Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomekS
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2018, 21:23

Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: tomekS »

Szukając zgrzewarki punktowej za "pół darmo" albo usługi zgrzewania znalazłem coś takiego. https://www.keenlab.de/index.php/produc ... plete-kit/ i kanał na YT https://www.youtube.com/watch?v=Ceos88VO6p4&t=470s, co sądzicie ?
Zastanawiam się czy można by to podłączyć pod stałe źródło zasilana. Nie znam się, pytam
Kellys Clif 90 | MXUS 30H (7X9) | 16s11p
KrzysiekEV
Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: KrzysiekEV »

Stałe źródło - zasilacz sieciowy ? nie ma szans , chyba że potężna bateryjka SuperCap .
W opisie jest wymagany porządny akku Lipo :
Turnigy nano-tech 3S/5000mAh/130C Lithium Polymer battery (link or link). I have stress tested one of them for several complete discharge cycles, and it shows no visible swell thereafter. The measured current is 1300-1500 amperes.

No i import , jak cło dowalą to wyjdzie drogo ..
Awatar użytkownika
tomekS
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2018, 21:23

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: tomekS »

A co ma takiego ów bateria która jest wykorzystana w opisie, czego nie ma przysłowiowe gniazdko. Chodzi i natężenie, czy o coś innego ?
Kellys Clif 90 | MXUS 30H (7X9) | 16s11p
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: Rugos »

3s to 11V.
11V* 1300A = 14,3kW
Masz taki zasilacz?
Awatar użytkownika
tomekS
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2018, 21:23

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: tomekS »

okeeeej, ale jak widzę różnego rodzaju przeróbki np z mikrofalówek, to one raczej nie mają zasilacza 14,3kW...
Kellys Clif 90 | MXUS 30H (7X9) | 16s11p
Rugos
Forumowicz
Posty: 421
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:27

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: Rugos »

Tylko, że z mikrofalówki robi się uzwojenie wtórne na 2V co przy 500A daje 1000W
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: tatar »

Zgrzewarka z wykorzystaniem akumulatora zapewnia powtarzalność zgrzewów w serii,ta z mikrofalówki nigdy tego nie zapewni.
wibi
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 12 maja 2018, 23:33
Lokalizacja: Będzin-Śląsk

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: wibi »

tatar pisze:
03 cze 2018, 22:32
Zgrzewarka z wykorzystaniem akumulatora zapewnia powtarzalność zgrzewów w serii,ta z mikrofalówki nigdy tego nie zapewni.
Możesz przedstawić jakieś dowody na to stwierdzenie?
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: tatar »

...A pomyśl @wibi:prąd stały-prąd przemieny i dalej;grzanie się uzwojeń trafo,powoduje coraz mniejszą sprawność w czasie.
Awatar użytkownika
Artu
Forumowicz
Posty: 160
Rejestracja: 19 lut 2018, 7:33
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: Artu »

Można i tak, ale ja bym się bał :o

[youtube][/youtube]
( ͡° ͜ʖ ͡°) Pozdrawiam, Artur
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: tatar »

Do kompletu-ubiór sapera rozbrajającego ładunki wybuchowe :D
Awatar użytkownika
EV-Maniak
Forumowicz
Posty: 3031
Rejestracja: 21 lut 2018, 9:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: EV-Maniak »

Też bardzo ciekawi mnie ten temat. PiotrW z naszego forum na razie nie robi zgrzewarek, bo nie ma czasu, ale znalazłem coś takiego. Może ktoś zna gościa i jego produkt:

http://allegro.pl/zgrzewarka-punktowa-d ... ml#thumb/3
wibi
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 12 maja 2018, 23:33
Lokalizacja: Będzin-Śląsk

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: wibi »

