Jeśli potencjalny kupujący zada mi pytanie to jego adres mailowy jest zakodowany tak bym nie mógł mu odpisać prywatnie. Mail przechodzi przez Alleg..o dlatego jeśli chcecie się ze sprzedającym dogadać np zakup po za Alleg..o z płatnością po obejrzeniu wtedy oczywiście minus 10% od ceny (prowizja Alleg..o) to warto w pytaniu podać swój mail lub nr telefonu. Tak dużo łatwiej załatwić pewne sprawy :)
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: EV-Maniak »

Maran_hand pisze:
05 wrz 2018, 20:32
(...)
Za to, że korzystając z danych sprzedaży swoich klientów zaczęli robić im konkurencję, sprzedając to samo tylko promując swoje aukcje. Wiadomo, na górze lepiej się sprzedaje. (...)
Ja pierniczę! To już jest zwykłe skur...syństwo!
Nie kupujmy na allegro, a jak coś sprzedajemy to tylko po to by się reklamować - wykorzystać portal jako bilbord.
Bojkot Allegro!
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Maran_hand »

To idźmy dalej, rozkręcam się ;)
Czasem mam wrażenie, że Alleg..o finalnie chcę być mniejszym Amazonem albo coś w tym stylu. Dlatego próbuje wyeliminować tych których sprzedaż i ilość asortymentu wskazuje na to, że sprzedają "zawodowo" a nie okazjonalnie.
Na Alleg..o mam kilka kont, ale sprzedaję głównie z dwóch. Od jakiegoś czasu w tych dwóch kontach zakładka "niesprzedane" przekierowuje mnie do "moje oferty" a tam jeden wielki ehh, sprzedane, niesorzedane i nic nie można tam usunąć. Przy tysiącu aukcji w tej zakładce jest kilka tysięcy bo z kilku miesięcy. Do niedawna nie działało żadne segregowanie, od najnowszszych, od najstarszych itd. na moje pytanie jak mam teraz wystawić niesprzedane otrzymałem odpowiedź, że pracują nad tym (zajęło im to przeszło miesiąc) i muszę odszukać aukcje pokolei po nr i pojedynczo wystawiać. 100 zakończonych aukcji, to 1.5 godziny bezsensownej pracy. Jeśli ktoś nie wierzy odszukam tą odpowiedz i wrzucę screena.
Teraz najlepsze, wszystkie moje konta mają ten sam status, ale na tych co mniej lub w ogóle nie sprzedaję zakładka "niesprzedane" jest aktywna, nigdzie mnie nie przerzuca.
Wniosek jaki mi się nasuwa jest taki, że Alleg..o chcę wyeliminować tych więcej sprzedających po przez maksymalne obrzydzenie i utrudnienie wszystkiego bo bardziej im się opłaca sprzedawać we własnym sklepie niż prowizja którą otrzymuje od sprzedających. Ci co sprzedają okazjonalnie nie są konkurencją a dodatkowo mają stwarzać pozory że to nadal "stare, dobre Alleg..o" Inne logiczne wyjaśnienie takiego działania nie przychodzi mi do głowy.
Co do bojkotu, ja nie kupuję nigdy nic w "Oficjalny sklep Allegro" a ze sprzedającymi zwykle dogaduję się po za Alleg..o bo nie widzę sensu w napychaniu kieszeni Brytyjczykom
Dzjohnyj
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Dzjohnyj »

Maran_hand pisze:
05 wrz 2018, 21:00
Jeśli potencjalny kupujący zada mi pytanie to jego adres mailowy jest zakodowany tak bym nie mógł mu odpisać prywatnie. Mail przechodzi przez Alleg..o"
Nie żebym bronił A, ale z moich obserwacji wynika coś innego. Mail przechodzi przez A, ale prócz tego widać również mail kupującego. Niektóre klienty poczty nie współpracują z tym rozwiązaniem (bądź adres jest ukryty w jakichś opcjach).
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Maran_hand »

To oznacza, że
- Albo mnie cenzurują, było by miło bo czuł bym się wybrańcem ;)
- zaliczyli mnie do jakiejś niepokornej grupy, też byłoby miło
- nie zauważyłeś zmian i to jest najbardziej prawdopodobne
Sam zauważyłem to niedawno, na początku myślałem, że to jakiś "dziwny klient" z dziwnym adresem mailowym ;) Czy na fonie czy na kompie zawsze tak samo, więc nie jest to wina przeglądarki
Załączniki
Screenshot_20180905-222922.png
Dzjohnyj
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Dzjohnyj »

