Pomoc w wyborze ogniw

Tematy związane z wszelką instalacją elektryczną w konwersjach rowerów
ODPOWIEDZ
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Pomoc w wyborze ogniw

Post autor: ximad »

Hej,
będę budować pakiet 10s4p do zestawu 350w (20a max). Teren mam trochę pod górke, trochę z górki, ale bez tragedii, wiec podejrzewam że ani zestaw ani pakiet nie będzie mocno obciążany. Do pracy mam 12km wiec zasiegu wielkiego nie potrzebuje, czasem wycieczki po ok 40-60km ale prędkością rowerową 25/30km/h.
Wychodzi że maksymalnie będzie obciążenie 5a na ogniwo.
Z tego co widze to do wyboru mam sprzedawane na forum Sanyo GA 11zł w sumie idealne ogniwo ale troche taniej wychodzą np z nexuna Panasonic NCR18650A 3100mAh 7,50 lub Samsung INR18650-35E 3450mAh 8,50
Teoretycznie wszystkie ogniwa spełniają moje niewygórowane wymagania, warto dopłacać do sanyo? Czy to dla mnie róznica czy ogniwa są po zgrzewaniu czy nie? Będe je lutował.
Awatar użytkownika
tas
Administrator
Posty: 2964
Rejestracja: 27 kwie 2017, 15:10
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Re: Pomoc w wyborze ogniw

Post autor: tas »

Dla Panasonic A 5A to zbyt wiele, to powyżej granicy dla niego optymalnej i po pół roku straci akumulator z pojemności dużó.
Silniki, sterowniki, BMSy: https://nexun.pl tel: +48 33 50 00 105
Tanie ogniwa: https://e-foton.pl
----------------------
Mój blog o rowerach elektrycznych: http://ebike.nexun.pl
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc w wyborze ogniw

Post autor: ximad »

OK dzięki. To pozostają Samsungi i Sanyo. NA 40 ogniwach 100 zł różnicy, niby nie dużo ale z drugiej strony nie ma co dokładać niepotrzebnych kosztów, konstrukcja i tak jest raczej budzetowa.
Dede
Forumowicz
Posty: 2065
Rejestracja: 11 cze 2018, 5:19
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Pomoc w wyborze ogniw

Post autor: Dede »

Jak to mówią oszczędny płaci dwa razy.
To tym przypadku oszczędność 100zł a za pół roku będziesz nowy pakiet robił i ten docelowy co nie chciałeś.
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc w wyborze ogniw

Post autor: ximad »

Sterownik 350w, nominalnie 10a, maks 20a tak bardzo mi zużyje te ogniwa? Chciałbym uniknąć takiej sytuacji że będę wymieniał ogniwa za pół roku, dlatego właśnie konsultuje się w tym temacie. Jeżeli warto to dołoże te 100zł, nie rzecz w oszczędności na siłe, ale też żeby nie dopłacać tam gdzie nie trzeba :)
Awatar użytkownika
WojtekErnest
Forumowicz
Posty: 3335
Rejestracja: 02 maja 2017, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc w wyborze ogniw

Post autor: WojtekErnest »

Jesli masz troche po górkę, a jedoczesnie to będzie Twoja stala trasa dojazdowa i czasem wycieczki, czyli 20A będzie często to nie masz wyjscia. Muszą to byc ogniwa wysokopradowe które to wzglednie zniosa. Dla mnie to wskazowka aby ten pakiet byl 10S5P albo nawet 6P.
Wcześniej : Pomógł 69 razy, postów 3,2+ tys. - wiadomo gdzie ...:-)
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc w wyborze ogniw

Post autor: ximad »

Pod górke mam połowe rasy, połowe z górki. Mówimy o górce w Poznaniu, nie jakiś stromych podjazdach :)
pod 4p kończe właśnie skrzynke, więc ta wielkość musi pozostać. Rower ma być jak najbardziej rowerowy, mała skrzynka, mały aku, mały silnik przekładniowy.
Czy te Sanyo (katalogowo znoszą o 2a więcej ciągłego prądu niż Samsungi) byłyby wystarczające? Czy może lepiej sony vtc5? Pojemność spadnie, ale nie robie długich tras.
Dzięki za wskazówki.
djmarcin56
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 19 lut 2018, 14:37
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Pomoc w wyborze ogniw

Post autor: djmarcin56 »

Kup sanyo i się nie przejmuj spokojnie wystarczą maks sterownika to ich maks optymalnej pracy a pakiet ma być mały więc tym lepiej bo nie będzie się tak grzał jak te duże z setką ogniw. Jak zależy na kasie to bierz te 35E różnica jest mała na korzyść sanyo a u ciebie być może jej nie odczujesz a kasę zaoszczędzisz. Daj potem znać jak to działa jak skończysz.
ximad
Forumowicz
Posty: 279
Rejestracja: 01 mar 2018, 12:59
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc w wyborze ogniw

Post autor: ximad »

Zdecydowalem sie na Sanyo, wlasnie jestem na etapie lutowania. Dzieki za rady, dobrze ze nie zamowilem najtanszej opcji :)
Aku powinno byc gotowe w tym tygodniu ale silnik i sterownik bede zamawial z chin wiec chwile to zajmie zanim sprawdze.
ODPOWIEDZ