tatar pisze:
04 cze 2018, 8:06
...A pomyśl @wibi:prąd stały-prąd przemieny i dalej;grzanie się uzwojeń trafo,powoduje coraz mniejszą sprawność w czasie.
Czy ty w ogóle wiesz co napisałeś? Sądzę, że nie, bo to nie argument a "mydlenie" umysłu. Jedna sekunda ma 1000 msec. zgrzewa się np.ogniwa czasem do absolutnego maximum 100 msec a przeważnie (przy prądzie ok.1000A) ten czas wynosi 30-50 msec. W Europie częstotliwość sieci wynosi 50Hz na sec. czyli jeden okres wynosi 1000:50=20 msec czyli praktycznie jest to mniej niż dwa okresy częstotliwości sieci przy czym czas pomiędzy kolejnymi zgrzewami wynosi około 2 sec. więc co ma się tu nagrzać? Dopuszczalna i standardowa temp. transformatora to ok.40-60 stopni Celsjusa dlatego chcąc zgrzewać coś większego niż tasiemkę do ogniw powinieneś mieć wentylator i ew, czujnik temperatury uzwojenia pierwotnego, który taki wentylator załączy w przypadkach grzania.I jeszcze jedno,zgrzewarka-transformator nie pracuje na ciągłym zasilaniu a tylko na włączonym na czas zgrzewu czyli w ciagu godziny transformator jest włączony max.przez 20 minut a pozostałe 40 minut jest wyłączony.Rozważ więc jeszcze raz to co napisałeś a jeśli u ciebie transformator zgrzewarki się grzeje to sprawdź dobrze transformator, czy nie ma jakichś zwarć w uzwojeniu pierwotnym.
gienek333
Forumowicz
Posty: 632
Rejestracja: 19 lut 2018, 22:37
Lokalizacja: Kraków

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: gienek333 »

Tytułem uzupełnienia, w przypadku przekaźników triakowych włączanych w zerze rozdzielczość jest 10 ms.
Awatar użytkownika
tomekS
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2018, 21:23

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: tomekS »

henio pisze:
04 cze 2018, 15:22
Też bardzo ciekawi mnie ten temat. PiotrW z naszego forum na razie nie robi zgrzewarek, bo nie ma czasu, ale znalazłem coś takiego. Może ktoś zna gościa i jego produkt:

http://allegro.pl/zgrzewarka-punktowa-d ... ml#thumb/3
też widziałem tą ofertę, ale suma sumarum, zrobienie pakietu będzie mnie kosztowało ok 250 zł. więc temat zgrzewarki to już raczej przy robieniu n+ konstrukcji. Jak się wkręcę i następny będzie Falcon, to się zastanowię na kupnem :D
Kellys Clif 90 | MXUS 30H (7X9) | 16s11p
Awatar użytkownika
tomekS
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: 22 maja 2018, 21:23

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: tomekS »

KrzysiekEV pisze:
03 cze 2018, 20:23
Stałe źródło - zasilacz sieciowy ? nie ma szans...
Nie spodziewałem się ale dostałem odp. od sklepu, podobno się da. Jako że zielony jestem, ktoś mi wytłumaczy na czym to miałoby polegać, coś w rodzaju baterii tylko że zasilanej ciągle (jeśli miałbym określić to takim nietechnicznym językiem)?
I am selling ultracapacitor modules (https://www.keenlab.de/index.php/produc ... or-module/ ) that you can use to build a stationery power supply for the welder. They need a charger that delivers 8.1V and as much amperage as possible (10A recommended minimum).
Kellys Clif 90 | MXUS 30H (7X9) | 16s11p
KrzysiekEV
Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:33
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: KrzysiekEV »

Robi się drogawo , ze 500zł wyjdzie za tą bateryjkę GoldCap - super kondensatorki , do tego zasilacz mocny 8V /10A przynajmniej.
Z alle są też , mogło by taniej wyjść - tutaj mniejszy i trzeba by balanserki dorobić http://allegro.pl/superkondensator-boos ... 05285.html
A tutaj już porządne parki z balanserkami i mocne 3000F 260zł/para 2S http://allegro.pl/superkondensator-3000 ... 73268.html
Trzeba by 4 sztuki żeby było ponad 8V i 2 pary z balanserami = 516zł , cena podobna jak z www chyba .
Ale to są 3000F czyli wyjdzie 750F/10.8v (1P4S) a nie 310F czyli 206F/8.1V 2P3S).
Chyba dobrze policzyłem pojemność szeregowych .
wibi
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 12 maja 2018, 23:33
Lokalizacja: Będzin-Śląsk

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: wibi »

Dla kogoś interesującego się zgrzewarkami kondensatorowymi niech poogląda taki filmik na YouTube, chyba nic prostszego już się nie wymyśli a czy działa jak na filmie? trudno powiedzieć biorąc pod uwagę trwałość takiego kondensatora.
misiekw
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: 10 sie 2018, 7:52

Re: Łączenie ogniw - zgrzewarka impulsowa

Post autor: misiekw »

Ja posiadam zgrzewarkę z trafem z mikrofali i jest git. Zgrzewy mocne i powtarzalne. Mooim zdanie to bardziej kwestia sterowania impulsem zgrzewającym niz samym zasilaniem
ODPOWIEDZ