Hmmm, a jak to wygląda, gdy ktoś od Ciebie coś kupi? To samo?
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Maran_hand »

Wtedy jest chyba ok. W sumie nie zwróciłem uwagi. Ale pewnie bym zwrócił gdyby było nie ok :)
Dzjohnyj
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Dzjohnyj »

To może faktycznie coś pozmieniali ostatnio.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Maran_hand »

Zmieniają cały czas. Hitem było info, że od dnia ... wszystkie aukcje ze zdjęciami zrobionymi na innym tle niż białe będą usuwane. I miej teraz np parę tysięcy aukcji, zmieniaj tło zdjęć :) Chyba się z tego wycofali bo cisza. Ale jeszcze przed tym terminem parę moich aukcji (brązowe tło) zostało usuniętych. "Twoja aukcja została usunięta przez pracownika bo nie spełnia standardów Alleg..o" i odnośnik pod którym mogłem poczytać o białym tle. Oczywiście, bez możliwości wznowienia.
To się sprawy załatwia z pozycji monopolisty :)

To jeszcze opowiem o praktykach Alleg..o ;)
Gwiazdki czyli dodatkowa ocena po za komentarzem.
Alleg..o nie nalicza prowizji od zapłaconych kosztów wysyłki i to ich boli.
Bardzo rzetelnie podchodzę do tego co sprzedaję czyli komiksów. Jestem kolekcjonerem i wiem jak ważny dla innych jest stan. Same pozytywy, wszędzie po 5 gwiazdek ..z wyjątkiem kosztów wysyłki. Na kilkaset ocen parę razy wskoczyły 4 gwiazdki za koszt wysyłki. Ale więcej razy te 4 gwiazdki dostałem za czas dostawy, zwykle z winy poczty. Nie mniej jednak za ten czas jest max czyli 5 gwiazdek. Alleg..o próbuje wymóc na sprzedających by koszty wysyłki zaniżyli poniżej ich faktycznej wartości lub zrobili darmowe a ich koszt przerzucili w cenę towaru bo od tego Alleg..o może naliczyć 10% prowizji. I sądzę, że ta nowa akcja od której zaczął się ten temat jest po to by klient w przyszłości kupował u tego kto wysyła gratis. Patrz screen. A wiadomo że jeśli towar kosztuje 10 zł i przesyłka 10 zł to prowizja Alleg..o = 1 zł. Ale gdy towar kosztuje 20 zł a wysyłka gratis to prowizja = 2 zł.

Taka myśl mnie naszła, w sumie to żałosne że po tylu latach na forum tym i poprzednim najwięcej do powiedzenia mam o kur..ich praktykach Alleg..o :D
Załączniki
Screenshot_20180905-232315.png
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: opec »

No niestety, jak dla mnie allegro zaczęło się psuć już w momencie gdy zaczęli ukrywać nazwy kupujących biorących udział w aukcjach z ofertami cen. Potem już równo poszło po systemie komentarzy- jakieś durne gwiazdki, komu sie chce to oceniać? Jeszcze tylko brakuje ankiety po każdym zakupie. Rozwiązanie negat/neut/poz z komentarzem było idealne. Oczywiście musieli zrobić gwiazdki jak w e-baju czy wspomnianym amazonie. Jedynym plusem allegro który pozostał jest program ochrony kupujących- faktycznie działa. Tylko to pozostawia mnie przy tym portalu.

olx to z kolei wylęgarnia oszustów, dosłownie co 10 oferta to wałek. Chyba cały wachlarz oszustw już się tam przewinął, a ciągle dochodzą nowe. Olx oczywiście za nic nie weźmie odpowiedzialności- taki styl biznesu więc nie mam pretensji, ale portal nadaje sie głównie do zakupów lokalnych, gdzie osobiście można pojechać, odebrać i zapłacić. Chyba że kupuje lewy uchwyt stabilizatora do poloneza kombi z 2000r- zbyt egzotyczna przynęta dla oszusta :lol:

