Problem z uruchomieniem

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
si1ver
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2018, 13:03
Lokalizacja: Włocławek

Problem z uruchomieniem

Post autor: si1ver »

Jak w tytule. Kupiłem używany rower. Poszukuję kogoś najlepiej z okolic Włocławka , Koła , Radziejowa kto podjął by się diagnozy /naprawy mojego pojazdu. Po krótce postaram się opisać objawy. Bateria wskazuje 37v. Po zmostkowaniu przewodów które idą do kontrolera działa licznik, oświetlenie, silnik po przekręceniu manetki kilka sekund działa i przestaje. Czy to oznaczałoby że sterownik do wymiany?
si1ver
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2018, 13:03
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z uruchomieniem

Post autor: si1ver »

Nie. Ale podłączyłem też inną baterię i to samo. Nie wykluczam że jest ona do wymiany ale chyba wyświetlacz to powinien zadziałać.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z uruchomieniem

Post autor: WojtekErnest »

A to rower firmowy czy raczej skladany ?
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
si1ver
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2018, 13:03
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z uruchomieniem

Post autor: si1ver »

Marki Wisper. Czy znacie kogoś z moich okolic kto się takimi rowerami zajmuje? Czy sterownik można dowolnie na inny (oczywiście zgodne parametry) wymienić?
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Problem z uruchomieniem

Post autor: Yasiu77 »

A jaki masz model? Chyba w tych rowerkach sterownik znajdziesz zamknięty w pojemniczku pod baterią. Silnik 250w zasilany 36v15ah? Jak tak to musisz szukać sterownika bldc. Z silnika powinny Ci wychodzić trzy grube i pięć cienkich przewodów. Powinieneś sprawdzić jak radzi zeeltom bo jak jest duży spadek napięcia to sterownik odcina zasilanie. Z 37v może spaść do ok 30v i wyłączy. Może obydwie batki są padnięte? A jak są ok to sprawdzić połaczenia. Mi np tak rozłączało bo kabel zasilający sterownik się z czasem zgrzał i prawie przepalił. A jak przewody są ok to podmienić sterownik.
si1ver
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2018, 13:03
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z uruchomieniem

Post autor: si1ver »

Ten model to 906 alpino. Tak silnik jest na ośmiopinowej wtyczce.Sterownik pod baterią , bateria 15,4 ah. Baterie zastępcze na których sprawdzałem były na 99% sprawne.Ale nawet na baterii która odmówi posłuszeństwa pod obciążeniem nie powinien załączyć się wyświetlacz na kierownicy? Spróbuję sprawdzić w ten sposób sterownik: http://ebike.nexun.pl/diagnostyka-sterownika/. Powiedzcie proszę , jeśli to sterownik to jaki zamiennik? Czy sterownik - zamiennik trzeba jakoś programować? Znalazłem też to : https://www.ebay.co.uk/itm/Controller-P ... 1409201091 ale sprzedawca że do mojego modelu sterownika nie ma. Czy ten nie będzie odpowiedni? Z góry dziękuję za cierpliwość.
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Problem z uruchomieniem

Post autor: Yasiu77 »

Powinien pasować prawie każdy do bldc 36v. Część sterowników ma przewód samonauki i wtedy nie trzeba nic kombinować, programować. Jak nie znajdziesz nic to mogę Ci opchnąć nowy 36/48v 350W za 70 złociszy, a jak Ci nie zadziała to odeślesz byle nie sfajczony :) Tylko on chyba nie ma pas i jest ciut mocniejszy więc zamiast 25km/h pojedziesz szybciej
si1ver
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2018, 13:03
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z uruchomieniem

Post autor: si1ver »

Może być ciut szybciej że tylko wszystko działało. A jeśli to bateria bedzie do wymiany? Jaki byłby koszt naprawy baterii 15,4ah
Awatar użytkownika
Yasiu77
Moderator
Posty: 1323
Rejestracja: 20 mar 2018, 20:17
Lokalizacja: Szczyrk

Re: Problem z uruchomieniem

Post autor: Yasiu77 »

To zależy czy sam sobie kupisz ogniwa i pozgrzewasz, polutujesz czy dasz to komuś. Jak nie masz ogniw to poszukaj w "sprzedam" lub na nexun.pl ale jeśli nie ma spadków napięcia to zacząłbym od sterownika. Nie wiem ile Ci ogniw wchodzi. Być może 50szt 18650? Jeśli chcesz sprawdzić baterię to wyjmij baterię z obudowy i sprawdź czy nie ma rozjazdów w celach. ( biała płaska wtyczka z prawdopodobnie 11 stoma przewodami wsadzona w bmsa- wyjmij ją i wąskimi przewodami z voltomierza trzeba po kolei przemierzyć dziurki 1z2 2z3 3z4 itd..i jeśli aku ma 37V to każda cela powinna mieć 3,7V. Jeśli są spore różnice w napięciu to pakiecik trzeba wyrównać ładowarką modelarską.Twoja bateria to będzie chyba 10s5p czyli 10 sekcji po pięć równolegle. A najlepiej wejdź na blog tasa i poczytaj o budowie baterii rowerowej http://ebike.nexun.pl/liion-jak-zbudowac-akumulator/ Tutaj raczej staramy się coś nauczyć by potem samemu móc udłubać.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z uruchomieniem

Post autor: WojtekErnest »

To może byc problem z silnikiem skoro b sie grzeją przewody.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Problem z uruchomieniem

Post autor: djmarcin56 »

jestem z bydgoszczy jak nie ogarniesz to się odezwij jak byś z nim tu podejchal to byśmy posprawdzali co i jak ;)
si1ver
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2018, 13:03
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z uruchomieniem

Post autor: si1ver »

Dzięki kolego. Jak tylko będę miał trochę wolnego to spróbuję obejrzeć ten sterownik i kable. Jak coś to się zgłoszę.
si1ver
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: 20 cze 2018, 13:03
Lokalizacja: Włocławek

Re: Problem z uruchomieniem

Post autor: si1ver »

Djmarcin56 napisałem na priv.
ODPOWIEDZ