Siodełka i sztyce.

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MateuszSz
Forumowicz
Posty: 172
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:07
Lokalizacja: Koniaków

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: MateuszSz »

Połączenie sztycy i fulla.. :lol: :D Śmiesznie wygląda ale pewnie działa..
Załączniki
Seat post 003.jpg
Awatar użytkownika
BluesWings
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 17 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: BluesWings »

Skoro tylu już posiada sztycę suntour ncx, to czy ktoś może się wypowiedzieć nt. komfortu użytkowania, ale przy większej masie pośladów (ponad 110 może nawet ponad 120 kg ) ?
Da radę jeszcze, czy raczej siądzie i będzie tylko wyglądać ?
Awatar użytkownika
tatar
Forumowicz
Posty: 2556
Rejestracja: 19 lut 2018, 12:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: tatar »

Poprzednie modele bardzo szybko łapały luzy

Obrazek

te mają dobrą opinię

Obrazek

Reguacja twardości jest prosta.Od dołu sztycy wkręcasz lub wykręcasz kluczem imbusowym
Awatar użytkownika
BluesWings
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 17 wrz 2018, 11:19
Lokalizacja: Wrocław

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: BluesWings »

O regulacji czytałem. Pytam o to, czy jeśli będzie tego używać chłop 120+ przy max skreconej śrubie, to czy dalej będzie działać amortyzacja, czy sądzie jak przeładowany kartoflami polonez 😉
Awatar użytkownika
Zxc843
Forumowicz
Posty: 665
Rejestracja: 30 gru 2018, 16:11
Lokalizacja: Kraków

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: Zxc843 »

Ja slyszalem o nich ze kazdy model łapie luzy, i ,ze cza je często serwisować
KRAKÓW
grafffik

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: grafffik »

A jakieś własne doświadczenia masz czy tylko te wyczytane ? :lol:

Ta nowszego typu zamontowałem żonie swego czasu. Jakoś daje radę. Kilka zjazdów DH z nią na pokładzie też przeżyła, loty w krzaki na górze Żar i Enduro Trails również więc mogę ją polecić.Żona sobie chwali a ja nie muszę serwisować i sobie głowy tym zawracac.
Awatar użytkownika
verre
Forumowicz
Posty: 767
Rejestracja: 27 maja 2018, 18:52
Lokalizacja: Śląskie

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: verre »

tatar te pierwsze modele które prezentujesz na fotce, to u mnie sie sprawowały znakomicie, oczywiście, nie były tak intensywnie używane, kilometry przejechane na analogu nijak sie mają do ebajka :) a ten NCX kosztuje skubany prawie 3 stówy, mam ten stary. Pytanie brzmi: warto wymienić jeżeli jeszcze mi to jakoś tam działa?
😁😁😁😁😁...😁😁😁
grafffik

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: grafffik »

Nie warto
Za 300zl to sobie ramę z damperem ogarniesz bez problemu.
Awatar użytkownika
elektrotonus
Forumowicz
Posty: 1259
Rejestracja: 19 lut 2018, 15:53
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: elektrotonus »

Mam taką sztycę przy wadze 95 kg fajnie amortyzuje. Taka namiastka fulla ale nie jest to zamiennik. Luzów nie załapała , czasem zaskrzypi. Mam mechanizm zabezpieczony takim neopranowym woreczkiem, by syf się nie dostawał.
- Wheller DD 250 W - w planowanej modernizacji :-) https://tiny.pl/tnmmg
- Rockrider MID 750 W - "Srebrna Strzała" ;-) https://tiny.pl/tnmmh
- Samurai DD 3500 W - prawie gotowy :) https://tiny.pl/tnmxv
baloniq
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2020, 10:45

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: baloniq »

