Trekking elektryczny

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trekking elektryczny

Post autor: elektrotonus »

Full - komfort ale mniejszy zasięg gdyż ograniczone jest miejsce w skrzynce. Jeśli ktoś planuje prędkość max ok 40 km/h zaś przejazdową ok 30 km/h , po asfalcie, czy gładkich ścieżkach to nie jest koniecznie posiadanie zawieszenia full suspension. Jednak zwracam uwagę na przyzwoitą jakość przedniego amortyzatora.
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
Barjavel
Forumowicz
Posty: 40
Rejestracja: 01 cze 2018, 23:12

Re: Trekking elektryczny

Post autor: Barjavel »

co do prędkości to tak - zestaw od Glebora z forum - S1300, aku 13S12P, rower trekingowy na 26 calowych kołach. zmieniona zębatka na korbie z 42 na 48 zębów z tyłu wolnobieg z najmniejszą zębatką 14 zębów
tylko manetka 46km/h, z pedałowaniem 55km/h ale kręcąc pedałami na maksa tak że na pewno głupio to wygląda - nie do użytku na co dzień, więc do 60km/h trochę braknie. przyspieszenie ze wspomaganiem wystarczające aby nie utrudniać jazdy samochodom. PAS nie posiadam i na pewno go nie instaluje - manetka kciukowa u mnie z lewej strony i po 50km jazdy w terenie mieszanym miasto/przełaj nie odnotowałem zmęczenia ręki - tyle moich spostrzeżeń po 3 dniach próbnych
Marian82
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: 30 cze 2018, 10:12
Lokalizacja: Konin

Re: Trekking elektryczny

Post autor: Marian82 »

Też myślałem o tym zestawie no może o większej pojemniejszej baterii tylko czy sprawdzi się on przy kole 28cali i tak szczerze to wolałbym silnik na kasete mm
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trekking elektryczny

Post autor: WojtekErnest »

Barjavel pisze:
08 lip 2018, 22:15
- manetka kciukowa u mnie z lewej strony i po 50km jazdy w terenie mieszanym miasto/przełaj nie odnotowałem zmęczenia ręki - tyle moich spostrzeżeń po 3 dniach próbnych
Też twierdzę za manetka po lewej stronie mniej męczy.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Trekking elektryczny

Post autor: maciek72 »

Jak myślisz Wojtku czym to może być spowodowane? Większość ludzi jest praworęczna i ma bardziej wytrzymałe mięśnie prawej reki.
MACIEK
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trekking elektryczny

Post autor: tatar »

Myślę,że nie chodzi o wytrzymałość mięśni,ale o to,że przeciążamy prawą rękę obarczając ją większością wykonywanych czynności zaś lewa ręka jest po prostu nie wykorzystywana. :D
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Trekking elektryczny

Post autor: maciek72 »

Etam Tatar,trza trenować,trenować,trenować.Wieczorem piłeczke z gumy naduszac, przed tv,może jakiś ekspanderek na paluch. :lol: A potem to już chen po baterii kres :) bez bulu i mrowienia. :D
MACIEK
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Trekking elektryczny

Post autor: verre »

maciek72 pisze:
12 lip 2018, 22:46
Etam Tatar,trza trenować,trenować,trenować.Wieczorem piłeczke z gumy naduszac, przed tv,może jakiś ekspanderek na paluch. :lol: A potem to już chen po baterii kres :) bez bulu i mrowienia. :D
a gdyby tak w tej piłeczce umieścić jakiś generator prądu - gnieciesz oglądasz TV - nie gnieciesz nie oglądasz :lol: w innym przypadku to tylko marnowanie energii a wiadomo - my nie lubimy jej marnować :D
😁😁😁😁😁...😁😁😁
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trekking elektryczny

Post autor: WojtekErnest »

Manetka to skrecanie całą dłonią a przy tym trzymanie kierownicy. M.kciukowa to tylko kciuk który może spoczywac w pozycji naturalnej na np70% mocy/szybkości. Mnie się sprawdza.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trekking elektryczny

Post autor: tatar »

@maciek72 to nie do końca tak.To naturalny bodziec z mózgu powoduje taką a nie inną reakcję na przeciążanie prawej dłoni/praworęczni/Dla przykładu;gdy ci coś spada,która ręka reaguje, by to coś chwycić? Prawa.Tak jest i z kierownicą;czy chcesz,czy nie,mięśnie prawej ręki zawsze reagują szybciej niż lewej,są ciągle w pogotowiu i to jest powodem. Wojtek-Ernest właściwie to też określa. :D
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Trekking elektryczny

Post autor: maciek72 »

Troche to Tatar wydumałeś.Ręka,nadgarstek,palec nie męczy sie od żadnego impulsu z mózgu tylko od fizycznej pracy jaką wykonuje.Oczywiście mówie w normalnych warunkach,są jednostki chorobowe ale to inna bajka.
Ja jestem praworęczny i tej ręki używam do manetki i raczej nie dam sie przekonać że lewą jest lepiej,wygodniej i mniej męcząco.
A jeśli kogoś męczy manetka to zawsze w ododzie jest PAS.
Czuwaj.
MACIEK
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Trekking elektryczny

Post autor: Inc0 »

Miliony motocyklistów jeździ z manetka po prawej stronie i jakoś to sie sprawdza pewnie dlatego i w e-bike ludziska intuicyjnie kopiują ten szablon i manetkę zapodają na prawą stronę dla mnie to naturalne posiadam kat A i blisko 100 tys km przejechane na motocyklach i trudno mi wyobrazić sobie manetki z lewej strony podobnie jak nie wyobrażam sobie klamki hamulca przedniego z prawej strony w rowerze mimo że w motocyklu właśnie tu jest w standardzie, ale ( dla niewtajemniczonych wszystko co było przed "ale" jest nie istotne;P ) człowiek do wszystkiego może się zaadaptować i jeśli byłby jakiś przymus to bym sie przestawił z swoich przyzwyczajeń .
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3337
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trekking elektryczny

Post autor: WojtekErnest »

Nie można "kopiować " osprzętu motocyklowego do ebajka. Bo to rower ktory prowadzimy jednak balansujac cialem gdy pedalujemy.
Czyli ciało, ręka, dłoń przenosi ruch ciała z tego powodu PLUS nadzór nad prędkością czyli skrecanie pełnej manetki.
Może niektórzy uznają to za zbyt wydumane Ale jeśli będziecie mieli podobne rowery w obu systemach, to sądzę że spora część uzna manetka kciukowa po lewej za lepszą.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ODPOWIEDZ