Trekking elektryczny

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
maciek72
Forumowicz
Posty: 290
Rejestracja: 18 lut 2018, 14:22
Lokalizacja: BLACHOWNIA

Re: Trekking elektryczny

Post autor: maciek72 »

Troche to Tatar wydumałeś.Ręka,nadgarstek,palec nie męczy sie od żadnego impulsu z mózgu tylko od fizycznej pracy jaką wykonuje.Oczywiście mówie w normalnych warunkach,są jednostki chorobowe ale to inna bajka.
Ja jestem praworęczny i tej ręki używam do manetki i raczej nie dam sie przekonać że lewą jest lepiej,wygodniej i mniej męcząco.
A jeśli kogoś męczy manetka to zawsze w ododzie jest PAS.
Czuwaj.
MACIEK
Awatar użytkownika
Inc0
Forumowicz
Posty: 873
Rejestracja: 28 lut 2018, 19:46

Re: Trekking elektryczny

Post autor: Inc0 »

Miliony motocyklistów jeździ z manetka po prawej stronie i jakoś to sie sprawdza pewnie dlatego i w e-bike ludziska intuicyjnie kopiują ten szablon i manetkę zapodają na prawą stronę dla mnie to naturalne posiadam kat A i blisko 100 tys km przejechane na motocyklach i trudno mi wyobrazić sobie manetki z lewej strony podobnie jak nie wyobrażam sobie klamki hamulca przedniego z prawej strony w rowerze mimo że w motocyklu właśnie tu jest w standardzie, ale ( dla niewtajemniczonych wszystko co było przed "ale" jest nie istotne;P ) człowiek do wszystkiego może się zaadaptować i jeśli byłby jakiś przymus to bym sie przestawił z swoich przyzwyczajeń .
Lepsze jest największym wrogiem dobrego.
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3338
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trekking elektryczny

Post autor: WojtekErnest »

Nie można "kopiować " osprzętu motocyklowego do ebajka. Bo to rower ktory prowadzimy jednak balansujac cialem gdy pedalujemy.
Czyli ciało, ręka, dłoń przenosi ruch ciała z tego powodu PLUS nadzór nad prędkością czyli skrecanie pełnej manetki.
Może niektórzy uznają to za zbyt wydumane Ale jeśli będziecie mieli podobne rowery w obu systemach, to sądzę że spora część uzna manetka kciukowa po lewej za lepszą.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ODPOWIEDZ