Ciekawie wygląda sytuacja polskiego swistak.pl. Pamiętam jak na przełomie 2004r. był to największy konkurent dla allegro. Były okresy że pod względem ilości aukcji szli łeb w łeb. Oczywiście allegro wygrało marketingiem i reklamą. swistak.pl w 2016r. został zawieszony (zbyt mała ilość aukcji), ale może wróci skoro jest taka tendencja. Pamiętam że swego czasu mieli nawet narzędzie które kilkoma kliknięciami, automatycznie przenosiło wszystkie aukcje sprzedającego z allegro na ich portal ;)
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Maran_hand »

Alleg..o i OLX to ten sam właściciel, ta sama firma. Czyli w związku z tym, Twoim zdaniem, cześć firmy działa uczciwie, druga część pozwala na oszustwa. Może sprawdzają jak bardzo mogą odpuścić sobie troskę o klienta? By ten mimo wszystko był.. A jak się na OLX sprawdzi to zdobyte doświadczenie przeniosą na Alleg..o ;)
Co do programu ochrony kupujących, może on i działa ale ilość pracy i czynności które trzeba wykonać, czasem skutecznie zniechęca do dochodzenia odszkodowania. Tak to sobie Alleg..o obmyślilo.
opec
Forumowicz
Posty: 83
Rejestracja: 26 lip 2018, 8:44

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: opec »

Maran_hand pisze:
07 wrz 2018, 10:21
Co do programu ochrony kupujących, może on i działa ale ilość pracy i czynności które trzeba wykonać, czasem skutecznie zniechęca do dochodzenia odszkodowania. Tak to sobie Alleg..o obmyślilo.
Coś się zmieniło? Dwa lata temu wystarczyło pójść na komisariat, zgłosić oszustwo, i na podstawie nadanego numeru sprawy w ciągu kilku dni zwracali pieniądze. Nic więcej nie było potrzebne.
Awatar użytkownika
Maran_hand
Forumowicz
Posty: 956
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:04
Lokalizacja: Warszawa - Dolny Mokotów

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Maran_hand »

Nie wiem, nie kupuję na Allegro ;)
Poprzednie moje posty były pisane na podstawie moich doświadczeń z Alleg..o
Ten poprzedni na podstawie tego co wyczytałem w necie.
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Inc0 »

dwukrotnie korzystałem z programu 12 i 10 lat temu i jedyna upierdliwością jaka pamiętam procedury to właśnie uzyskanie nr sprawy kasę wrócili
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: leszcz »

Smart to przekręt albo lipa. Wczoraj:
https://photos.app.goo.gl/8XB9VACgh2Zt4hDVA
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Przemek »

albo nie rozumiem ale ze smart mimo że jest dostawa to jest taniej tak wynika ze zdjęć , smart działa od 40zl podobno całkiem darmowo
w przyszłym tygodniu sie przekonam jak działa, zakupiłem ten pakiet bo robię mnóstwo zamówień w miesiącu i to przeważnie powyżej 50zl za sam towar ... zobaczymy
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: verre »

Przemek pisze:
08 wrz 2018, 7:48
albo nie rozumiem ale ze smart mimo że jest dostawa to jest taniej tak wynika ze zdjęć , smart działa od 40zl podobno całkiem darmowo
w przyszłym tygodniu sie przekonam jak działa, zakupiłem ten pakiet bo robię mnóstwo zamówień w miesiącu i to przeważnie powyżej 50zl za sam towar ... zobaczymy
i ja nie rozumiem tego psioczenia i biadolenia, ktoś tam wcześniej napisał, że zawyżane są ceny, rzeczywiście są, podam prosty przykład: zakupiłem niedawno na allegro pewną książkę, jej najniższa cena to było 37 PLN plus koszty wysyłki do paczkomatu ( na taka forma mi najbardziej pasuje) 8,99; łatwo policzyć, że razem to 45,99. U innego sprzedającego było smart 40,30PLN czyli dostawa do mnie za 0 PLN. Proste. Zaznaczyć jednak muszę, że kupuję dosyć sporo jak nie wszystkie niezbędne mi rzeczy właśnie na allegro. Dlatego mi to osobiście pasuje, pomimo tych 49PLN za smart. Ja jestem za. :)
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
leszcz
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 02 maja 2017, 22:39
Lokalizacja: Rumia

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: leszcz »

