Usterka - pomocy

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Torque
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 09 maja 2018, 10:47

Usterka - pomocy

Post autor: Torque »

Silnik: NINE CONTINENT RH2806 D (10X6) TYŁ KASETA
Sterownik sinus 45A - KT60SVPRCK Wyświetlacz LCD3
Bateria 16s7p

Jeździłem po lesie aż tu nagle rower przestał działać :(. Mam zabezpieczenie termiczne w silniku i w sterowniku. Oba zabezpieczenia są podłączone pod niebieski kabel od wyświetlacza (tak jak pisał TAS).
Nagle po podjechaniu pod górkę w lesie manetka przestałą działać a na wyświetlaczu wskaźnik poziomu baterii pokazuje tak jakby akumulator był rozładowany mimo że poniżej wyświetla się że akumulator ma 60V.

Początkowo myślałem że sterownik się zagrzał bo sprawdziłem ręką silnik i był delikatnie ciepły.
Niestety rower już od ok. 1h. nie działa.

Po dojechaniu do domu otworzyłem puszkę sterownik zimny. Rozebrałem sterownik i nie widać żadnych śladów ewentualnego przepalenia.
Sprawdziłem akumulator woltomierzem i pokazuje 60V

Ktoś ma jakiś pomysł co mogło się wydarzyć? Rower normalnie się włącza tylko bateria na wyświetlaczu jest niby pusta i manetka nie działa.
Kable mam wszystkie polutowane więc nie ma żadnych wtyczek.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Usterka - pomocy

Post autor: Umbur »

1. Mogły paść termiki. Sprawdź czy zamykają obwód.
2. Co do akumulatora, to możesz mieć źle skonfigurowaną pojemność i dlatego tak pokazuje.
Torque
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 09 maja 2018, 10:47

Re: Usterka - pomocy

Post autor: Torque »

To że nie pokazuje to mi nie przeszkadza. Chyba że jest coś czego nie wiem i jak pokazuje puste to odcina zasilanie.
Wcześniej przy 60V pokazywało ok. 50% baterii a nic nie zmieniałem w ustawieniach.

Termik od sterownika ma przejście. Jeszcze sprawdzę od silnika.
Torque
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 09 maja 2018, 10:47

Re: Usterka - pomocy

Post autor: Torque »

Wygląda że padł termik od silnika. Podłączyłem na krótko i wszystko działa. Zrobiłem tylko ok 80km od zakończenia budowy. Jak to możliwe że tak szybko padł?
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Usterka - pomocy

Post autor: Umbur »

Torque pisze:
16 lip 2018, 19:48
Wygląda że padł termik od silnika. Podłączyłem na krótko i wszystko działa. Zrobiłem tylko ok 80km od zakończenia budowy. Jak to możliwe że tak szybko padł?
Bywa ;)
Torque
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 09 maja 2018, 10:47

Re: Usterka - pomocy

Post autor: Torque »

Elektro bikes podwajali mi kable i wstawiali termik. Nie wiem nawet jak otworzyć ten silnik. Trudno go się otwiera żeby wymienić termik?
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Usterka - pomocy

Post autor: Umbur »

Torque pisze:
16 lip 2018, 19:56
Elektro bikes podwajali mi kable i wstawiali termik. Nie wiem nawet jak otworzyć ten silnik. Trudno go się otwiera żeby wymienić termik?
Nie jest trudno. Trzeba to zrobić sposobem. Kiedyś Tas zrobił filmik, ale widzę że go usunął. To jest mały silnik, więc nie powinieneś mieć problemów. Albo ściągacz, albo trzeba stanąć na koło żeby otworzyć. Jeżeli nie wiesz jak się do tego zabrać, to odeślij żeby naprawili. ;)
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Usterka - pomocy

Post autor: Mitar »

Jeśli czujesz się na siłach to wymień go sam, kasetę da się z jednej strony dość łatwo otworzyć takim sposobem:


Jeśli termik jest z drugiej strony (tego sie dowiesz po rozebraniu) to chyba bez ściągacza będzie problem.
Awatar użytkownika
Umbur
Moderator
Posty: 1346
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Usterka - pomocy

Post autor: Umbur »

Dobry filmik, choć nie polecam tłuc gwintem o beton. :)
Fajny ma ten blat z tworzywa, ale widać nie zawsze pomaga.
Awatar użytkownika
Mitar
Forumowicz
Posty: 679
Rejestracja: 19 lut 2018, 11:43
Lokalizacja: Gliwice

Re: Usterka - pomocy

Post autor: Mitar »

Ja miałem u siebie zapleciony silnik i wystarczyło z wyczuciem stanąć na obręczy samo wyskoczyło.
Torque
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: 09 maja 2018, 10:47

Re: Usterka - pomocy

Post autor: Torque »

Zgodnie z sugestią Umbur wysłałem koło do Elektro Bikes. Dobrze że im wysłałem bo podobno był mega problem otworzenia silnika nawet ze ściągaczem. Panowie z Elektro bikes powiedzieli że był zimny lut który puścił. Bez problemu przyznali się do błędu i przeprosili więc duży plus za szczerość. W ekspresowym tempie zajęli się kołem i jutro będą wysyłać z powrotem. Polecam Elektro Bikes za podejście do klienta. O uczciwość coraz trudniej w dzisiejszych czasach.
ODPOWIEDZ