Nie będę zakładał nowego tematu jeśli tu jest miejsce żeby cos napisać
chciałbym porady czy ktoś z was miał do czynienia z produktami marki xlc a najbardziej chodzi o sztyce amortyzowaną https://www.rowertour.com/p/26458/xlc-s ... ortyzowana
Wiem, że to niemiecka marka wiec chyba powinno być ok z jakością. Cenowo wypada dobrze. Mam chrapkę na nia, ale potrzebuje kropki nad i :)
Pomożecie?
Awatar użytkownika
pxl666
Forumowicz
Posty: 5765
Rejestracja: 27 cze 2018, 23:05
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: pxl666 »

leszcz pisze:
02 sie 2018, 17:12
A u mnie w starym rowerze była tania amortyzowana sztyca i cała latała i odkryłem, że (pomijając brak amortyzacji) te luzy robią doskonałą robotę dla mojej d*py mimo starego wyrobionego siodła!

Potem trafiłem na to genialne rozwiązanie: amortyzacja i kontrolowany luz w jednym prostym kawałku pręta:
Obrazek


Myślę, że idzie to samemu wystrugać...
kupiłem u chińczyka dla śmiechu - totalny szajs . zero sztywności bocznej , to się może dla dziecka nadaje ...
mariooo
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: 19 gru 2019, 20:30

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: mariooo »

Jeździłem na kilku rowerach z amortyzowanymi sztycami i wszystkie teleskopowe stosowane w miejskich rowerach to badziew, amortyzacja jest prawie nieodczuwalna, mam jedną z regulacją twardości i też jest kiepska (nie pamiętam jakiej firmy ale rower z którym ją kupiłem ma dość wysoką klasę osprzętu). Dopiero zakup NCX to strzał w 10, oczywiście kupiłem z OLX używkę bo nie jest to tani sprzęt, luzów jeszcze nie ma, widziałem gdzieś zestaw naprawczy, czyli tulejki. Faktycznie zaczęła kiedyś skrzypieć, jedno smarowanie, silikonowym w aerosolu pomogło.
Awatar użytkownika
grubol
Forumowicz
Posty: 43
Rejestracja: 21 gru 2020, 12:24

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: grubol »

mariooo pisze:
25 lut 2021, 22:41
Jeździłem na kilku rowerach z amortyzowanymi sztycami i wszystkie teleskopowe stosowane w miejskich rowerach to badziew, amortyzacja jest prawie nieodczuwalna, mam jedną z regulacją twardości i też jest kiepska (nie pamiętam jakiej firmy ale rower z którym ją kupiłem ma dość wysoką klasę osprzętu). Dopiero zakup NCX to strzał w 10, oczywiście kupiłem z OLX używkę bo nie jest to tani sprzęt, luzów jeszcze nie ma, widziałem gdzieś zestaw naprawczy, czyli tulejki. Faktycznie zaczęła kiedyś skrzypieć, jedno smarowanie, silikonowym w aerosolu pomogło.
Podpisuję się pod tym, jeśli sztyca to tylko z pantografem. Te śmieszne uginacze w sztycy się nie umywają do takiego ncx'a.
Awatar użytkownika
Kain
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: 06 mar 2021, 22:45
Lokalizacja: Lublin

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: Kain »

W którym miejscu trzeba przesmarować, żeby przestało trochę skrzypieć? Bo przy 105+kg pewnie całkowicie tego nie wyeliminuję.. Chodzi oczywiście o ncx'a.
sky
Forumowicz
Posty: 225
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:28
Lokalizacja: Kraków

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: sky »

Przesmaruj wszystkie ruchome przeguby, na tłok psiknij brunoxem do lag amortyzatora i sprawdź od dołu czy się nie poluzowała śruba regulacyjna.
Awatar użytkownika
Majster
Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 07 maja 2017, 16:42
Lokalizacja: Tychy

Re: Siodełka i sztyce.

Post autor: Majster »

Podpisuję się pod NCXem, odkąd kupiłem pierwszą sztukę to wkładam do każdego sztywnego roweru jakim jeżdzę :D
Buduję lekkie pojazdy elektryczne dla czystej zabawy.

Mój świat rowerów elektrycznych - zdjęcia, budowa, ciekawostki:
http://facebook.com/RoweryElektryczneDiscovery
ODPOWIEDZ