Przemek pisze:
08 wrz 2018, 7:48
smart działa od 40zl
Jak pokazalem nie zawsze. Przekroczylem 40 i pojawilo sie ze do darmowej brakuje 9958zl wiec sprzedawxy to obeszli.
Moja przygoda z ebike od 2017:
Damka 28" https://cutt.ly/7e8jyMJ
Dla syna 26" https://cutt.ly/Fe8juR3
Dla syna 24" https://cutt.ly/ue8ju03
Full 29" MXUS 30H 1500W https://cutt.ly/3e8jiaG

Od 2019 100% bezprąd :) https://cutt.ly/ge8jop2
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Przemek »

no wiesz kombinatorów nie brakuje, przeważnie jak zamawiam to nie są to jakieś unikaty tylko jest wiele produktów spełniających oczekiwania w podobnych cenach, zamówię więc od sprzedawcy który postępuje zgodnie z regulaminem
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Dede »

Ja już miałem 6 paczek do paczkomatu inpost od 40zł z smart jest darmowa. Smart nie działa poza paczkomatami inpost. Więc jak wybierasz inny dostawcę poczta lub kurier jest płatna i nie działa smart.
Nie wszystkie użytkownicy wysyłają inpost więc też smart też nie działa.
Więc należy szukać użytkownika co ma zaznaczone smart i powyżej 40zł i mamy darmowe wysyłkę inpost do paczkomatu.
Awatar użytkownika
matys
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 21 lut 2018, 17:23

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: matys »

Dede mylisz się, oprócz paczkomatów w smart jest również paczka w ruchu, poczta polska odbiór w punkcie i list polecony, odbiór w punkcie Żabka, Freshmarket i Orlen.
Kross Evado 1.0 Mxus V3 Turbo 20s2p HC Turnigy GT1500
Awatar użytkownika
matys
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 21 lut 2018, 17:23

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: matys »

Już jest ten filmik na pierwszej stronie
Kross Evado 1.0 Mxus V3 Turbo 20s2p HC Turnigy GT1500
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Przemek »

no wiec miną tydzień przesyłki wszystkie zeszły jak na ten moment jestem zadowolony, można powiedzieć że już zaoszczędziłem bo przesyłki wyszły by więcej niż przystąpienie do smart, szacuje ze na przesyłkach zaoszczędzę ponad 1000zł i to lekką ręką, jedyna niedogodność to że potrzeba podjechać pod paczkomat ale mam go w zasadzie pod nosem, na ten moment zamawiającym w zasadzie codziennie jak jak polecam
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Dede »

matys pisze:
13 wrz 2018, 22:21
Dede mylisz się, oprócz paczkomatów w smart jest również paczka w ruchu, poczta polska odbiór w punkcie i list polecony, odbiór w punkcie Żabka, Freshmarket i Orlen.
Teoretycznie powinno być ale praktycznie sprzedawcy jako smart mają tylko paczkomaty.
No chyba że są to nie liczni co mają inaczej ale nie wiedziałem innej opcji jak paczkomaty smart.
Teraz chce kupić przetwornice 250w wersja Slim ale nikt z sprzedawców nie oferuje smart, jeszcze dużo sprzedawców nie przyłączyło do programu smart więc należy szukać i porównać ceny.
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Przemek »

ten program jest fajny jak ktoś ma potrzeby zamawiać jak.. kombajn siec ... mi odpowiada, dla pojedynczych zamówień nie wiem czy sie sprawdzi
Iras67
Forumowicz
Posty: 157
Rejestracja: 27 kwie 2018, 23:11

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Iras67 »

Allegro po wprowadzeniu swoich towarów do sprzedaży i pogrążeniu wielu moich znajomych sprzedających tam od jego istnienia podobną ofertą towarową i znacznie niższej cenie przestaje powoli mnie interesować. Mają wgląd w wyniki sprzedaży .Wiedzą kto ile i kiedy zarabia na danym towarze. I właśnie dlatego nie będę ich wspierać. Po za tym po zmianach systemu opinii i nieczytelności często nie ma możliwości dokładnego ocenienia kto sprzedaje towar czy jest wiarygodny itp. Łamią notorycznie zasady współpracy. Wiem że dla kupujących nie ma to znaczenia ale zasady to zasady. Szukam u nich nazwy przedmiotu i patrzę na oznaczenie handlowe i często ten sam towar w stacjonarnym sklepie jest tańszy bo bez doliczonej przesyłki.
Awatar użytkownika
glebor
Forumowicz
Posty: 410
Rejestracja: 04 maja 2017, 18:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: glebor »

