Dwie baterie jeden ebajk

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Piotr82
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2018, 11:18

Re: Dwie baterie jeden ebajk

Post autor: Piotr82 »

Już wyjaśniam. Pierwsza robiona przez chłopaków z Bielska to 13s9p na ogniwach Sony 15Ah, druga swoją z ogniw sanyo 13s15p niecałe 27Ah. Ja składam baterie z ogniw laptopowych i dopiero się uczę. Bateria kosztowała mnie około 400zl. Pierwszy problem to że nie da się wykorzystać baterii do zera. Cele mają tyle samo ale ogniwa w celach od 2200 do 1600 i jeśli te słabsze mają już zero to te mocniejsze oddają prąd i ładują te słabsze.
Wniosek. Lepiej robić z tych samych ogniw. Proszę bez komętarzy typu to podstawy.
Dlaczego nie połączyłem dwóch, bo ta moja jak się popsuje to nic się nie dzieje. Nie będę narażał tą z ogniw Sony. A oczywiście że chce zwiększyć zasięg. Choć robi się nie wygodnie po godzinnej i pół jeździe.
Drugi wniosek waga wpływa na rower. Niby oczywiste, ale nie byłem tego tak realnie świadom. Kiedyś myślałem założę bagażnik,sakwy. Zrobię mega baterie i 200km idzie jechać 50 na h. Teraz wiem i czuje że tylne koło jest mocno obciążone i mam wrażenie że jak zrobił bym jakiś extremalny zakręt to koło tylnie się złamie.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