aliexpress nierejestrowana przesyłka

Okazje, promocje, linki, sklepy, opinie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
irrss
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:27
Lokalizacja: Poznań

Re: aliexpress nierejestrowana przesyłka

Post autor: irrss »

Nie klikaj za szybko "zwrot kasy" tylko odczekaj nawet dwa i pół miesiąca. Raz dostałem zwrot i pare dni pozniej doszło. Dogadałem się ze sprzedawcą, że kupię od niego jakieś wirtualne dobro w ramach rekompensaty ;)
Pavyan
Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 19 lut 2018, 23:42

Re: aliexpress nierejestrowana przesyłka

Post autor: Pavyan »

"Odczekać" dużej - tak, oczywiście, trzeba i warto.
Ale trzeba poszukać w swoim opóźniającym się zamówieniu tekstu przytoczonego poniżej i kliknąć "przedłużenie okresu ochrony kupującego":

1. If your order does not arrive on [data końca ochrony dostawy] , you can apply for a refund by opening a dispute.
2. To extend the Buyer Protection for this order, please click here .

Bez tego, po przekroczeniu "przewidzianej", teoretycznej daty dostawy zamówienie zostanie odnotowane jako zakończone pozytywnie (dostarczone) i mayfrend automatycznie dostanie pieniądze na swoje konto; odkręcenie sprawy (w razie nieotrzymania przesyłki) będzie dużo trudniejsze. W zasadzie zależeć będzie tylko od uczciwości sprzedawcy (i muszę przyznać, trafiłem kilka razy na b. sympatyczne, uczciwe osoby po tamtej stronie lady).
Dysputę/spór także najlepiej otwierać przynajmniej na kilka dni przed upływem okresu ochrony zamówienia, można też o tym zamiarze wcześniej poinformować (postraszyć ;) ) sprzedawcę - wtedy z reguły on przedłuża okres ochrony dostawy.
Awatar użytkownika
irrss
Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 15 mar 2018, 19:27
Lokalizacja: Poznań

Re: aliexpress nierejestrowana przesyłka

Post autor: irrss »

Oczywiście. Jak mogłem nie wspomnieć o wydłużaniu czasu ochrony kupującego. Bardzo ważne:). Opcja zwrotu kasy jest dostępna praktycznie jednym kliknięciem, lecz tylko w czasie trwania „protekcji” kupującego:)
xyz2a
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 12 mar 2018, 19:43
Lokalizacja: Wrocław

Re: aliexpress nierejestrowana przesyłka

Post autor: xyz2a »

Dorzucę jeszcze garść informacji odnośnie dostawy towaru z aliexpres:
23.04 zakupiłem przedmiot który do naszego kraju dotarł i został "oclony" 2 maja. Po tym paczka została przekazana lokalnemu dostawcy - firmie mymeest. Jak się okazuje paczka nie dotrze bezpośrednio do mnie a do kiosku RUCHU - i co się okazuje to poczta w Chinach działa dużo sprawniej niż u nas bo jeszcze paczka do kiosku nie dotarła. Ale już nie narzekam na odległość bo podjechać rowerem to sama przyjemność.


Obrazek
GT-1500 16s3p LiPo 29er 7x9 NC
Awatar użytkownika
Iceman
Forumowicz
Posty: 348
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:28

Re: aliexpress nierejestrowana przesyłka

Post autor: Iceman »

Właśnie też dostałem info że paczka jedzie do kiosku ruchu za pośrednictwem firmy mymeest. Jakie macie doświadczenia z tym pośrednikiem?
Paweł
Forumowicz
Posty: 224
Rejestracja: 17 mar 2018, 22:34
Lokalizacja: Łódź

Re: aliexpress nierejestrowana przesyłka

Post autor: Paweł »

Raz miałem taki przypadek. Bez problemu, odebrałem w kiosku po przyjściu smsa. Tylko wysyłają duzo maili takich samych, nie wiem po co. Chyba że to tylko jakiś błąd w systemie
Dzjohnyj
Forumowicz
Posty: 88
Rejestracja: 18 lut 2018, 22:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: aliexpress nierejestrowana przesyłka

Post autor: Dzjohnyj »

Ja już odbierałem od nich 2 albo 3 paczki. Tak naprawdę jedyne spostrzeżenie to czas jaki przesyłka "leży" w Polsce, bo jak coś przychodzi PP to wiem, że za jakieś 3 dni trafi do mnie i nie muszę rozmyślać dlaczego znów wysłali do nie tego co trzeba kiosku.
ODPOWIEDZ