Ja korzystam. Teraz 100% gratów niezbędnych do elektryfikacji zamawiam w necie właśnie na allegro.
Ogólnie cóż tu dużo gadać... Ceny nieraz 2x niższe niż w lokalnych sklepach. Dla przykładu bezpiecznik 2,73zł kontra 5.5zł w lokalnym sklepie (to samo, tej samej firmy) Przez paczkomat przejeżdżam codziennie bo mam przy wjeździe na osiedle, jak nie ja, to ktoś zawsze przejeżdża, więc zaoszczędzam sporo czasu. Ponieważ zaopatruję się tam hurtowo np w 30 bezpieczników, to już kasa na bezpiecznikach zaoszczędzona 2x + jeszcze darmowa wysyłka i zamawiając w piątek jest w sobotę w paczkomacie...

Ja tutaj się wypowiadam, jako kupujący i nie wnikam w politykę allegro. Dla mnie jest po prostu taniej i hajs zostaje w kieszeni. A że zostaje go dużo, to korzystam bardzo często, raczej nie wykorzystam 365 przesyłek w roku :D Ale na smarcie pakiet zwrócił się po 2 tygodniach...
autor: zeeltom » 14 wrz 2018, 03:40
Zeeltom nie lubię tego fajfusa, który marudzi w linku :D

To co mówi, w sumie jest troszkę racjonalne.
Niemniej bezpieczniki są droższe o 5gr/szt przy allegro smart.
Po drugie Przy cenach ~ 40-50zł przedmioty nie są znacznie droższe a 8-10zł na wysyłce zaoszczędza się cały czas.
Ostatnio opony geax saguaro 26 cali 2,35" po 52zł w lokalnym sklepie chcieli 90zł. Przesyłka znowu za friko.
Ładuwarki QC3.0 do telefonu płaciłem po 11zł więc cóż od razu 4 sztuki żeby wysyłka była gratis. Jedna łądowarka QC3.0 w lokalnym sklepie kosztuje między 30-50zł.
O tuszę do drukarek ostatnio zamiawiałem też 2 tonery do HPka i też wysyłka za free...
Zasilacz DEll DA-2 był po 39zł w łodzi znalazłem po 50 najtańszy i też za wysyłkę nic nie płaciłem.
Zamawiałem zestawy kluczy do przeróbki suportu. Dla przykładu w lokalnym sklepie klucz do wolnobiegu 15zł, klucz wielorowkowy do suportu 35zł, skuwacz do łańcucha 15zł i ściągacz do korby za 18zł. Za ten 4 pak dałem 45zł z dostawą za free:
https://allegro.pl/klucz-do-suportu-kor ... YjU3Njk%3D

83zł w lokalnym sklepie kontra 45 na allegro i nie trzeba było ruszać się z domu :)
Wszystko, co potrzebne do budowy roweru kupisz w moim sklepie: https://mgvolt.pl
* Zestawy napędowe
* akumulatory
* zgrzewanie
* konwersje rowerów
Znajdziesz nas na FB grupa MG VOLT, YOUTUBE: https://www.youtube.com/mgvolt
TEL: 796782663
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: verre »

ja cały czas korzystam, jak wcześniej Wam pisałem, i jestem zadowolony,tylko tyle i aż tyle
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
Przemek
Forumowicz
Posty: 1003
Rejestracja: 03 maja 2017, 17:13
Lokalizacja: Katowice

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Przemek »

ja zauważyłem jeszcze coś, zamówiłem już ze 100 przesyłek lekką ręka a wiec na transporcie zarobiłem i to poważnie a dlaczego,... zawsze jak zamawiam np za 50zł place 50zl przelewem a na fakturze jest cena np 58zl z wysyłką :shock: na każdym zamówieniu dorzucają do fak kosz wysyłki za który nie płacę a księgowość rozlicza to jako koszt 8-) na początku to było dziwne teraz stało sie normą .. o co chodzi
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1319
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Alegro smart - korzystacie

Post autor: Yasiu77 »

a ja ostatnio zamówiłem z smart za 65 a na paragonie 99 czyli różnica 34 i samego podatku z przesyłki miałbym prawie 8 złotych.
ODPOWIEDZ